Bezdarbnieku ir vairāk 9

Alūksnes un Apes novados pēdējos trīs mēnešos ir palielinājies bezdarba līmenis, sasniedzot 18,6 procentus jeb 2368 bezdarbniekus, kas pārsniedz vidējos rādītājus valstī. Joprojām visaugstākais bezdarba līmenis ir Pededzes pagastā, bet brīvu darba vietu novadā tikpat kā nav.

“Palielinājumu skaidrojam galvenokārt ar sezonas darbu samazināšanos. No attālākajiem pagastiem ne vienmēr cilvēki reģistrējas, jo apzinās, ka vajadzēs segt ceļa izdevumus, lai brauktu uz mācībām, vai arī nav nodrošināta atbilstoša satiksme. Bet ar pagastu pārvalžu atbalstu mūsu aģentūras darbinieki regulāri brauc arī uz attālākajiem pagastiem, lai reģistrētu bezdarbniekus, pieņemtu kārtējos apmeklējumus,” stāsta Nodarbinātības valsts aģentūras Alūksnes filiāles vadītāja Virgīnija Veļķere. Viņa uzsver, ka bezdarbnieki aktīvi izmanto iespēju izglītoties, aktīvi iesaistās “simtlatnieku” programmā – novembra sākumā mūsu novados rindā uz “simtlatniekiem” gaidīja 854 cilvēki. “Mūsu pusē liela interese ir par jauniešu darba praksēm, kur jaunietim no Eiropas naudas 6 līdz 12 mēnešus tiek maksāta 120 latu stipendija un arī nodokļi nav jāmaksā, turklāt 18 latu vēl saņem darba vadītājs,” norāda V.Veļķere.
Aktīvi turpinoties arī mūžizglītības programmas apguve nodarbinātām personām, kas ir darba tiesiskajās attiecībās. Tai ir tik liels pieprasījums, ka aģentūras Alūksnes filiālē pat uz neilgu laiku ir pārtraukta jaunu interesentu reģistrācija. “Personas saņem kuponu, kas paredz iespēju izvēlēties skolu, kur mācīties un papildināt savas zināšanas 250 latu apmērā. Bet starp šīm nodarbinātajām personām nedrīkst būt valsts civildienesta ierēdņi un tie, kas atrodas valsts dienestā, piemēram, policisti. Personām, kam ir trūcīgā statuss, apgādībā ir vismaz divi bērni, līdz pensijai atlikuši pieci gadi vai ir invaliditāte, nav jāmaksā 10 procentu līdzmaksājums, kā tas ir pārējiem šīs iespējas izmantotājiem. Vispieprasītākā ir angļu valodas apguve,” saka V.Veļķere.

Komentāri 9

palte

Alisīt, nu laid gan šķidru sev uz kājām un smird jau arī! Ne viena patiesa vārda.........

pirms 10 gadiem, 2010.12.15 16:24

palte

Alisīt, nu laid gan šķidru sev uz kājām un smird jau arī! Ne viena patiesa vārda.........

pirms 10 gadiem, 2010.12.15 16:23

To Alise

Kur Alūksnes novadā ir brīvas darba vietas ?

pirms 10 gadiem, 2010.12.15 08:43

alise

ļoti labi, ka palielinās, lai padzīvo badā. nesen nācās pārcelt uz Igauniju uzņēmumu, tikai tāpēc, ka te nav kas strādā, taču igauņi malači. Mūsējos tikai no slinkuma ārstē ārzemes, tie kas aizbrauc , vismaz iemācās strādāt. te tikai atroadas darbā, nevis strādā un grib lai uzņēmējs maksā nenormāali augstos nodokļus. Par vienu tādu murmuli jāmaksā 59.09% no algas nodokļos, nerunājot jau par pārējiem nodokļiem, nodevām. Vēl vajadzēja pilnīgi strikti noņemt pabalstus bezdarbnieku, labi jau ka samazināja, bet vajag pa nullēm, tad ātri sāks meklēt darbu un strādās. Kas tas par idiotismu, brīvas darba vietas, kuras ar bezdarbnieku skaitu varētu nosegt, bet nē. Cilvēks pat nesaprot, ka viņam tas darbiņš kārotais būs tikai tad, kad atstrādās savu karmu, nu jādara tas, kas nepatīk, jo tikai tā var tikt pie tās, kas patīk. Dabā ir tendence katrai struktūrai kļūt aizvien sarežģītākai, jeb vienkāršāk dabā viss palielinās. Ja cilvēks savām vajadzībām ( ko patiešām sirds vēlas) netērē naudu, bet domā kā tikai nomaksāt rēķinus, tad viņam šie rēķini un maksājumi pieaug, bet tātad iespējas sevi pilnveidot samazinās. Nedomājiet vienreiz par rēķiniem un banku maksājumiem, atbrīvojaties no vergu važām un dariet, ko sirds liek, pat pēc mēneša redzēsiet, ka tas strādā. Darot to, ko gribas, nauda pati sāks nākt pie jums un būs ar ko stulbos rēķinus nomaksāt. Cilvēks nav tāpēc dzimis, lai maksātu valsts nesakārtotās lietas, bet lai gan realizētos - attīstītos. Un tie, kas iepērkas humpalās jeb lētas preces pērk, vienmēr dzīvos nabadzīgi. esmu pārbaudījusi uz savas ādas. turklāt no lēto preču pirkšanas raditās negatīvās enerģijas nevar pat trīs gadu garumā atbrīvoties. Gudrāk ne reizi nenopirkt lētu mantu, ko cilvēki ražojuši ar naidu un asarām, pie darba galdiem piekalti. Igauņi saņem uz 500 eiro tagad algu, a latvieši var kost pirkstos, ka alga iet secen. Ja paplašināsies būs pat 700-800 eiro mēnesī. Arī normāla nauda.

pirms 10 gadiem, 2010.12.15 06:19

J.Kalniņš

Portālam nav ne vainas - informācija ir svarīga, interesanta un galvenais - operatīvi. Vienmēr esmu cienījis avīzi, kas ir objektīva un atklāti runā par it visu, tāpēc portāls man ir kā patīkams papildinājums ikdienas gaitās.

Tas kā izpaužās portāla lietotāji jau ir cits jautājums. Tas liecina par alūksniešu inteliģenci, pieklājību un to kā tiek galā ar ikdienas stresu. Nav kārtības alūksniešu domās, nav kārtības viņu izteikumos. Bet jāatzīst savu reizi skarbie komentāri ir vietā. Daļa, protams, bļaustās nepatiesi, bet daļa tiešām pamatoti.

pirms 10 gadiem, 2010.12.14 11:14

Kas Tev liek domāt, ka šo portālu lieto tikai muļķi! Tas mani aizskar!

pirms 10 gadiem, 2010.12.14 11:05

...

TIEŠI PROPORCIONĀLS MUĻĶU SKAITAM. Palasiet šo pašu mĀjAs lapu. IZCILI SMIEKLĪGI.

pirms 10 gadiem, 2010.12.14 10:36

Vietējās ziņas