Atstāj vēstījumu nākamajām paaudzēm 15

Vakar Alūksnes tautas nama jaunās piebūves pamatos iebetonēja vēstījumu nākamajām paaudzēm. Vēsturiskajā notikumā piedalījās Alūksnes novada pašvaldības, tautas nama un SIA “Arčers” pārstāvji, projekta autors – cilvēki, kuri bija līdzās ieceres īstenošanā kopš 2010.gada, kad to sāka virzīt, un cilvēki, kuri šobrīd to īsteno. 

Kapsulā līdz ar vēstījuma tekstu ievietoja arī Alūksnes novada domes pieņemtos trīs lēmumus saistībā ar tautas nama rekonstrukciju, kā arī naudu ar simbolisku nozīmi – 1 lata monētu ar alus kausu, jo savulaik ēkā atradās brūzis un sākot attīstīt ideju par rekonstrukciju Latvijas nacionālā valūta bija lats; 1 eiro monētu, jo tagad valūta ir eiro; Alūksnes novada suvenīrmonētu. 

Kā atzina Alūksnes tautas nama direktore Sanita Bērziņa - vieta, kur iemūrēja vēstījumu, atrodas jaunās skatītāju zāles sirdī - vietā, kur būs skatuve. “Domāju, visiem ir zināms, cik īpašs ir šis mirklis un nozīmīgs projekts. Šodien atstāsim vēstījumu nākotnei, ar to ieejot pagātnē, jo – bez pagātnes nav arī nākotnes,” sacīja S.Bērziņa. Arī Alūksnes novada domes priekšsēdētājs Arturs Dukulis uzsvēra mirkļa nozīmīgumu un iepazīstināja klātesošos ar vēstījuma tekstu. Tajā teikts, ka “jau vairāk nekā simts gadus Alūksnes ezera krastā atrodas ēka, kas pēdējo 80 gadu laikā pulcējusi savā paspārnē aktīvus ļaudis. Uz Alūksnes pilsētas tautas nama skatuves kāpuši Latvijā pazīstami mākslinieki. Mēģinājumos, koncertos, ballēs te laiku pavadījušas vairākas pašdarbnieku paaudzes. Tas devis ceļa maizi ne vienam vien lielam talantam. 


Šobrīd Alūksnes tautas namā rit 86.sezona, darbojas 9 tautas amatiermākslas kolektīvi ar 300 dalībniekiem. 2010.gada 29.jūlijā Alūksnes novada dome pieņēma lēmumu Nr.426 “Par metu konkursu Alūksnes pilsētas tautas nama rekonstrukcijai”, ar kuru sākās senās Alūksnes muižas apbūves brūža jeb Alūksnes tautas nama ēkas atjaunotnes, taču sen gaidītais ceļš. 2014.gada 1.aprīlī uzsākti būvniecības darbi, lai Alūksnes ezera krastā taptu mūsdienīga kultūras centra ēka, kur Alūksnes novada ļaudīm būs iespēja kvalitatīvi, ērtā un pievilcīgā vidē baudīt kultūras pasākumus. Līdztekus rūpēm par kultūras dzīves mūsdienīgu nodrošinājumu pēc rekonstrukcijas ēka kļūs arī par uzņēmējdarbības atbalsta centru, līdz ar to nākotnē attīstoties par daudzfunkcionālu novada kultūras un sabiedrības centru. Rekonstruējot šo celtni, būs radīts vizuāli pievilcīgs un sabiedrībai pieejams objekts. Vienlaikus šis būs arī nozīmīgs ieguvums Alūksnes muižas ansambļa objektu atjaunošanā Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstītā projekta „Uzņēmējdarbībai nozīmīgu ielu un Brūža ēkas rekonstrukcija Alūksnes pilsētā” ietvaros. Objekta pasūtītājs – Alūksnes novada pašvaldība, būvuzņēmējs - SIA „Arčers”, projekta autors - SIA „Arhitekta L.Šmita arhitektu darbnīca”. Objekta kopējās būvniecības izmaksas ir 3 883 254,02 eiro.”Vēstījumu parakstīja pašvaldības pārstāvji, SIA „Arčers” atbildīgais būvdarbu vadītājs Juris Ceļmalnieks, SIA „Arčers” projektu vadītājs Andris Priede, SIA „L.Šmita arhitektu darbnīca” valdes priekšsēdētājs, arhitekts Laimonis Šmits, Alūksnes pilsētas tautas nama direktore Sanita Bērziņa, SIA „Būvuzraugi LV” būvuzraugs Ivo Rozentāls. Savukārt lapas otrā pusē bija iespēja parakstīties arī pārējiem klātesošajiem. Pēc vēstījuma iemūrēšanas klātesošajiem bija iespēja apskatīt būvobjektu. 

Komentāri 15

tuk tuk

Tak izlasi rakstu un paskaties bildes! Dome, būvnieki, viss kā vajag!
Forši!

pirms 6 gadiem, 2014.07.11 12:05

no rančo

Riktīgs reindžers!!!

pirms 6 gadiem, 2014.07.11 12:48

Interesanti

Tā vien liekas, ka Latvijiā (varbūt tikai priiekš Alūksnes) ir tikai viena arhitekta L.Šmita darbnīca un citu nemaz nav??!!

pirms 6 gadiem, 2014.07.11 23:37

!!!!!!!!??????

Nez cik ilgi ta buve nostaves un nenogrims ezera dzelme? Ezera udens parpumpesana notiek nepartraukti. Nez kapec ir iedomajusies ezeru parpumpet. Ta divaini viss notiek. Izskatas ka driz paprasis papildus finansejumu, tapat ka pilij

pirms 6 gadiem, 2014.07.12 09:58

.>

Papildus nOTEIKTI un tad atkal % grozās...KĀ nu bez tā - šeit -Alūksnē?

pirms 6 gadiem, 2014.07.12 20:11

pūce

Paaudzes ,ta paaudzes.Ņemot vērā straujo iedzīvotāju samazināšanos Alūksnē un citur Latvijā,prātīgāk būtu kādu mošeju uzrāvuši.Nezi ,vai dzeltenie un melnie līdis tajā gaismas pilī.

pirms 6 gadiem, 2014.07.12 12:18

zzbbbb

Cik skaisti visi izskataas baltaa kiveress lai straadniekiem normaalas algas maksaa nevis 3 eiro stundaa izsmieklis,kurss tad to taisa,ne jau baltaas kkiveres,kaunsssssss!

pirms 6 gadiem, 2014.07.12 14:46

24 kadrs

skat kāds skatiens tai novada izpildenei - tāda ir visa viņas būtība!!!

pirms 6 gadiem, 2014.07.12 17:15

Jā,jā

Šitā švamme domā, ka pēc daudiem gadiem baigi kāds vēl atcerēsies vai kādam interesēs,ka tāda Č. kādreiz ir bijusi un kas viņa bijusi. Pēc 10 gadiem vairs neatcerēsies.

pirms 6 gadiem, 2014.10.08 13:10

Inese

Žēl, ka mēs mākam tikai riet! Katrs ir tur,kur ir tikai tāpēc, ka viņš tur ir. Kāpēc Jūs nevariet būt par balatajām ķiverēm, tātad kaut kā pietrūkst. Varbūt tiešām ieteiktu ko racionālāku, pareizāku, visiem labāku, bet vajag pacensties, izglītoties un būt "izpildenes" un citu deputātu vietā. Tas ir tik vienkārši, vajag tikai vēlēties, gribēt un darīt, citu neko nevajag. Un Priekšsēdētājam brillēm nav ne vainas, vajadzēja , lai spīd kāds no zīmoliem???

pirms 6 gadiem, 2014.07.13 13:50

Doma

Ne katram pietiek nekaunības, stipru elkoņu, paškritikas trūkuma... Vai esi lasījis kādu filozofijas, pieticīgākajā gadījumā - psiholoģijas- apcerējumu? Ļoti labi nopamatots, kādu ambīciju dēļ ļaudis raujas politikā un pie varas. Kādu personīgo kompleksu un kādu aprēķinu dēļ... Īsteni vērtīgie darbojas lielākoties pavisam citā laukā. Bet visu cieņu - vajag jau arī valdniekus. Tas tikai tā - pārdomām.

pirms 6 gadiem, 2014.07.16 16:51

Doma

Atvainojos, ka uzrunāju ar vārdu : LASĪJIS. Jūs esat dāma, tātad - lasījusi.

pirms 6 gadiem, 2014.07.16 16:52

Vietējās ziņas