Barters nenotiek 46

Slimnīca nevēlas savās telpās patversmi

Alūksnes novada domes jūlija sēdē vairums deputātu nobalsoja pret 13 305 latu piešķiršanu Alūksnes slimnīcas katlumājas remontam, jo slimnīca nav piekritusi savās telpās izvietot patversmi cilvēkiem, kuriem nav pajumtes.

Lai rastu finansējumu katlumājas negaidīti iebrukušajam apkures katlam, kā remonts šogad nebija plānots, SIA "Alūksnes slimnīca" vērsās pie abiem kapitāldaļu turētājiem - Alūksnes un Apes novadu domēm ar lūgumu piešķirt līdzekļus. Atbilstoši kapitāldaļu skaitam Apes novadam lūdza 3000 latu, ko deputāti arī atbalstīja, bet Alūksnes - 13 305 latu, ko vairums deputātu neatbalstīja. "Par" balsoja deputāti Valda Zeltiņa, Ēriks Mediss, Askolds Zelmenis, Aivars Fomins, Laimonis Sīpols, Ainars Melders, atturējās - Andis Krēsliņš, Andis Zariņš, Jānis Nīkrencis, Marina Ramane, Sandra Zeltiņa, Zinaīda Silirava, Elita Laiva, bet sēdē nepiedalījās Dzintars Adlers un Verners Kalējs. Degradēs vidi

Jau no Alūksnes novada jūlija finanšu komitejas sēdes deputāti lemšanai uz domes sēdi virzīja lēmuma projektu ar rosinājumu - ja pašvaldība slimnīcai piešķir līdzekļus katlu mājas remontam, tad slimnīca varētu atvēlēt telpas savā teritorijā patversmes izveidei tām personām, kas pašlaik mitinās O.Vācieša ielas 9 ēkā, ko dome lēmusi nojaukt.

SIA "Alūksnes slimnīca" valdes priekšsēdētāja Maruta Kauliņa norāda - pašvaldības pārstāvji telpas slimnīcā esot jau aplūkojuši, secinot: administratīvās telpas ar parketa grīdu izmanto, lai vairāku novadu mediķiem organizētu izglītojošus seminārus, savukārt telpas vecajās garāžās pašlaik ir iekonservētas, tur ir liela platība, ko apkurināt izmaksās dārgi.

"Mediķim nevar uzlikt par pienākumu rūpēties par šādiem cilvēkiem. Turklāt slimnīca ir diezgan noslēgta vide, ko nevajadzētu degradēt. Patversmes un slimnīcas darbība ir divas atšķirīgas funkcijas, tie ir divi dažādi finansējumi, ko stingri uzmana Veselības norēķinu centrs un Veselības ministrija. Iemītniekus no O.Vācieša ielas 9.ēkas jau līdz šim esam ārstējuši, turklāt uz slimnīcas rēķina, jo paši par sevi viņi nespēj samaksāt," saka M.Kauliņa.

Turklāt bez visa tā slimnīcai ir arī citas nebūšanas - šāgada pirmajos mēnešos, veicot reformas, finansējumu visām lokālajām slimnīcām samazināja vidēji par 10 procentiem. "Plānojot reformas, solīja, ka būs līdzekļu pārdale no stacionārās uz ambulatoro daļu, bet tā nav noticis, un lokālo slimnīcu finansējums ir iedalīts traumpunktiem un citiem mērķiem. Strādājot ar atbilstošo ministriju politiķiem, ceram, ka uz gada beigām atgūsim šos 10 procentus," saka M.Kauliņa.

Neesot solīto zelta kalnu

Tomēr arī domes sēdē deputāti A.Krēsliņš un A.Zariņš pauda, ka patversmei piemērotākā vieta būtu tomēr slimnīcā.

"Slimnīcā ir brīvas telpas - var ierīkot atsevišķu ieeju, atvēlēt dažas telpas ar atsevišķu tualeti, dušām. Jautājumu par patversmi novada dome nav spējusi atrisināt jau gadu. Kad apstiprināja šā gada novada budžetu, tad gan tika solīti zelta kalni," saka A.Krēsliņš.

Viņš uzskata, ka pirms svarīgu jautājumu lemšanas starp novada domi un sabiedrību pietrūkst viedokļu apmaiņas - arī šajā gadījumā. Deputāts un sociālo jautājumu komitejas vadītājs A.Melders secina - kamēr pašvaldība sociālajā budžetā neparedzēs ap 20 000 latu patversmes izveidei un uzturēšanai, tikmēr šo jautājumu neatrisinās.

Komentāri 46

Varbūt kāds zina, kāda nauda grozās. Un kuri Alūksnē pielielk mazo piirkstiņu...

pirms 9 gadiem, 2011.08.08 21:23

Laba doma

Mārkalnē daudz tādu māju!:) Labs priekšlikums pārvietot uz pagastiem.

pirms 9 gadiem, 2011.08.08 14:49

????

Varbūt var tukšajos pagastu dzīvokļos iedot pajumti...ja nav pilsētā iespējams...lai iekopj dārzu, kurina ar malku, strādā pagasta sabiedriskajos darbos...

pirms 9 gadiem, 2011.08.08 13:18

piešprice

Nu bomzis tad nav lelle, ko ieliksi kaktā...vai tad deputāti neredz, kas notiek piarka malā...sēž , iedzer, sagaida vēl citus draugus,tak jau laba vieta, kur pulcēties uz iedzeršanu..pašiem nekas nav jādara...nudien, vai slimniekiem un ārstiem tagad vēl par dzērīšiem jārūpējas,par medicīnu gana daudz ir jāmaksā,bet vai veselība uzlabosies, ka tāds skats būs pie slimnīcas...ja kādam nopietnam cilvēkam nav māju, tad vajag laicīgi un reāli domāt par sociālajiem dzīvokļiem, par kuriem lai paši rūpējas- maksā no pabalstiem, uzkopj...

pirms 9 gadiem, 2011.08.08 13:05

Jā, TRAKI GAN, jo līdz ar to mazāk naudas paliek aizdomīgajiem finanšu darījumiem starp slimnīcu un dažām (pazīstamām) ZS.

pirms 9 gadiem, 2011.08.08 12:26

Neredzu problēmas patversmi ierīkot slimnīcas blakus tukšajā ēkā. Tie kas iedomājas, ka patversme ir vajadzīga tikai dzērājiem un klaigātājiem .....rūgti maldās. Cilvēki mīļie, kāpēc Jūs esat tik ļoti ļauni un nežēlīgi?

pirms 9 gadiem, 2011.08.08 12:19

Es par..

Jo vairak funkciju slimniicai, jo lielaaka iespeeja, ka taa pastaaves. Vai par to kaads iedomaajies? Dievs miil visus cilvekus! Ari ssos - bez dziivesvietas. Un neviens nevar zinaat, kas ar vinnu var notikt riit.

pirms 9 gadiem, 2011.08.08 09:28

:))

:) Tu laikam nesaprati- tie, kas balsoja "par" ir par naudas piešķiršanu slimnīcai neko neprasot pretī. Tie, kas atturas- grib bomžus slimnīcā, vismaz es tā sapratu!

pirms 9 gadiem, 2011.08.07 22:47

:))))

shitos deputaatus aizskapeet uz O.Vaaciesha ielu, lai izbauda ekstreemas izklaides, tad varbuut neiedomaasiesshitos palaidnjus bezpajumtniekus likt blakus slimiem cilveekiem, kuriem jau taa ir smagi.

pirms 9 gadiem, 2011.08.07 21:31

Patversmi Dārza ielā 11, blakus izpilddirektorei, priekšsēdētājam, vietniekam, deputātiem. No "bomža" statusa neviens nav pasargāts....

pirms 9 gadiem, 2011.08.07 18:38

A kāpēc ta V. Kalējs nepiedalijās? Viņštak visu laiku par grūtdieņiem iestājies!!!

pirms 9 gadiem, 2011.08.07 17:48

Zariņš jau pirms vairākiem gadiem iztiecās, ka Alūksnes slimnīcu vajag klapēt ciet un atstāt tikai pāris ātrās palīdzības mašīnas, lai var aizvest slimniekus uz Rīgu.

pirms 9 gadiem, 2011.08.07 17:20

"Deputāti A. Krēsliņš un A. Zariņš pauda, ka patversmei piemērotākā vieta būtu tomēr S L I M N Ī CĀ". Latvijā nekur tā nav. Un vai šie kungi ir ārstējušies vietējā slimnīcā...

pirms 9 gadiem, 2011.08.07 16:42

Deputāti ir citi cilvēki. Neveicās biznesā aiziet deputātos un daiļi runā... Alga garantēta... Viņi nekaunās...bet jūtas kā pasaules naba...

pirms 9 gadiem, 2011.08.07 16:25

Nezinu vai izlasa komentārus, bet svētkos pie valdības nama tik cienīgi sēdēja pie galdiem ar augsti paceltām galvām. It kā kalnus būtu gāzuši. Man viņu vietā kauns.....

pirms 9 gadiem, 2011.08.07 09:14

Interesanti, vai paši deputāti arī izlasa, ko cilvēki šeit raksta? Vai pēc tam viņi var mierīgi staigāt pa Alūksnes pasākumiem un ielām? Nezinu, kā viņiem, bet man gan būtu kauns.

pirms 9 gadiem, 2011.08.07 00:17

Jāāā! To,kad mūsu deputāti ir "jocīgi"pierāda šis raksts.....slimnīca un bomži? ...ārprāts!....Deputāti ,sāciet nu domāt ar galvu! Kas vainas Vācieša ielas barakai? Vai kādam dikti gribās apbūves gabalu?Baraka ir jauna un stipra celtne,kura prasa minimālu remontu un tur var dzīvot.Cilvēki dzīvo vēl daudz sliktākās ēkas kā Vācieša ielas baraka.Tur ,galvenais ,ir jāsakārto tualetes.!
1968.g. Vācieša ielas barakas nodeva ekspluatācijā,siltas,labas telpas.Patreiz tur atrodas arī Invalīdu bierdrības radošās darbnīcas,ļoti labas un siltas istabas.

pirms 9 gadiem, 2011.08.06 15:40

Vietējās ziņas