“Bīdīs lietas” reģionā un ārvalstīs 10

Deputāts Jānis Nīkrencis vēlas, lai Alūksnes novadu Vidzemē pārstāv "niknais tips" Ainars Melders, nevis "labestīgais kaķis Leopolds" Aivars Fomins
Turpmāk Vidzemes plānošanas reģionā Alūksnes novadu pārstāvēs deputāts Ainars Melders nevis domes priekšsēdētājs Aivars Fomins kā līdz šim, bet sadarbībai ar Krieviju un Igauniju izveidota īpaša darba grupa.

Strādās labāk Lai nodrošinātu pilnīgāku Alūksnes novada pašvaldības pārstāvību Vidzemes plānošanas reģiona Attīstības padomē, jūnija sēdē nolēma no tās atsaukt A.Fominu, viņa vietā izvirzot A.Melderi. Deputāts Laimonis Sīpols uzskata, ka šādām izmaiņām nav argumentu, jo reģionā strādā novadu priekšsēdētāji atbilstošā vadības līmenī, izņemot Gulbenes novadu. "Iznāk absurdi - mēs kā malēnieši bīdām kaut ko citu. Šie cilvēki virza visa reģiona attīstību, izstrādā stratēģiskās attīstības programmas," sacīja L.Sīpols.

Deputāts Jānis Nīkrencis iebilda - nekur nav atrunāts, ka reģionā obligāti jābūt priekšsēdētājiem.

"Tur ir jābīda lietas ne tikai reģionam, bet arī savam novadam. Manuprāt, A.Fomins ir par maz nikns - tāds labestīgais kot Ļeopold*. Vajag, lai Alūksnes novadu Vidzemes reģionā pārstāv kāds niknāks tips," domā J.Nīkrencis.

A.Fomins norādīja, ka katram novadam ir jāizvirza savu pārstāvi, ko pēc tam apstiprina Vidzemes reģions. Deputāts Ainars Melders iebilda, ka ne plānošanas reģions, ne Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrija nevar diktēt, kā deputātam balsot un pieņemt lēmumus. Ar koalīcijas deputātu balsu vairākumu pieņēma lēmumu deleģēt A.Melderi strādāt reģionā.

Sadarbības līgumi top

Savukārt, lai nostiprinātu Alūksnes pašvaldības sadarbību ar valsts un pašvaldību iestādēm un komercstruktūrām Krievijas Federācijā un Igaunijas Republikā, nolēma izveidot darba grupu sešu cilvēku sastāvā. Tajā iekļauti deputāti Aivars Fomins, Dzintars Adlers, Jānis Nīkrencis, Askolds Zelmenis, Verners Kalējs un novada Attīstības nodaļas vadītāja Arita Prižavoite. L.Sīpols interesējās, ko šī grupa darīs un kādi būs tās uzdevumi.

"Ārvalstīs netiek lemti politiskie lēmumi, bet gan panākta vienošanās par sadarbību. Mēs kā politiķi vispār nedrīkstam risināt ārpolitikas jautājumus, jo tas ir Ārlietu ministrijas resors. Kā būs tagad - ko mēs tur darīsim? " neizprot L.Sīpols.

A.Melders skaidroja, ka 3.un 4.jūnijā Krievijā bija pārrunas par pārrobežu sadarbību, kur bija aizbraukušas delegācijas pat no Jelgavas, Rēzeknes, Gulbenes, bet nebija neviena pārstāvja no robežai vistuvāk esošā Alūksnes novada.

"Pašlaik Alūksnes novadam nav pat sadarbības līguma ar Krieviju! Šodienas mūsu lēmumu varam pārtulkot un nosūtīt arī Krievijas un Igaunijas pusei, lai varētu noslēgt "jumta līgumu" par sadarbību atsevišķās jomās, piemēram, kultūrā, uzņēmējdarbībā, sportā un apgūt Eiropas naudu pārrobežu projektiem. Diemžēl pašlaik mēs kā pierobežas novads iesaistāmies tikai "tīkliņu" projektos, bet nopietnus projektus neīstenojam, jo neesam tam gatavi," pārliecināts A.Melders.

Alūksnes novada pašvaldības izpilddirektore Janīna Čugunova norādīja, ka pašlaik domē gatavo sadarbības līgumus ar ārvalstīm, ko parakstīs Alūksnes Pilsētas svētku laikā šovasar, ierodoties ārvalstu pārstāvjiem.

* no krievu val. "kaķis Leopolds"

Komentāri 10

jāpazīmējas pa Vidzemi ar, mož sabalsos tāpat, bez trīnīšiem

pirms 10 gadiem, 2010.06.29 20:55

tad jau laikam ar pašu Medvedevu slēgs to līgumu, vai?

pirms 10 gadiem, 2010.06.29 20:41

tā nu īsti nav, ka Melderam Vienotība pie vienas vietas... Viņš šitos vienotībniekus šeit uz vietas komandē

pirms 10 gadiem, 2010.06.29 20:33

ha

ha, ha! Melderim nu Vienotība pie vienas vietas...UN Tēvzemieši nav Vienotībā un Melders nesen vēl startēja no Plinnera un Ždanokas blices....blices...

pirms 10 gadiem, 2010.06.29 15:58

Ai, Tu, roklaiža, Nīkrenci! Kauns!Pakalpiņš bez smadzenēm!

pirms 10 gadiem, 2010.06.29 15:55

Visiem kas te kritizē un noliek nez par ko Melderu, Adleru un kompāniju vajadzētu atcerēties, ka viņi pārstāv Vienotību un TB, kas mūsu valstī sevi ir pasludinājuši par labajiem un cīnās pret Šķēles - Šlesera - Lemberga kliķi. Tātad arī mūsējie - šitā grupa ir labie un viņus godīgs un likumpaklausīgs pilsonis nedrīkst kritizēt. Citādi varbūt pēc pēc vēlēšanām būs nepatikšanas.
Un vispār uzbrukt Vienotībai, tāpat kā gejiem, lezbietēm un citas rases cilvēkiem ir politiski nekorekti.
Ja kāds grib kritizēt tad lūdzu - Fomins, Sīpols, Laiva, Silirava - no Aš kvadrātā, Zeltiņa un Ramane no ZSS. Tās ir sliktās partijas, pret kurām katram, īpaši ja pašam savas galvas nav, ir jācīnās!

pirms 10 gadiem, 2010.06.29 15:40

Vidzemniekks

Jau sāka bīdīt, svētdienas uz pirmdienas nakti, pa telefonu draudēja atlaist visu Vidzemes neatliekamās palidzības sastāvu. Hm, nez kas tai naktī "Martā"bija noticis? Šito audioierakstu vajadzētu uz BB brokastīm aizsūtīt, būtu ko runāt ne tikai brokastīs, bet vai visu dienu:))

pirms 10 gadiem, 2010.06.29 15:09

yes

Bīdīs , shēmos..kabata liela un nav piepildāma...

pirms 10 gadiem, 2010.06.29 14:47

?????

CIK TAD KRENĶI biji izņēmis,ka sāki tādas gudrības kulstīt?

pirms 10 gadiem, 2010.06.29 11:52

Vietējās ziņas