Baltmaizē atrod striķus

"Alūksnes Ziņu" redakcijā vērsās alūksniete, kura nedēļas nogalē, iegādājoties svaigu baltmaizi kādā Alūksnes veikalā, mājās piedzīvoja nepatīkamu pārsteigumu - maizē bija iecepts melnu striķu kumšķis.

"Kad gribēju pārlauzt maizes kukulīti uz pusēm, atklājās nepatīkamais pārsteigums, kas nebija apetīti rosinošs. Daudziem cilvēkiem tagad nav darba, knapinās ar naudiņu, bet maizītei atlicina. Es arī strādāju simts latu stipendijas programmā bezdarbniekiem - man ar 100 latiem jāiztiek mēnesi, tādēļ svarīgs katrs santīms, par ko maizi nopirkt," stāsta alūksniete.

Diemžēl pirkuma čeku sieviete nav saglabājusi un pie maizes kukulīša nebija arī informācijas par ražotāju, jo tā pirkta kā siltā maize, ko pircējs pats ieliek iepakojumā, tādēļ veikalu, kur maize iegādāta, vārdā nesauksim. Kā rīkoties šādās situācijās, skaidrot aicinājām Pārtikas un veterinārā dienesta Austrumvidzemes pārvaldes valsts vecāko pārtikas inspektori Āriju Ločmeli.

"Ja pārtikas produktos iedzīvotāji atrod svešķermeņus, jāvēršas Pārtikas un veterinārajā dienestā - mēs veicam pārbaudes uzņēmumos un varam izsekot pārtikas produkta tapšanas un līdz pircējam nokļūšanas gaitu, sākot pat no ražošanas izejvielām. Šoreiz nevar vainot veikalu, jo tas ir pārdevis konkrēta ražotāja maizi. Tiesa, parasti šādos gadījumos veikals uzņemas vainu uz sevi, apmaina pircējam produktu pret citu un tālāk skaidrojas ar piegādātāju. Arī šajā gadījumā sieviete varēja vērsties veikalā, lai maizi apmainītu, bet pirkuma čeks diemžēl nav saglabāts," saka Ā.Ločmele.

Viņa rosina pircējus vienmēr tomēr paņemt pārdevēja izsniegto čeku, jo tas ir vienīgais dokuments, kas apliecina darījumu starp pircēju un pārdevēju. Īpaši svarīgi tas ir gadījumos, kad radušās domstarpības.

Ā.Ločmele norāda - Alūksnes un Apes novadu iedzīvotāji ļoti reti sūdzas dienestā par svešķermeņu atrašanu pārtikas produktos.

"Šo novadu ražošanas uzņēmumos pārbaudēs neesam atklājuši būtiskus pārkāpumus, kas apdraudētu patērētāja veselību. Par higiēnas normu pārkāpumiem juridiskām personām var piemērot naudas sodu no 10 līdz 500 latiem."

Vietējās ziņas