Bejā gādā par drošību 2

Kopš pagājušās nedēļas pie Bejas pamatskolas uzstādīti divi „guļošie policisti”. To uzdevums turpmāk būs ierobežot pa skolas teritoriju braucošo transportlīdzekļu ātrumu, gādājot par bērnu drošību brīžos, kad viņiem nākas pārvietoties no vienas skolas ēkas uz otru.

Mācību procesa norise divās dažādās ēkās esot galvenais iemesls, kāpēc nolemts uzstādīt „guļošos policistus”, atklāj Jaunalūksnes un Malienas pagastu pārvalžu vadītāja Inta Cinglere. Šāds priekšlikums izskanējis no skolas vadības puses, ko pārvalde respektējusi, vēršoties ar iesniegumu VAS „Latvijas valsts ceļi”. Lai gan sākotnēji saņemts atteikums, aizbildinoties ar finansējuma trūkumu un problēmām ar apgaismojumu pie pamatskolas ēkas, beigās lūgums tomēr atbalstīts.

„Ar „Latvijas valsts ceļu” palīdzību mēs tikām pie „guļošajiem policistiem”, bet uzstādīšanu veicām pašu spēkiem. Arī problēmas ar apgaismojumu līdz mācību gada sākumam tiks atrisinātas, un tas tiks papildināts ar diviem apgaismes stabiem skolas ēkas virzienā,” saka I.Cinglere. Jautāta, vai arī Malienas pamatskolas apkaimē plānots veikt kaut ko līdzīgu, viņa norāda, ka tur pagaidām šāds ierosinājums nav izskanējis, turklāt atšķirībā no Bejas pamatskolas tur mācību process notiek vienā ēkā.

Jāatgādina, ka savulaik šādi „guļošie policisti” atradās pie visiem Alūksnes pilsētas bērnudārziem un skolām. Nu jau vairāk kā gadu tie ir demontēti un atrodas pašvaldības aģentūras „Spodra” šķūnītī. Alūksnes novada pašvaldības izpilddirektore Janīna Čugunova atklāj, ka šie „guļošie policisti” vairs nav izmantojami. „Ja būs, tad tie būs pilnīgi jauni, jo vecie praktiski vairs nav atjaunojami,” viņa saka.

Komentāri 2

ja lika tos meslus uz cela, tad ari vajag salikt bridinajuma celazimes. tur viss ir salikts galigi otradi. zime 30 atrodas 40m aiz gulosajiem policistiem.

pirms 10 gadiem, 2010.07.13 15:39

jaa

Sen bija laiks!!! Pareizs leemums,tas priecee!

pirms 10 gadiem, 2010.07.13 12:27

Vietējās ziņas