Balso par "Kultūrvietām" Alūksnes novadā

Otrdien, 21. janvārī, paziņoti sabiedrisko mediju gada balvas kultūrā “Kilograms kultūras 2019” ziemas balsojuma uzvarētāji un atklāts fināla balsojums. Līdz 30. janvāra pulksten 23.59 iespējams balsot par kultūras notikumiem, faktiem un darbiem deviņās kategorijās. Tostarp Vidzemē -  par Alūksnes muižas parku un Ērmaņu muižu Malienas pagastā, Alūksnes novadā.
Uzvarētāji tiks noskaidroti svinīgajā balvas “Kilograms kultūras” pasniegšanas ceremonijā 15. februārī, ko tiešraidē varēs vērot portālā LSM.lv un LTV1 un klausīties LR1 un LR3 ēterā.

Lai nokļūtu pie fināla balsojuma nominantiem, Latvijas Radio, Latvijas Televīzijas un LSM.lv žūrija izvirzīja savā redzējumā oriģinālākos un kvalitatīvākos aizvadītā gada Latvijas kultūras notikumus. Trīs balsojumos – pavasara, rudens un ziemas – skatītāji un klausītāji varēja izvēlēties spilgtākos un būtiskākos kultūras dzīves notikumus astoņās kategorijās.

Savukārt devītajā kategorijā – “Kultūrvieta” – visa aizvadītā gada garumā ikvienam bija iespēja izvirzīt savu iecienītāko kultūras baudīšanas vietu. Šogad no Rīgas pieteiktas septiņas, no Latgales – sešas, no Zemgales – četras, no Kurzemes – piecas, bet no Vidzemes – 17 kultūras baudīšanas vietas.

No visiem reģioniem uzvarēt var tikai viena kultūrvieta – tā, kas būs saņēmusi lielāko atbalstu fināla balsojumā.

LTV Kultūras raidījumu redakcijas vadītāja, žūrijas locekle Ieva Rozentāle atzīst, ka fināla notikumu saraksts ir skaists un iespaidīgs. “Katrs notikums būtiski raksturo mūsu kultūras telpas mērogu aizvadītajā gadā: vai tas būtu grupas “Instrumenti” koncerts vai leģendāras latviešu operas iestudējums, vai valsts simtgadē tapušās filmas vai citi izcili notikumi – katrs no tiem ir spēcīgi iespaidojis tā apmeklētājus un emocijās un prātos atstājis paliekošu nospiedumu,” uzsver Ieva un norāda, ka katrs finālists ir pelnījis atzinību.

Kategorijā “Gada notikums” finālā sacenšas divi kultūras notikumi, jo pavasara balsojumā žūrija šajā kategorijā nominantus neizvirzīja.

Balsot par saviem favorītiem iespējams vienu reizi dienā, autorizējoties ar savu sociālo mediju profilu.
BALSO: https://www.lsm.lv/raksts/kultura/kilograms-kulturas/sacies-balvas-kilograms-kulturas-2019-finala-balsojums.a345431/?fbclid=IwAR0ECVPkUcJ0a686PDw7dwaqQ7rV6zDdgeHaXQvgQGq0zjJJpoYZBaViPJA

Vietējās ziņas