Augstākā līmeņa lokālās slimnīcas būs Madonā, Kuldīgā, Cēsīs, Balvos un Gulbenē 13

Pēc Veselības ministrijas (VM) darba grupas lēmuma Madonas slimnīca, Kuldīgas slimnīca, Cēsu klīnika, Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība ierindojas starp augstākā līmeņa lokālajām slimnīcām, informē VM pārstāve Egita Pole.

Savukārt Alūksnes, Krāslavas un Preiļu slimnīcas iekļautas zemākajā lokālo slimnīcu līmenī. Izveidojusies arī slimnīcu grupa - Ogres rajona slimnīca, Dobeles un apkārtnes slimnīca, Tukuma slimnīca, Jūrmalas slimnīca - kas pēc kritērijiem atrodas starp šiem līmeņiem un kurām, attiecīgi izpildot vai neizpildot noteiktās prasības, būs iespēja pievienoties vienai vai otrai lokālo slimnīcu grupai.

Lielākās izmaiņas, kas plānotas no šā gada 1.jūlija, saistītas ar slimnīcu pakalpojumu apmaksas tarifu sadalīšanu "ķirurģiskajos" un "terapeitiskajos", turpmāk diferencējot to apmaksu atbilstoši reālajām izmaksām, uzsver VM.

Papildus, izvērtējot sniegtās medicīniskās palīdzības līdzšinējo apjomu, specifiku un tendences, turpmāk plānots no valsts budžeta apmaksāt nepieciešamo obligāti nodrošināmo personālu. Atsevišķās ārstniecības iestādēs tas atbilst šā brīža personāla nodrošinājumam, bet daļā minēto iestāžu to vadībai būs jāmaina personāla noslodzes plāns dienas un nakts stundās.

Visās lokālajās slimnīcās no 1.jūlija valsts pēc tāmes principa 24 stundu režīmā septiņas dienas nedēļā apmaksās trīs ārstu speciālistu - internista, ķirurga/traumatologa un anesteziologa - darbu. Tajās slimnīcās, kuras apņemsies nodrošināt dzemdību palīdzību, būs jānodrošina arī ginekologa-dzemdību speciālista, pediatra (neonatologa) un vecmātes diennakts pieejamība.

Savukārt traumpunkti turpmāk tiks saukti par "speciālā medicīniskas palīdzības (SPM) punktiem", arī visi desmit analizētie punkti turpinās darbu 24 stundu režīmā septiņas dienas nedēļā un pirmā līmeņa SMP punktā būs pieejams viens ārsts (internists) un viena māsa, otrā līmeņa - divi ārsti speciālisti ķirurgs/traumatologs un internists, viena māsa dienas laikā, savukārt nakts laikā viens ārsts un viena māsa. Trešā līmeņa SMP punktā būs trīs ārsti speciālisti un divas māsas dienā, bet naktī - divi ārsti un viena māsa nakts laikā.

Par speciālistu skaita nodrošinājumu nosacīti dienas un nakts darba laikā - 16 un 8 stundas vai 14 un 10 stundas - varēs lemt ārstniecības iestādes vadība atbilstoši reālajai pacientu plūsmai. Vienlaikus, izvērtējot pacientu skaitu un apmeklējumu dinamiku diennakts laikā, personāla skaits SMP punktos tiek pielāgots pacientu plūsmai, kas nozīmē, ka ārstu skaits būs lielāks tad, kad ir lielāks pacientu pieplūdums.

SMP punkti Saulkrastu slimnīcā (piecus sezonas mēnešus), Bauskas slimnīcā un Rīgas rajona slimnīcā Siguldā (astoņus sezonas mēnešus) turpmāk strādās kā augstākā līmeņa SMP punkti. Saldus medicīnas centrā, Limbažu slimnīcā, Aizkraukles slimnīcā, Rīgas 1.slimnīcā, Ludzas slimnīcā un Rīgas rajona slimnīcā Siguldā (četrus sezonas mēnešus) kā otrā līmeņa, bet SMP punkti Sarkanā Krusta Smiltenes slimnīcā, Priekules slimnīcā, Saulkrastu slimnīcā (septiņus sezonas mēnešus) kā zemākā līmeņa SMP punkti.

"Svarīgākā ziņa visiem Latvijas iedzīvotājiem, ko vēlamies sniegt - medicīniskā palīdzība visur, kur tā bija pieejama līdz šim, būs arī turpmāk 24 stundas diennaktī," norāda darba grupas vadītājs Juris Bundulis, uzsverot, ka darba grupas ierosinātās izmaiņas un ministrijas izstrādātie grozījumi normatīvajā regulējumā galvenokārt attiecas uz ārstniecības iestāžu darba organizāciju un finansēšanas kārtību.

Komentāri 13

Pilnīgi piekrītu iepriekšējam komentāram. Izrādās, ka kungiem , vadītājiem ,alga, savā makā ir galvenais! Alūksnes nākotne neinteresē!!!

pirms 10 gadiem, 2011.05.19 23:30

intresanti, kas tad alūksnes ir labāks, tāda pati miskaste, kā visas slimnīcas.

pirms 10 gadiem, 2011.05.19 20:14

???

paskat - Gulbenē kultuūras nams izremontēts par Eiropas naudu.., pat KNAB jau izmeklē.... BET Alūksnes kultūras nams - tā remontu zelē jau gadus 20 - tikai uz priekšu NEKAS neiet...
Mums vajadzētu KNAB, lai izpēta kāpēc mums nekas nenotiek, Alūksne kā bēdu ieleja... Un ja taisās notikt - kā Pils ielas remonts - ātri vien izčūkst gaisā...
Gulbene -tas ir unilkums, pat sūdīgo slimnīcu atstāja viņiem augstākā līmenī kā mums...

pirms 10 gadiem, 2011.05.19 15:51

paciente

Ko jūs ķēzaties, kā mediķi Alūksnes slimnīcā ir labākie tā nu viņi paliks, vai nav vienalga kāda līmeņa slimnīca sauksies, no tā jau mediķu profesionalitāte nemainīsies, ja kādam nepatīk slimnīca nav jau nu spiesta lieta apmeklēt, brauciet uz visām čertrām debesu pusēm, lai Jums veicas.

pirms 10 gadiem, 2011.05.19 11:10

tā lūk

Vajag tikai atvērt kaut vai Balvu poliklīnikas mājas lapu un izlasīt speciālistu sarakstu.Tas liks pabrīnīties ar piedāvājuma klāstu.
Mūsu dakterīši - visu cieņu, bet nevar sallīdzināt piedāvājumu Balvos.

pirms 10 gadiem, 2011.05.18 22:38

drausmas

jūs ēzeļi malēnieši ,visās jomās atpaliekat no Gulbenes.

pirms 10 gadiem, 2011.05.18 19:09

palasi ko saks par jusu bedri, visi smejās loxi jūs visu mūžu (tizlie malēnieši un skauduļi eijat vienreiz D

pirms 10 gadiem, 2011.05.18 19:01

44

Palasiet ko gulbene saka par savu slimnicu
http://www.dzirkstele.lv/portals/vietejas/raksts.html?xml_id=29146&offset=1

pirms 10 gadiem, 2011.05.18 16:24

nost

Ar gulbeni un vinas slimnicu. CVik var atdot gulbenei. Musu varas viri un sivas doma ari vai ne? Tad taisam stulbenes novadu un viss ar to bus izteikts. Uz Aluksni brauc no gulbenes arsteties, jo tur nav tada limena ka pie mums, slimnica smirdupes krasta, nav ko elpot.

pirms 10 gadiem, 2011.05.18 16:21

??

Alūksnei visapkārt visas slimnīcas paliek - -Alūksnei, kā allaž - figa...

pirms 10 gadiem, 2011.05.18 13:24

ak vai

Ak, kārtējā alūksnes izgāšanās:)))atšuva valmiera! negāja kopā ar balviem un Gulbeni-rezultāts-zemākā kategorija!!!!Tā tik turpināt!!!Visiem turēt mutes ciet un gremdēt Alūksni-jo galvenais saņemt tikai algu!!! Visur, sākot ar domi!!!

pirms 10 gadiem, 2011.05.17 18:21

Vietējās ziņas