Baznīcas smailē atgriežas gailis 6

29.jūlijs Alūksnes evaņģēliski luteriskās baznīcas vēsturē ierakstīsies zelta burtiem - skaisti apzeltīts baznīcas smailē savu vietu ieņēma gailis. Tas divu gadu garumā tika restaurēts un nu turpinās pildīt kristiešu modrības simbola funkciju, ziņos par gaidāmu lietu, kā arī šurp aicinās daudzus jo daudzus tūristus.

Dienas pirmajā pusē, kad debesis līdz ar sauli rotāja arī mākoņi, cilvēki ar lielu sajūsmu nāca lūkot pie baznīcas izstādīto restaurēto gaili. Neizpalika neskaitāmi foto, jo iespējams šī bija vienīgā reize kad šī brīža cilvēki gaili varēja apskatīt tik tuvu. Baznīcas draudze lūkojoties uz zeltaino gaili pauda neizmērojamu prieku. “Gaiļa trūkumu izjutām. Likās, ka tā vairs nav mūsu baznīca. Tagad esam priecīgi,” teic Māra Kalna. Draudzei šķitis, ka divi gadi paskrējuši ātri un gailis nemaz tik ilgi nebija jāgaida. Daiga Sliņķe norādīja, ka gailis ir svarīgs ne vien baznīcas draudzei, bet ikvienam alūksnietim. “Arvien vairāk nācās dzirdēt jautājumu “kad mūsu gailis atgriezīsies?”. Tas nozīmē, ka gailis alūksniešiem ir svarīgs,” atklāj D.Sliņķe.

“Sajūtas ir ļoti jaukas, jo modrības simbols atgriežas baznīcas tornī. Tas būs atgādinājums visiem kristiešiem – kā rīta gailis gaida uz rītausmu, tā kristīgā draudze, lai gaida mūsu Kunga atnākšanu,” aplūkojot gaili teica Vilnis Sliņķis.

Dienas otrajā pusē, kad lietus gāzās aumaļām, sanākušie interesenti pulcējās baznīcā. Visi vienojās kopīgā dziedājumā, ieklausījās mācītāja vārdos. Spītējot lietum ārā stāvošais gailis tika iesvētīts un pēc lietus mitēšanās tika uzstādīts baznīcas smailē.

Komentāri 6

IVLANDS

JAUKS NOTIKUMS,PRIECAAJOS KOPAA AR ALUUKSNIES'IEM.

pirms 10 gadiem, 2010.07.30 17:15

mamzele

Nu re, cik labi, ka viena mamzele to gaili nocēla nost, citādi būtu nogāzies pats vai vēl ļodzītos un gaidītu savu likteņas stundu...tagad ir kā no jauna piedzimis un stāvēs vēl pārsimts gadus.

Paldies draudzei un visiem cilvēkiem, kas ziedoja, lai šī vērtība atdzimtu jaunā spožumā.

pirms 10 gadiem, 2010.07.30 16:55

jā jā jūs te ar saviem gaiļiem man tas gailis tāpat lielāks kā šitais a jūs te vēl piesaucat nelaimi bet kam ir vajadzigi gaiļi,uzstādīsim kādu lemūru torņa galā lai pabrīnas ciemiņi uz pilsētas svētkeim,aicinu visus rīt 5.00 no rīta pulcēties baznīcas laukumā un panāksim to ka mūs atzīst kā pieskaitāmus radijumus,mēs esam to pelnijuši vienreiz par visām reizēm,GERAI.

pirms 10 gadiem, 2010.07.29 21:34

Tāda svinīga reize baznīcai un Bentssons (atkal) džemperī un džinsos... Vai mācītājam tā pieklājas? Nav taču sestdienas tirgus apmeklējums...

pirms 10 gadiem, 2010.07.29 20:28

Vietējās ziņas