Būs Apes novada Kultūras forums 8

Apes tautas namā 27.martā notiks pirmais Apes novada Kultūras forums, lai izzinātu pozitīvo un negatīvo kultūras nozarē novadā, izvirzītu galvenās problēmas un rastu risinājumu. Uz  forumu aicināts ikviens interesents, kas savu ikdienas dzīvi novadā vēlas pašu spēkiem veidot patīkamu.

“Pirms pieciem gadiem Apē notika pirmais iedzīvotāju forums, kuru apmeklēja vairāk nekā simts dažādu vecumu un profesiju cilvēki. Tā rezultātā ieguvām vairāk nekā simts labu ideju turpmākai pilsētas attīstībai: izstrādājām projektus, kas lielākoties ir arī realizēti – slidotavas izveide, skeitparka elementu uzstādīšana, izveidots jauniešu klubs „Sliedes”, Apes attīstības atbalsta klubs, hokeja klubs „Ape” un citi. Protams, daudz kas arī vēl nav realizēts, bet šobrīd ir īstais laiks, lai mēs apvienotos un veidotu ikdienu, kādu paši vēlamies,” saka Apes tautas nama direktore un foruma organizatore Ilva Sāre. Viņa uzsver, ka šoreiz rīko Kultūras forumu, lai atklātu un risinātu kultūras problēmas novadā. Pulksten 9.00 sāksies dalībnieku reģistrēšanās, 9.30 būs foruma atklāšana, 11.00 sāksies darbs grupās. “Noteiksim problēmjautājumus izvirzītajām sešām tēmām: amatniecība; tūrisms un vide; kultūra kā mūžizglītība (bibliotēkās, mūzikas skolās, muzejos, tautas un kultūras namos); vietējās kultūrvides kvalitāte; kultūras tradīciju saglabāšana, ilgtspēja un jaunrades procesu virzīšana; kultūras mantojuma saglabāšana un kultūras pārmantojamība, paaudžu nomaiņa, jauniešu iesaistīšanās kultūras norisēs. Pēc tam darba grupas prezentēs paveikto un izstrādās problēmu risinājumus, ko arī prezentēs. Balsojot noteiksim prioritāri risināmos projektus. Darba grupas vadīs Ilze Dāve, Ineta Riepniece, Sanita Sproģe, Laura Pope, Ilze Ērmane, Airida Puka. Aicinām ikvienu Apes novada iedzīvotāju izteikt savas domas, ierosinājumus, iesaistīties darba grupās, kur soli pa solim apzināsim problēmas, radīsim risinājumus un kopā izstrādāsim konkrētus projektus mērķu sasniegšanai,” rosina I.Sāre.  Viņa uzsver, ka visās apspriestajās sešās tēmās meklēs kopīgo visam novadam, piemēram, virzot ideju veidot Apes novada amatnieku biedrību, domājot par tūristu piesaisti novadam, bagātinot bibliotēku iespējas, dažādojot mūzikas skolu piedāvājumu un tamlīdzīgi.  Foruma noslēgums plānots apmēram pulksten 17.40. “Mums ir ļoti svarīgas ikviena cilvēka domas un ieteikumi, tādēļ nestāviet malā, nāciet un veidojiet savu nākotni kopā ar mums! Ape, Trapene, Gaujiena, Vireši taču ir vieta, kur mīt mūsu sirds! Mēs esam latvieši, un mums ir jāēd pašu audzētu graudu un pašu cepta maize, nevis ievestu miltu maize. Ja mēs to neiemācīsimies, latviešu vērtības pazudīs un kas tad mēs būsim? Tāpat mums ir jādzied latviešu dziesmas un jādejo latviešu dejas, nevis jāklausās dziesmas ar lipīgu melodiju, kur nesaprotam vārdus. Mēs nekad nebūsim vēderdejotāju vai kantrī dejotāju tauta – mēs esam latvieši. Kultūra nav masu pasākumu veidošana ar dārgu mākslinieku uzstāšanos – mums ir jāizglīto cilvēki, nevis jāveicina masu patērētāju vide,” saka I.Sāre.

Komentāri 8

skolotāja

ar izglītošanu nodarbojas mācību iestādes un NVO. Darat savu tiešo darbu, tad būs labi. Un augstprātību noliekat maliņā. Vēlu veiksmi.

pirms 10 gadiem, 2010.03.17 19:18

Nu,ko tauta. Lēkājiet paši un neceriet kvalitatīvus koncertus redzēt. Ar tādu attieksmi jau esat panākuši ka pasākumos cilvēki nenāk. Pilnu zāli panāk ar dalībnieku noteikto lielo skaitu. Pavērojiet. Lauku klubi uz koncertiem pilni.

pirms 10 gadiem, 2010.03.17 19:14

kantrī

Ak, organizatore! Tik primitīva Tava valodiņa! Paklusē ja nezini, bet nekul tukšas frāzes!

pirms 10 gadiem, 2010.03.17 18:14

Tādiem nesaprāšām pasākums domāts,lai saprastu,ko tautas namos grib darīt. Un ja vēl pēc foruma nesapratīs-tad nav lemts.

pirms 10 gadiem, 2010.03.17 16:05

nesapraša

“Noteiksim problēmjautājumus izvirzītajām sešām tēmām: amatniecība; tūrisms un vide; kultūra kā mūžizglītība (bibliotēkās, mūzikas skolās, muzejos, tautas un kultūras namos); vietējās kultūrvides kvalitāte; kultūras tradīciju saglabāšana, ilgtspēja un jaunrades procesu virzīšana; kultūras mantojuma saglabāšana un kultūras pārmantojamība, paaudžu nomaiņa, jauniešu iesaistīšanās kultūras norisēs. Pēc tam darba grupas prezentēs paveikto un izstrādās problēmu risinājumus, ko arī prezentēs. Balsojot noteiksim prioritāri risināmos projektus.


Lūdzu, paskaidrojiet sīkāk un latviešu valodā..

pirms 10 gadiem, 2010.03.17 15:37

zilbīte

Tāpat mums ir jādzied latviešu dziesmas un jādejo latviešu dejas, nevis jāklausās dziesmas ar lipīgu melodiju, kur nesaprotam vārdus. Mēs nekad nebūsim vēderdejotāju vai kantrī dejotāju tauta – mēs esam latvieši. Kultūra nav masu pasākumu veidošana ar dārgu mākslinieku uzstāšanos – mums ir jāizglīto cilvēki, nevis jāveicina masu patērētāju vide,” saka I.Sāre.

Aprobežoti uzskati! Es arī esmu latviete un tāpēc nenoliedzu citu tautu kultūru un tradīcijas.

pirms 10 gadiem, 2010.03.17 15:10

a kas traucee iemaaciities smuki veederdejas ? Jau tagad redzu Harju madaamu grozaam apaljo veederu :)

pirms 10 gadiem, 2010.03.17 13:31

Vietējās ziņas