Balva par pašaizliedzību 7

“Mēs esam lepni un priecājamies, ka tieši 28.janvārī - “Draudzīgā aicinājuma” pasludināšanas dienā – mūsu skolas ilggadējam direktoram Gunāram Stradiņam par nenogurstošu darbošanos sabiedriskā kārtā.

Piecu gadu garumā apkopojot materiālus par skolas vēsturi un veidojot skolas muzeju, Cēsīs viņam tika pasniegta “Draudzīgā aicinājuma” medaļa. Ar to “Draudzīgā aicinājuma” fonds pagodina cilvēkus, kuri veicinājuši šī aicinājuma atdzimšanu un popularizēšanu,” uzsver Alūksnes ģimnāzijas bibliotekāre Maija Bērzabinde.

Darbu beigs līdz skolas simtgadei
Muzeja vadītājs G.Stradiņš atzīst, ka, protams, ir patīkami saņemt atzinību. Turklāt skolas muzeju sabiedriskā kārtā viņš neveido tikai savam priekam vai gandarījumam. Tiesa, tā viņš jūtas vajadzīgs. Tāpēc katru rītu ceļas agri un, neatkarīgi no laika apstākļiem, dodas uz muzeju. Viņš ir izveidojis filmotēku par skolas pasākumiem, sistematizējis fotogrāfijas un materiālus par absolventiem, informāciju un priekšmetus, kas stāsta par skolas vēsturi. Tie sakārtoti gan planšetēs un vitrīnās, gan mapēs un kartotēkās. G.Stradiņš nolēmis visu sakārtot līdz skolas simtgadei, ko svinēs augustā. Turklāt jau martā būs skolas muzeju skate, kurā komisija vērtēs paveikto. G.Stradiņš norāda, ka viņam ir izveidota sava sistēma, kas ir atšķirīga no muzejos ierastajām. Tāpēc ir bažas, kā to vērtēs. “Man ir tāda malēnieša stūrgalvība, esmu apmierināts ar šo sistēmu, kurā katru fotogrāfiju vai informāciju var ātri atrast,” secina G.Stradiņš.

Skola saņem vērtīgus dāvinājumus
M.Bērzabinde stāsta, ka sabiedrība vienmēr ir bijusi aktīva dāvinātāja. Tāpēc skolas bibliotēkas grāmatu klāsts ir papildinājies ar vērtīgiem skolēnu, viņu vecāku, absolventu un labvēļu dāvinājumiem. “Šogad divas krāsainas enciklopēdijas savai skolai uzdāvināja 1976.gada absolvents Gints Šķenders, kas ir Cēsu novada domes priekšsēdētājs. Savu atsaucību var parādīt katrs, kurš to vēlas, sazinoties ar skolas bibliotēku (telefons 64307122) vai skolas administrāciju,” norāda M.Bērzabinde.

Komentāri 7

III

Vēlreiz saku,iemācies rakstīt,tad šļaksti savu indi!!!

pirms 11 gadiem, 2010.02.03 22:37

Eh, cilvēki, cilvēki! Kāds dara ko labu - nepatīk... Nedara, atkal slikti. Skumji, ka viens no pasaules lielākajiem grēkiem skaudība ņem virsroku.
Paldies Stradiņa kungam par pašaizliedzīgo darbu!

pirms 11 gadiem, 2010.02.01 09:00

Vietējās ziņas