Bērnudārzam “Saulīte” - 45

Alsviķu pagasta pirmsskolas izglītības iestāde “Saulīte” šomēnes svin 45.dzimšanas dienu, bet svētku aktivitātes notiks visu pavasari.

“Saulītes” vadītāja Sandra Laicena lepojas, ka pēdējā piecgadē bērnudārzā daudz paveikts – abās grupās pilnībā nomainītas mēbeles, iegādātas klavieres, jauni paklāji, gultiņas, koša gultasveļa, garderobes skapīši, veikts kosmētiskais remonts un iegādāts pat elektromobilis. Ir izremontēta veļas māja un koridors, dāvinājumā saņemts aparāts gludināšanai. Ārā ir nobruģēts bērnudārza celiņš, rotaļlaukumā izveidoti daudzi jauni elementi no koka – divi vilcieni, kuģi, vējdzirnavas un citi. S.Laicena uzsver, ka mēbeļu iegāde un remonti veikti par Alsviķu pašvaldības un vecāku līdzekļiem, savukārt rotaļlaukuma jaunajiem elementiem materiālus ziedojuši bērnudārza regulārie labvēļi – Dainis Vindels un Vitālijs Spiridonovs.
Ir 45 audzēkņi “Saulīte” ir viens no retajiem bērnudārziem, kur mazuļi var uzturēties diennakti. Bērniem tiek nodrošināta ēdināšana piecas reizes dienā, vecāki par to mēnesī maksā 15 latus. S.Laicena atzīst – lai vecāku maksājums būtu tik zems, gada laikā katram vecākam ir jāatgādā uz bērnudārzu noteikts daudzums dārzeņu. “Lielākajai daļai bērnu vecāki ir bezdarbnieki, tikai četrās ģimenēs strādā abi vecāki, tādēļ mums ir ļoti jādomā, lai izmaksas būtu pēc iespējas lētākas,” saka S.Laicena.  Pašlaik “Saulītē” ir 45 audzēkņi no Alsviķu un Annas pagasta, Rīgas, strādā 15 darbinieki. “Bērnudārzā kopš rudens strādā arī 8 cilvēki, kas saņem 100 latu stipendiju no Eiropas, un ar viņu darbu esam ļoti apmierināti,” stāsta S.Laicena. 
Būs radošās darbnīcasS.Laicena  uzsver – svētku devīze ir: “Laiku piepilda cilvēks.” “Katrs cilvēks bērnudārzam ir bijis nozīmīgs savā laikā. Lai parādītu, cik radoši un talantīgi cilvēki bijuši saistīti ar “Saulīti”, organizējam pasākumu ciklu. Bērni, vecāki un darbinieki jau februārī veidoja sirsniņas kā dāvanu savam bērnudārzam. 10.martā (tad durvis pirmo reizi vēra “Saulīte”), rīkosim pasākumu “Karstā ziemas ballīte”,” saka S.Laicena. Ar martu bērnudārzā atvērtas radošās darbnīcas bērniem, ko vadīs cilvēki, kas savulaik bijuši saistīti ar bērnudārzu.” Būs teātra darbnīca, ko vadīs Dace Jansone, un papīra darbnīca, ko vadīs Maija Bertāne. Aprīlī Ināras Mālkalnietes vadībā būs atvērta kulinārijas darbnīca un Lauras Laicenas vadībā – mākslas darbnīca. Bet maijā Aija Ziņģe vadīs frizūru darbnīcu un Gunta Ziņģe – ziedu darbnīcu, kad stādīsim dzeltenas puķes, kam stādus paši podiņos būsim izaudzējuši, un veidosim dažādus dekorus. Lielā jubilejas balle bērniem notiks 28.maijā, pieaugušajiem – 4.jūnijā,” atklāj S.Laicena. Jubilejai gatavo arī grāmatu par bērnudārza pēdējo piecgadi un bukletu.  
Rosina sapņotPie kolēģēm citos bērnudārzos S.Laicena vēršas ar vēlējumu – Volta Disneja teikto: ja tu spēj izsapņot, tad tu spēj arī to paveikt. “Mēs par maz sapņojam – ir jāļaujas sapņiem un jātic, ka mūsu sapnis piepildīsies! Pedagogiem vēlu neapspiest neviena bērna dvēseli un ļaut attīstīties dabiski, sniedzot to, kas viņam tobrīd ir vajadzīgs,” saka S.Laicena.

Vietējās ziņas