“Ātrie” - jaunās telpās 6

Alūksnē nesen atklāja jaunās telpas Rūpniecības ielā 8 f, kur turpmāk atradīsies Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) Alūksnes brigāde.

Līdz šim NMPD Alūksnes brigādei telpas bija Alūksnes slimnīcas teritorijā, atsevišķi atrodoties šoferiem un ārsta palīgiem, bet jaunajā mājvietā visi atradīsies kopā. Kopējā jauno telpu platība ir aptuveni 140 kvadrātmetri, atsevišķi nodalot telpu izsaukumu pieņemšanai, ārsta palīgiem, atpūtai, šoferiem. Telpas Rūpniecības ielā 8f pieder Alūksnes uzņēmumam SIA “Straume AB”. Alūksnes brigādē divās maiņās strādā 13 ārsta palīgi un 8 šoferi, atvaļinājumu laikā strādā arī 2 medicīnas māsas no Alūksnes slimnīcas.

“Medicīnā nevar strādāt “uz pusīti” - jāizliek sevi visu vai nestrādā vispār. NMP dienests pirmais saskaras ar negācijām notikuma vietā, veic dzīvības glābšanas funkciju. Atgriežoties no smagiem izsaukumiem, ikdienā arī sienas ārstē – lai arī Alūksnes brigādei tā būtu,” atklāšanā uzsvēra NMPD Vidzemes reģionālā centra vadītājs Aksels Roshofs.


Alūksnes novada domes priekšsēdētājs Arturs Dukulis atzina, ka sliktais piebraucamais ceļš uz jaunajām telpās tiks sakārtots, izmaksas uz pusēm sedzot pašvaldībai un NMPD. SIA “Alūksnes slimnīca” valdes priekšsēdētāja Maruta Kauliņa “Alūksnes Ziņām” atzina, ka arī slimnīcas vajadzībām trūkst telpu, tādēļ bijušajās NMPD brigādes telpās paplašinās rehabilitācijas kabineta telpas ar jaunu aprīkojumu.


Savukārt bijušais NMPD Vidzemes reģionālā centra vadītājs Juris Memļuks uzsvēra – šis ir vēsturisks brīdis, jo 2009.gadā, uzsākot valstī veidot vienotu NMPD Vidzemes reģionā, saprata, ka brigādei Alūksnē telpas ir par šauru, bet slimnīcai bija ierobežotas iespējas piedāvāt plašākas telpas.

Jautāts, kādēļ notikusi Alūksnes brigādes pārcelšanās, A.Roshofs norāda – Alūksnes slimnīcai ir liels noslogojums, telpas paplašināt nebija iespējams, turklāt ārstu palīgi atradās atdalīti no šoferiem, reizēm bija apgrūtināta izbraukšana no slimnīcas teritorijas uz izsaukumu.


“Šī nav vienīgā brigāde, kas izvietota telpās otrajā stāvā un atdalīti no slimnīcas. Piemēram, Balvos NMPD ir Valsts policijas ēkā, bet Eiropā daudzviet tas ir vienā ēkā ar glābšanas dienestu,” saka A.Roshofs. Viņš atzīst – šodien NMP strādā roku rokā ar Valsts policiju un Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, jo negadījumu raksturs izsaukumos ir smagāks, nekā agrāk.


Apskatot jaunās telpas, Alūksnes brigādes vecākā ārsta palīdze Brigita Šeldere kopā ar A.Roshofu izrādīja arī vietu, kur tiek pieņemti izsaukumi, uzsverot, ka visu Latvijas iedzīvotāju zvani NMPD vispirms nonāk operatīvās vadības centrā Daugavpilī, kas apkalpo tikai Latgales zonu, un Rīgā, kas apkalpo pārējo Latvijas teritoriju. No centriem izsaukumus pāradresē attiecīgajai brigādei, kam kopš izsaukuma motīva saņemšanas divu minūšu laikā jābūt transportā un jāsāk braukt uz notikuma vietu.


A.Roshofs vēlreiz iedzīvotājiem atgādina – piesakot izsaukumu NMPD, ir svarīgi ar dispečeri runāt ieturēti, detalizēti aprakstīt notikuma vietu, adresi, notikušo. “Iedzīvotājiem joprojām šķiet, ka zvanus saņem uzreiz konkrētā brigāde uz vietas, tādēļ viņi neizprot, kā var nezināt, kur atrodas, piemēram, autoosta. Tādēļ vēlreiz uzsveru – zvanus saņem operatīvās vadības centrā,” saka A.Roshofs.


Komentāri 6

Svēta

Lai veicās darbos un veselību šiem cilvēkiem!

pirms 6 gadiem, 2014.10.21 08:32

Svēta

Lai veicās darbos un veselību šiem cilvēkiem! ( kā arī mums visiem)

pirms 6 gadiem, 2014.10.21 08:32

prieks

ka arī dzīvību glābēji beidzot varēs dzīvot civilizētos apstākļos un pareizi jau teica par to, ka pat sienas ārstē......

pirms 6 gadiem, 2014.10.21 10:51

#

Māsiņai Brigitai gribu pateikt vēlreiz paldies no sirds:)Kādā ļoti nozīmīgā dzīves mirklī viņa ļoti palīdzēja ne tikai ar medikamentiem,bet ar labiem vārdiem arī.Lai veicas:)))

pirms 6 gadiem, 2014.10.21 19:20

Paldies!

Piekrītu par Brigitu - 100% cilvēks īstajā vietā! Mūsmājās vairākkārt nācies meklēt ātro mediķu palīdzību, ieraugot Brigitu, iestājas zināms miers un pārliecība - būs labi!

pirms 6 gadiem, 2014.10.22 20:44

Vietējās ziņas