Autovadītāju ievērībai: sākts bedru masveida remonts uz valsts autoceļiem, vadītājiem jāievēro ātruma ierobežojumi

VAS "Latvijas autoceļu uzturētājs" (LAU) sācis masveida bedru remontu uz asfaltētajiem valsts galvenajiem un svarīgākajiem reģionālajiem autoceļiem ar lielāku satiksmes intensitāti, "Alūksniešiem.lv" informēja LAU pārstāvis Juris Aksels Cīrulis. 

Bedru masveida remonta darbi uz asfalta seguma autoceļiem tiek sākti, kad ir iestājušies bedru labošanas tehnoloģijām atbilstoši laika apstākļi. Bedru remontdarbi tiek veikti prioritārā secībā atbilstoši autoceļu uzturēšanas klasēm - A, B, C, D. 

Uzturēšanas klases tiek noteiktas, ņemot vērā autoceļu klasifikāciju (valsts galvenie ceļi, reģionālie un vietējie autoceļi), transporta līdzekļu satiksmes intensitāti un sociālekonomisko nozīmi. 

Atbilstoši normatīviem bedru remonts uz A uzturēšanas klases autoceļiem jāveic līdz 1.jūnijam, uz B uzturēšanas klases autoceļiem - līdz 15.jūnijam, uz C un D uzturēšanas klases autoceļiem - līdz 1.jūlijam. Bedres, kuras rodas no jauna, tiek remontētas visa gada garumā.

Lai ceļu lietotāji neapdraudētu viens otru un darbiniekus, kuri strādā ceļa remontdarbu posmos, tiek noteikti īslaicīgi satiksmes ierobežojumi. Veicot bedru aizpildīšanu, uz autoceļa tiek izvietotas ātruma ierobežojuma un brīdinājuma zīmes. Remontdarbu laikā to norises vietā lokāli sašaurina brauktuvi un ierobežo braukšanas ātrumu, attiecīgi 70 kilometri stundā un 50 kilometri stundā.

LAU aicina autovadītājus ievērot ātruma ierobežojumus un remontdarbu posmos braukt īpaši piesardzīgi

Lai autoceļu uzturētāja tehnika būtu autovadītājiem labāk pamanāma, ceļa remontdarbu posmi tiek aprīkoti atbilstoši normatīviem, piemēram, izmantojot gaismas elementus, mirgojošās bultas un pārvietojamos ceļa zīmju vairogus, tomēr joprojām ir gadījumi, kad autobraucēji neievēro brīdinājuma un ātruma ierobežojošās zīmes.

Plānots, ka bedru remontu veiks vairāk nekā 340 darbinieku jeb 75 remontbrigādes.

Autoceļu uzturēšanas darbiem tiešsaistes režīmā var sekot līdzi VAS "Latvijas valsts ceļi" mājaslapas kartē (www.lvceli.lv), kā arī mobilajā lietotnē "Waze", kurā iespējams arī informēt par valsts autoceļu stāvokli. Tāpat par bīstamām situācijām uz ceļa iedzīvotāji aicināti informēt "Latvijas valsts ceļu" Satiksmes informācijas centru, zvanot uz diennakts bezmaksas tālruni 8000 5555.

LAU veic gandrīz 200 dažādus ikdienas uzturēšanas darbu uz valsts autoceļiem. Uzturamo valsts autoceļu kopgarums ir vairāk nekā 20 000 kilometru, no tiem 9092 kilometri autoceļu ir ar melno segumu un 10 989 kilometri ir grants autoceļu, kā arī ikdienas uzturēšanas darbi tiek veikti uz vairāk nekā 900 tiltiem.

Vietējās ziņas