Brūža, Parka un Dzirnavu ielās šonenedēļ klās pirmo asfalta kārtu 2

Pilnsabiedrība “Matthai Latvija un Velten” Alūksnē turpina ielu remontdarbus un, izmantojot labvēlīgos laika apstākļus, nākamnedēļ paredzējuši ieklāt pirmo asfalta kārtu Brūža, Parka un Dzirnavu ielās.

Projekta vadītājs Brūža, Parka un Dzirnavu ielu rekonstrukcijai Ivars Bondars norāda, ka šobrīd ielu braucamajai daļai ir uzklāta šķembu pamatkārta un izbūvē atlikušās gājēju ietves.

“Šonedēļ ielas sagatavosim asfaltbetona uzklāšanai – ieklās šķembu virskārtu un veiks slogošanas darbus. Plānojam, ka nākamnedēļ otrdien, 23.septembrī, notiks asfaltēšana, tādēļ iedzīvotājiem un autovadītājiem būs jārēķinās ar satiksmes ierobežojumiem. Kad pirmā asfalta kārta būs ieklāta, vēl pabeigsim bruģēšanas darbus ietvēm. Ja laika apstākļi atļaus, tad arī otro asfalta kārtu ieklāsim jau šoruden un oktobra vidū visi darbi būs pabeigti,” stāsta I.Bondars.

Jāveic papildus darbi

Remontdarbi turpinās arī Vidus ielā, Tirgotāju ielas posmā no Lielā Ezera līdz Vidus ielai un Dārza ielā. Šo ielu rekonstrukcijas projekta vadītājs Lauris Kņazs “Alūksnes Ziņām” atzīst, ka Vidus ielā posmā, kas ir tuvāk Helēnas ielai, jau sākta gājēju ietves un ielas seguma būvniecība.

“Otrā ielas galā to vēl nevaram veikt, jo tur pašvaldības akciju sabiedrība “Simone” vēl ierīko siltumtrasi poliklīnikai un blakus esošajām ēkām. Pēc tam “Simone” siltumtrases remontdarbus veiks vēl arī remontējamajā Tirgotāju ielas posmā starp abām daudzdzīvokļu mājām. Abās ielās jau esam izbūvējuši lietus ūdeņu kanalizācijas sistēmu,” stāsta L.Kņazs.

Viņš norāda, ka sākotnēji projektā nebija paredzēti ne “Simones” veiktie darbi, ne bērzu nozāģēšana Tirgotāju ielā, līdz ar to ir neliela aizķeršanās.

“Gājēju ietvi Tirgotāju ielas vienā pusē jau bijām nobruģējuši pirms koku zāģēšanas, ielas malā nostiprinājuši apmales, bet pēc koku nozāģēšanas tagad tur jāveic labošanas darbus. Strādāsim tā, lai pirmo asfalta kārtu Vidus un Tirgotāju ielās varētu ieklāt jau šoruden, bet kavēšanās var būt neparedzēto darbu un laika apstākļu dēļ,” saka L.Kņazs.

Strādā pie Jāņkalna ielas

Iedzīvotāji “Alūksnes Ziņām” taujā, kādēļ Dārza ielā gar administratīvo ēku jau vasaras vidū noņēma veco asfaltu, iela tagad ir bedraina, bet nekādi darbi tur nenotiek. L.Kņazs uzsver – tas ir papildus darbu dēļ, jo izmainīts sākotnējais projekts.

“Vispirms ir jāierīko lietus ūdens kanalizācijas sistēma, bet pašvaldība šajā posmā vēlas to izbūvēt lielākā apjomā, nekā sākotnēji bija paredzēts, tādēļ šobrīd vēl saskaņojam izmaksas. Papildus klāt nāk aptuveni 150 metru trase ar lielākiem diametriem caurulēm un akām. Tādēļ šobrīd strādājam Dārza ielas galā pie Jāņkalna ielas, jo gaidīt nevaram – tur jau stiprinām apmales ielas malās, bruģējam ietves,” norāda L.Kņazs.

Alūksnes novada domes priekšsēdētājs Arturs Dukulis uzsver – nekad nebūs tā, ka ielu sāk remontēt no abiem galiem reizē. “Ir papildus darbi lietus ūdens kanalizācijas izbūvei – tie jau notiek stūrī pie administratīvās ēkas. Būs vēl arī siltumtrases šķērsojuma darbi uz administratīvo ēku, samērojot to ar lietus ūdens kanalizācijas sistēmu. Bet darbi notiek un notiks,” saka A.Dukulis.

Komentāri 2

hd

"Vispirms ir jāierīko lietus ūdens kanalizācijas sistēma, bet pašvaldība šajā posmā vēlas to izbūvēt lielākā apjomā, nekā sākotnēji bija paredzēts, tādēļ šobrīd vēl saskaņojam izmaksas.-To es saprotu ka izmaksas jasakano, jauni izdevumi paradijas lidmasina

pirms 6 gadiem, 2014.09.22 11:47

bildes runā

Komentārs zem bildes: -Tagad jūs redzat, kur paliek samaksātie nodokļi. Ar sveicieniem, ceļu uzturētāji:
http://www.draugiem.lv/brivbridis.lv/gallery/?pid=366804592

Vai kas tamlīdzīgs gaidām arī Alūksnes pilsētā un novadā?

pirms 6 gadiem, 2014.09.22 14:37

Vietējās ziņas