Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis rīko akciju "Es audzinu viens!"

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis 116111 no 11.maija līdz 17.maijam jau trešo reizi rīkos akciju "Es audzinu viens!", "Alūksniešiem.lv" pavēstīja inspekcijas pārstāvis Taivo Trams.

Inspekcijas preses paziņojumā citēta VBTAI Ģimeņu ar bērniem atbalsta departamenta direktore Amanda Vēja, kura aicinājusi ikvienu vecāku, aizbildni, adoptētāju vai audžuvecāku, kurš ikdienā viens nodrošina bērnu aprūpi un saskaras ar dažādām grūtībām, vērsties uzticības tālrunī un saņemt bezmaksas psiholoģisko palīdzību jautājumos, kas skar bērnus.

Savukārt Trams skaidroja, ka uzticības tālruņa apkopotā zvanu statistika norāda, ka arvien pieaug zvanu skaits no pieaugušajiem, kuriem ir dažādi jautājumi saistībā ar bērniem. Īpaši Covid 19 krīzes laikā, sastopoties ar dažādiem ikdienas izaicinājumiem, zvani no vecākiem tiek saņemti katru dienu. 

Trams atzīmēja, ka līdzšinējā uzticības tālruņa pieredze liecina, ka sarunas ar vecākiem parasti ir emocionāli piesātinātas, jo vecāki, stāstot par notikušo, izjūt trauksmi, bezspēcību, apjukumu un dusmas. Problēmu loks ir ļoti plašs - sākot no bērna disciplinēšanas jautājumiem, uzvedības problēmām un mācību izaicinājumiem līdz pat interneta drošības aspektiem. 

Speciālisti, kas ikdienā apkalpo zvanus, secinājuši, ka ne visiem vecākiem, kas vieni rūpējas par bērniem, ir pieejama atbalsta sistēma, tāpēc jo īpaši svarīgi ir savlaicīgi saņemt psiholoģisku palīdzību, risinot ikdienas grūtības. Šīs akcijas laikā ir iespēja pašam vecākam bez maksas saņemt ne tikai profesionālu psiholoģisko atbalstu, bet arī vērsties pēc informatīvas palīdzības konkrētās situācijas risināšanā. 

Uzticības tālrunis 116111 ir bezmaksas tālruņa līnija, kas ir anonīma un darbojas visu diennakti. Darbadienās no plkst.12 līdz plkst.20 ar uzticības tālruņa speciālistiem iespējams sazināties, arī izmantojot tiešsaistes konsultācijas, kas pieejamas VBTAI mājaslapā.

Vietējās ziņas