Bruņotie spēki turpinās sniegt atbalstu Valsts robežsardzei Covid-19 izplatības ierobežošanā

Ņemot vērā valstī izsludinātā ārkārtas stāvokļa pagarināšanu un saņemto lūgumu no Valsts robežsardzes, Nacionālie bruņotie spēki no 13. maija līdz 9. jūnijam turpinās sniegt atbalstu Valsts robežsardzei, lai ierobežotu Covid-19 izplatību Latvijā. "Alūksniešiem.lv" pavēstīja AM Militāri publisko attiecību departamenta preses nodaļas vecākā referente majore Sandra Brāle. 


No 13. maija Nacionālie bruņotie spēki sniegs atbalstu Valsts robežsardzei Eiropas Savienības ārējās robežas kontroles pastiprināšanā - Latvijas – Krievijas un Latvijas – Baltkrievijas valsts robežas uzraudzībā, atbalstot piecas Ludzas, piecas Viļakas un piecas Daugavpils pārvalžu Robežapsardzības nodaļas. Ik dienu atbalsta sniegšanā būs iesaistīti 60 karavīru un zemessargu, kā arī līdz 15 transportlīdzekļu. 


Jau ziņots, ka Nacionālie bruņotie spēki sniedz atbalstu Valsts robežsardzei no 30. marta. Šobrīd ik diennakti Eiropas Savienības ārējās robežas un iekšējās robežas uzraudzībā kopā ar robežsargiem dienesta pienākumus veic aptuveni 100 Bruņoto spēku karavīri un zemessargi no Zemessardzes 3. Latgales brigādes, 2. Vidzemes brigādes un 1. Rīgas brigādes.

 
Jau ziņots, ka Latvijā no 13. marta izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību. Lai ierobežotu Covid-19 izplatību, Ministru kabinets ir izsludinājis ārkārtējās situācijas pagarinājumu līdz šī gada 9. jūnijam.

Vietējās ziņas