Bojātās pastkastēs sūtījumus nepiegādās 2

„Alūksnes Ziņās” vērsās lasītāja, kas saņēmusi „Latvijas pasta” vēstuli ar rosinājumu sakārtot savu pastkasti atbilstoši noteikumiem – pretējā gadījumā no šā gada 1.decembra pasta sūtījumi netiks piegādāti.

Lasītāja pauda izbīli par šādu „Latvijas pasta” rīcību, jo vēstule saņemta tikai šā gada 22.novembrī. „Dzīvoju daudzdzīvokļu mājā Alūksnē, Laurencenes ielā. Visas pastkastes atrodas vienviet, bet laika gaitā bērni tām ir noskrāpējuši numurus un izlauzuši pastkastes. Nav garantijas, ja uzlikšu slēdzamu pastkasti, ka to bērni neatlauzīs. Piekrītu, ka mūsu mājas pastkastes vajag sakārtot un esmu ar mieru par to maksāt, bet „Latvijas pasta” saņemtā vēstule nepatīkami pārsteidza. Kā var nepiegādāt sūtījumus, par kuriem esmu samaksājusi?” saka lasītāja.

„Latvijas Pasta” sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Inese Kreicberga skaidro, ka Alūksnes rajonā apgrūtināta pasta sūtījumu piegāde ir aptuveni 500 pastkastītēm klientu dzīvesvietās. “Biežākie iemesli tam: pastkastītes nav uzstādītas vispār, bet daudzas esošās ir bojātas vai salauztas; ļoti liels skaits pastkastīšu nav slēdzamas; uz pastkastītēm nav norādīta abonenta adrese, dzīvokļa numurs, uzvārds; pastkastītes izvietotas nepieejamā vietā (aiz slēgtām ārdurvīm, otrajā vai augstākā stāvā, neapgaismotā kāpņu telpā), pie privātmājām nereti sūtījumus traucē ievietot suns. Tāpat sūtījumu piegāde ir apgrūtināta, ja pastkastīte ir neatbilstoša izmēra vai ja klients mainījis dzīvesvietu, bet par to nav informējis savu pasta nodaļu,” stāsta I.Kreicberga.

Viņa norāda, ka lielākās problēmas rada daudzdzīvokļu namu pastkastītes, kur bieži novērojamas bojātas pastkastītes. “Bet kopš nosūtījām klientiem vēstules ar aicinājumu sakārtot pastkastes, ir vērojams būtisks uzlabojums. Piemēram, SIA „Alūksnes nami” ir sakārtojuši iedzīvotāju pastkastītes un arī paši klienti cenšas bojātas pastkastītes sakārtot,” norāda I.Kreicberga.

Viņa uzsver - ja klienta pastkastīte neatbildīs noteikumiem, pastnieks klientam atstās aicinājumu un visus sūtījumus, kā arī abonēto presi klients varēs saņemt savā pasta nodaļā.

Komentāri 2

zzz

Laikam Latvijas pasts grib uzvarities.Naudu par piegadi panem,bet neko nepiedavas.Nu bet ar tam pastkastem ta ir.Sodien uzliec jaunu,bet rit ta jau ir salauzta.Un atkal japerk jauna.Pastam pelna.Senos laikos,kad pastu nesaja ar kajam un pastniekam soma pilna bij tad vareja uzkapt lidz 5 stavam un nekas nenotika,bet kas tad tagad notiek?Ja esmu konkreti samaksajis par piegadi,tad tas ir lidz dzivokla durvim,vai vel labak istaba.Un kadas butu problemas?Mazak prieksnieku vairak pastnieku.Ari somas nav vairs pilnas

pirms 12 gadiem, 2008.11.26 11:01

Modris Račiks

Laurencenes 2 mājas iedzīvotājiem!
Nesatraucieties, vakar biju pie Alūksnes Namiem ar minēto vēstuli. Pasūtīju mājai jaunas pastakastītes. Lūdzu AN aizrakstīt vēstuli Alūksnes pasta nodaļai, gadījumā, ja līdz 1.decembrim darbus izpildīt (pasūtīt un uzstādīt pastakastes) nebūs iespējams, lai nepārtrauc piegādi pēc 1.decembra. Saprotams, ka apmaksu veiksim no mājas uzkrājuma, jo tas skar pilnīgi visus dzīvokļus. Šodien uz ārdurvīm būs paziņojums, par atslēgu saņemšanu katrai pastakastītei, pēc to uzstādīšanas.
Ar cieņu, Modris Račiks.
P.S. Laurencenes ielas 2 mājas vecākais.

pirms 12 gadiem, 2008.11.26 10:57

Vietējās ziņas