Bērnudārzam neatbilstošas telpas 40

Alūksnes novada pašvaldība saņēmusi atzinumu no Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta par slikto ugunsdrošības stāvokli Alūksnes speciālās pirmsskolas izglītības iestādes “Cālis” ēkā. Atzinumā norādīts – no šā gada oktobra ēkas otrajā stāvā dienests vairs neatļaus izvietot bērnudārzu, ja netiks novērstas vairākas neatbilstības.

Šo jautājumu deputāti pirmdien skatīja apvienotajā Teritoriālās un Tautsaimniecības komitejas sēdē. Tautsaimniecības komitejas vadītājs Laimonis Sīpols uzsver – no VUGD saņemts garš priekšraksts: ēkā neesot ierīkota zibens novadīšanas iekārta, kurtuve atrodas bērnudārza telpās, nav logu vēdināšanai un daudz citu nebūšanu.

Nedrīkst izšķērdēt

Alūksnes novada pašvaldības ekonomiste Valda Silicka norāda, ka šajā ēkā Lielā Ezera ielā 7 Alūksnes pilsētas dome jau daudz ir paveikusi – remontēts jumts, krāsnis, sienas, ierīkota evakuācijas izeja un veikti citi darbi. Problēmas rada tas, ka ēka nepieder pašvaldībai, bet privātīpašniekam, kurš dzīvo ārzemēs. Tā kā ēkā atrodas speciālais bērnudārzs, tam finansējumu nodrošina valsts. Līgumā ar mājas īpašnieku ir noteikts līdzekļu apjoms, ko gadā drīkst izlietot remontdarbiem - tikai aptuveni 3500 latu. “Ēkas saimniekam nemaksā naudu par īri, bet iegulda šo naudu katru gadu remontos. Ja gadā remontā tērēsim vairāk nekā 3500 latu, sanāks, ka pašvaldība būs izšķērdējusi valsts līdzekļus. Nauda remontiem būtu, bet nedrīkstam pārtērēt,” stāsta V.Silicka.

“Cāli” varētu pārcelt
Domes priekšsēdētāja vietnieks Dzintars Adlers atzina – ir apspriesta iespēja “Cāli” pārcelt uz ēku, kur atrodas pilsētas bērnudārzs “Sprīdītis”. “Šajā ēkā pēc remonta par Eiropas fondu līdzekļiem tieši būtu brīvas telpas trim grupiņām, bet “Sprīdītim”, tāpat kā “Pienenītei”, ir pierakstīti bērni, kuri gaida rindā uz bērnudārzu. Vai rindas apjoms atbilst patiesajam pieprasījumam, ir uzdots noskaidrot Izglītības pārvaldei, jo varbūt reāli rindā gaida tikai daži bērni. Ja tā ir, tad Raiņa bulvārī varētu izvietot arī “Cāli” un vienā ēka būtu divi bērnudārzi kā atsevišķas iestādes,” saka Dz.Adlers. Deputāts Ainars Melders pauda, ka plašas un pilnībā neizmantotas telpas ir Strautiņu bērnudārzā. “Šonedēļ apmeklējām Strautiņu bērnudārzu, kur pašlaik ir 25 bērni. Nākotnē to ir plānots pat veidot par diennakts bērnudārzu – arī šīs telpas varētu izmantot,” saka A.Melders.

Prasības - neizpildāmas
Pašvaldības jurists Arturs Upīts vērsa deputātu uzmanību, vai minētās ugunsdzēsēju prasības par “Cāļa” ēku vispār ir izpildāmas. Piemēram, atzinumā uzsvērts, ka ārējās nesošās sienas, starpsienas un pārsegumi ir no koka, sienām ir ķieģeļu apdare, koka pārsegumiem ir apmetums, kas neatbilstot bērnudārza ēku prasībām. “Savulaik pašvaldība “Cālim” ierīkoja āra metāla kāpnes evakuācijai. Tagad atzinumā teikts, ka ārējās evakuācijas kāpnes kā otru izeju aizliegts izmantot bērnu evakuācijai iestādēs bērniem ar fiziskās un garīgās attīstības traucējumiem,” saka A.Upīts. Pēc VUGD atzinuma šajā ēkā otrajā stāvā bērnudārzs vispār nedrīkst atrasties. “Tātad – jebkurā gadījumā, lai kādus remontdarbus arī neveiksim, otro stāvu bērnudārzam ugunsdzēsēji slēgs,” secina A.Upīts. L.Sīpols uzskata – nevajag steigties ar līdzekļu ieguldīšanu pašreizējā “Cāļa” ēkā.

Komentāri 40

ugunsdzēsējs

Bērnudārzam neatbilstošas telpas =50 gadus bija itin labas,vai tik SPĒĻU ELLE KLONDAIKA nava sacerējusies uz jauniem kaimiņiem ar līdzīgu nodarbi ?!?
Bet ko nu KLONDAIKA ,viņai jau pašai karsti sēdēt uz dedvielas mucām,kurās atrodas apkures degviela(mucas ir no plastmasas un turpat vien atrodas).Kādu dienu pilsētas centrā var būt tīri interesants pasākums=liels ugunskurs(nemaz nesalīdzināt ar nieka kūlas dedzināšanu).
VIELA PĀRDOMĀM,kuriem rūp alūksniešu LIKTENIS!

pirms 10 gadiem, 2010.04.23 10:56

...Melderim bērni ir -tikai cik oficāli...pirms nākšanas uz Alūksni viņam bija attiecības iepriekšējā dzīves vietā,kur palika 2 mazi bērni....nu še jau arī vienam otram ir viņa GĒNI...

pirms 10 gadiem, 2010.04.19 10:25

es

...jā GARDS kumoss,visulaiku bērni varēja uzturēties,bet te ,pēkšņi ne...tikai iekāre vainīga...vai ta vienreiz neaizrīsies......malējam liela apetīte...

pirms 10 gadiem, 2010.04.17 21:41

***

"'Sprīdītim" nav ne vainas, bet tur jau grupas ir nokomplektētas, tā ka "Cāļa" bērnus tur nevar izvietot!

pirms 10 gadiem, 2010.04.15 21:21

nesaprotu

Kāpēc tā jāpaniko. Sprīdītī telpas būs izremontētas un kāpēc bērni nevarētu apmeklēt šo bērnudārzu. Kas tad "Sprīdītī" tik slikts, ka mazie cālēni tur negrib iet? Tādi paši speciālisti vien ir.

pirms 10 gadiem, 2010.04.15 20:09

nesaprotu

Kāpēc tā jāpaniko. Sprīdītī telpas būs izremontētas un kāpēc bērni nevarētu apmeklēt šo bērnudārzu. Kas tad "Sprīdītī" tik slikts, ka mazie cālēni tur negrib iet? Tādi paši speciālisti vien ir.

pirms 10 gadiem, 2010.04.15 20:08

vv

mēs alūksnieši esam stipri lai nu kā būtu pratām pastāvēt pa slimnīcu un vēl kādu iestādi , tagad aizstāvēsim šo b/d

pirms 10 gadiem, 2010.04.15 19:20

dana

Labi, lai arī tam Melderim tie bērni ir lieli, vai pusaudži , bet fakts tāds, ka viņam ar tādām problēmām nekad nav bijis jāsaskaras

pirms 10 gadiem, 2010.04.15 15:32

Bet varbūt Melders grib šajā ēkā ierīkot Fēniksu???

pirms 10 gadiem, 2010.04.15 15:30

Varbūt valdības māju pārcelsim uz Strautiņiem vai Annu. Un bērnu dārzs būs valdības mājā!!! Piedevām visa valdība tur varēs dzīvot, strādāt un gulēt visu nedēļu. Vai nebūtu labs risinājums. Laikam jau kādam augstākstāvošam ievajadzējās šo māju. Visiem jau vienalga, ka tā jau bērnudārzu par maz, vajag vēl vienu aizklapēt ciet.

pirms 10 gadiem, 2010.04.15 15:30

Visus gadus viss bijis peec VUGD noteikumiem, peekšņi izdomā kaut kādu murgu!
Piekrītu ka jāvāc paraksti!!!

pirms 10 gadiem, 2010.04.15 12:21

HI-HI

Kurš teica,ka viņam nav bērnu-ir,bet ne jau bērnudārza vecuma....

pirms 10 gadiem, 2010.04.15 11:42

Nu visi bērni jau toč nav ar vajadzībām tajā dārziņā...Vienkārši vecāki lielākos amatos vai lielākās iestādēs.

pirms 10 gadiem, 2010.04.15 11:13

b/d cāļa -bērnu vecāki sarosīsimies vāksim parakstus, lai atstāj tur kur esam

pirms 10 gadiem, 2010.04.15 11:01

Uz Spriditi savu bernu noteikti nevedisu, ja tos izdomas apvienot!

pirms 10 gadiem, 2010.04.15 10:41

nunu

Melderim bērni - vismaz puika pusaudzis IR, bet nav viņa ģimenē un viņa aprūpē....
Un tad tā spriedelēšana ir pavisam citāda...

pirms 10 gadiem, 2010.04.15 10:12

Jāsāk domāt, ka kāds ar Tūteru ir sarunājis to māju prihvatizēt sev, jo ugunsdzēsēji neredz daudz kliedzošākas lietas, nekā šinī dārziņā. Skat, pilī pat otrās izejas durvis ir ieliktas bez kāpņu laukuma, respektīvi kā ver durvis vaļā, tā uzreiz ripo pa kāpnēm lejā...respektīvi durvis tiek ieliktas bez projekta, neatbilstoši nekādām celtniecības normām un ugunsdrošības noteikumiem, bet tur neviens to neredz, jo pagaidām, pils neietilpst prihvatizācijas plānos...acīmredzot, par lielu, var aizrīties...

pirms 10 gadiem, 2010.04.15 01:24

Klondaiku ciet un mazos Cāļus uz Klondaikas telpām...pēc pamatīga remonta,lai pīpju smaka nepaliek, jo līdzekļi tak ir.

pirms 10 gadiem, 2010.04.14 23:16

Vietējās ziņas