Brīdina talciniekus

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests otrdien saņēma izsaukumu dzēst ugunsgrēku aiz ģimnāzijas internāta, kur dega ārā iznesti vecie matrači. Lielās talkas dalībniekiem rīt vajadzētu ņemt vērā, ka ugunskuri ir jāuzmana, lai nepieļautu liesmu izplatību, kā tas varēja notikt šajā situācijā.

“Cilvēki dažādi izprot pavasara talku. Tā ir paredzēta apkārtnes sakārtošanai, bet atrodas cilvēki, kuri tieši otrādi – piemēslo ar vecām mēbelēm cerībā, ka talkas laikā tās tiks savāktas. Šoreiz to degšanas iespējamais iemesls ir neuzmanīga rīcība ar uguni. Taču gribu atgādināt, ka katra pienākums ir nepieļaut ugunsgrēka izcelšanos. Tas nozīmē, ka sakopšanas talkas laikā ir jābūt uzmanīgiem, kurinot ugunskurus,” uzsver Valsts ugunsdrošības un glābšanas dienesta Alūksnes daļas vadītājs Igors Dovgans.

Nereti kūla aizdegas no ugunskura, un liesmas pa pērno zāli var izplatīties uz ēkām vai mežu.

Šajā pavasarī kūlas ugunsgrēku skaits nav ne liels, ne mazs salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem. Pagaidām svarīgākais ir tas, ka starp tiem nav bijušas ugunsnelaimes ar smagām sekām. I.Dovgans atzīst, ka ugunsgrēku skaits nav noteicošais, jo arī viens var radīt ļoti smagas sekas. “Iespējams, ka līdz šim laika apstākļi bijuši labvēlīgi – zeme ir  mitra un lija, tāpēc pērno zāli dedzina mazāk. Tagad dīgst jauna zāle, kas drīz pāraugs kūlu, tāpēc ir cerība, ka dedzināšana mitēsies,” spriež I.Dovgans. Viņš gribētu ticēt, ka cilvēki kļūs apzinīgāki un mazāk dedzinās kūlu. Droši vien viņu lēmumu var ietekmēt arī bargie sodi. Pavisam šopavasar bijuši gandrīz 20 kūlas ugunsgrēki, kas ir vairāk nekā pērn šajā laikā.

Vietējās ziņas