Atzīmē Baltā spieķa dienu

Atzīmējot Starptautisko Baltā spieķa dienu, piektdien Alūksnē rīkoja akciju. Alūksnē  oktobra vidū tā notikusi vairākus gadus.

Iepriekšējo gadu pieredze liecina – tā kā ikdienā neredzīgie reti sastopami ielās, pārvietojoties ar balto spieķi, tad ne visi autovadītāji atminas satiksmes noteikumu punktu: cilvēks, kurš horizontāli pacēlis balto spieķi ielas malā, norādīdams virzienu, kur grib iet, palaižams garām arī tad, ja viņš apstājies vietā, kur nav gājēju pārejas.

Akcijā šoreiz piedalījās Latvijas Neredzīgo biedrības Alūksnes nodaļas vadītājs Edvīns Poišs ar savu balto spieķi, Valsts policijas policisti, Ceļu satiksmes un drošības direkcijas Gulbenes reģionālās nodaļas priekšnieks Jānis Raibekazs. Par akcijas norises vietu, tāpat kā citus gadus, izvēlējās Raiņa bulvāri, kas ir vienvirziena iela. E.Poišs pacēla balto spieķi, norādot vēlamo virzienu, un šķērsoja ielu. Daļa autovadītāju to respektēja, daļa ne, aizbildinoties, ka nav vispār sapratuši, ko vīrietis ielas malā dara, ka nepamanīja, ka nepievērsa uzmanību, jo ikdienā Alūksnē šādu cilvēku ielās nav. Autovadītājs Mārtiņš Krūcis bija starp apzinīgajiem šoferiem, kurš apstājās. “Alūksnes Ziņām” viņš atzina – bijis gatavs arī izkāpt no automašīnas un palīdzēt vīrietim šķērsot ielu. Autovadītājus, kuri neapstājās, policija apturēja, izskaidrojot akcijas norisi un brīdinot turpmāk būt uzmanīgākiem.

Vairāk lasiet laikraksta "Alūksnes Ziņas" 18.oktobrīm.

Vietējās ziņas