Bijušās pāraudzināšanas iestādes "Strautiņi" ēkas plāno izmantot NBS karavīru apmācībai 2

Bijušās pāraudzināšanas iestādes "Strautiņi" ēkas Alūksnes novadā plānojuši izmantot Nacionālie bruņotie spēki (NBS).

Valdība otrdien lems par nekustamā īpašuma nodošanu Aizsardzības ministrijas valdījumā, lai NBS šajās ēkās varētu apmācīt karavīrus.

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM), kas pašlaik pārvalda šo nekustamo īpašumu, atgādinājusi, ka sociālās korekcijas izglītības iestāde "Strautiņi" saskaņā ar valdības lēmumu pērn rudenī ir likvidēta, tās funkcijas nododot citai pāraudzināšanas iestādei "Naukšēni".

"Strautiņi" atrodas Silaktīs Alsviķu pagastā, un nekustamajā īpašumā ir divas zemes vienības 24,1 hektāra platībā un 18 būves.

IZM arī informējusi, ka Aizsardzības ministrija lūgusi "Strautiņu" ēkas un zemi nodot tās valdījumā NBS vajadzībām, tostarp karavīru apmācībai un praktisko iemaņu pilnveidošanai.

"Strautiņos" savulaik uzturējās nepilngadīgi likumpārkāpēji zēni vecumā no 14 līdz 18 gadiem. Ik pa laikam tika saņemtas ziņas, ka vairāki tās audzēkņi patvaļīgi pametuši iestādi un ilgāku laiku nav atgriezušies.

Komentāri 2

alise

Tāpēc jau arī likvidēja, ka vajadzēja armijai. Viss, kas apkārt notika bija tikai fufelis. Ne velti Grūtups izteicās par NATO karabāzi Alūksnē. Vietējie tikai tēlo muļķus un stāsta, ka te nekā tāda nebūs. Vienu plānu jau ap 1999.g. izdevās apturēt, bet tagad tauta ir kļuvusi vēl stulbāka un vienaldzīgāka, ka ilgi uz brīnumiem nevajadzēs gaidīt un ārā pēc tam jenķus arī nedabūs nemūžam. Atdod tik velnam mazo pirkstiņu.

pirms 11 gadiem, 2010.05.25 05:00

???

Tur taču vairs nav ko pārņemt, jo iepriekšējie saimnieki pirms ēku atstāšanas visu izdemolēja.

pirms 11 gadiem, 2010.05.24 22:37

Vietējās ziņas