Būs jāpļauj līdz ietves malai 17

Alūksnes novadā izdoti jauni teritorijas kopšanas un būvju uzturēšanas noteikumi, kas nosaka kārtību, kā novada iedzīvotājiem kopjama teritorija, apstādījumi, uzturamas tajā esošās būves un cērtami koki ārpus meža.

Alūksnes novada būvvaldes vadītāja – arhitekte Līga Šķepaste norāda, ka būtiskas izmaiņas veiktas sadaļā par zemesgabalu un tiem piegulošo teritoriju kopšanu un uzturēšanu. Tagad noteikts, ka zāles nopļaušana un savākšana personām jāveic ne tikai savā pagalmā, bet arī piegulošajās teritorijās – īpašumam pieguloši publiskā lietošanā esoši zālieni jānopļauj līdz ietves tuvākajai malai vai līdz brauktuves tuvākajai malai. “Būtiski ir tas, ka tagad jāpļauj arī piegulošo teritoriju, bet ne tālāk kā 7 metri no zemesgabala robežas. Pēc ilgām diskusijām tika atstāts punkts no esošajiem noteikumiem, ka zāles garums nedrīkst pārsniegt 20 centimetrus,” saka L.Šķepaste.
Ēku un būvju uzturēšanas un kopšanas kārtībā būtisku izmaiņu nav, bet turpmāk būvvalde stingrāk kontrolēs ēku un būvju stāvokli un izskatu. “Ir jau pagājis laiks pēc ekonomiskās krīzes valstī, tādēļ iedzīvotājiem jāpievērš lielāka uzmanība tam, kādi izskatās viņu īpašumi. Novadā ir spēkā arī saistošie noteikumi par vidi degradējošiem objektiem – būvvalde pievērsīs lielāku uzmanību tam, vai šie noteikumi novadā tiek ievēroti, un pārkāpumu gadījumā piemērosim lielāku nekustamā īpašuma nodokli,” saka L.Šķepaste.

Noteikumi paredz, ka visā novada teritorijā aizliegts purināt drēbes vai citus priekšmetus pa logiem, no balkoniem un lodžijām; žāvēt veļu uz balkona vai lodžijas atklātās daļas; patvaļīgi novadīt neattīrītus sadzīves notekūdeņus virszemes notecēs un ūdenstilpēs. Savukārt, ja kāda persona vēlas savā īpašumā ārpus meža nocirst koku, ar iesniegumu jāvēršas Alūksnes novada pašvaldības apstādījumu aizsardzības komisijā, kas to izskatīs un pieņems lēmumu par ārpus zemes augošo koku saglabāšanu, kopšanu vai ciršanu.
Jaunie noteikumi jau pagājušajā nedēļā ir stājušies spēkā. Kontrolēt to izpildi, fiksēt pārkāpumus, sastādīt administratīvā pārkāpuma protokolus tiesīgas novada būvvaldes un pašvaldības policijas amatpersonas. Par noteikumu prasību neievērošanu naudas sods fiziskām personām var būt no 10 līdz 300 eiro, juridiskām – no 100 līdz 1000 eiro.

Komentāri 17

hahaha

Lai kazjolam nav jāstrādā un var ar traktoristu pusmiljonu šmugulēt kā gribās.

pirms 7 gadiem, 2014.02.17 08:34

HI HI

Precizi pateikts. Kadas ielas un ietves vakar bija. Sodien jau viss udeni.

pirms 7 gadiem, 2014.02.17 08:47

autors aizpildīts

ceturtdien tas viss būs ledū, bet kā šis teiktu - Tu taču varētu sabiedriskā kārtā notīrīt....

pirms 7 gadiem, 2014.02.17 10:54

x

Tad arī Spodras budžetu vajag samazināt.

pirms 7 gadiem, 2014.02.17 10:55

CHEZARE

Man piemēramnebij skaidrs ,kādēļ lielāsielas apkopj sētnieki, nopļauj maliņas, noslauks, sniegu novāc, bet mazajās neviens sētnieks nav redzēts!
Zāli tāpat regulāri pļāvamlīdz ielasmalai, slaucījām ielu, ziemā paši šķūrējām sniegu,bet tur pat blakus,to visu paveica sētnieks!
Maksājam taču vienādus zemes nodokļus!
Ierosinu.tiem īpašniekiem ,gar kuru īpašumu ielu neapkopj sētnieki , samazināt nekustamā īpašuma nodokli,iela un ielas mala gar viņu īpašumu tiek regulāri sakopta!

pirms 7 gadiem, 2014.02.17 08:46

visu zināšanai

Tūliņ nelieši iebāzīs te azarbadžāņu kokogļu ražotni, apindēs visus un nevajadzēs neko ne kopt, ne pļaut. Tās kokogles tiem melnajiem ir tikai mūsu acu aizmālēšanai, pamatā caur šejieni tiks atmazgāta Azerbadžānas melnā naftas nauda, lai noguldītu Eiropas banku kontos un mūsu maitām par to labi atleks. Ne jau par velti ASV uztraucas par mafijas naudas atmazgāšanu caur Latviju.
18.febr. pl. 17:30 valdības mājā nelieši rīko iedzīvotāju sapulci tautas acu aizmālēšanai. Neticiet par visādiem filtriem, ko bāzīs mums ausīs, nav tādu! Kokogļu ražotnes ir indīgas-dūmi ar kanconogēnām vielām nāks laukā un valdošie rietumu vēji visu nesīs virsū visai pilsētai. Ko ārsti par šito saka???

pirms 7 gadiem, 2014.02.17 09:15

arī zināšanai

man rādās, ka armēnis ar krievu to koksu te celt grasās un darbi jau notiek, iekārtas jau iepērk!!! kāda jēga rītdienas sarunai?

pirms 7 gadiem, 2014.02.17 10:56

TTSa

Tas nozime tikai vienu, ka bus bezmaksas setnieki, kuri plaus zali, ziema raks sniegu, tiris citus meslus

pirms 7 gadiem, 2014.02.17 09:57

CHEZARE

Es jau visu laiku esmu bezmaksas sētnieks!
Varu palepoties, ka ar šo darbiņu ļoti labi tieku galā!!!
Padomāju tā, to zemesnodokli droši vien nesamazinās, bet var būt Dome varētu mums , bezmaksas sētniekiem , uzsaukt kādu konteineru par brīvu (izvest ) ?
Sīkums, bet būtu patīkami!!!

pirms 7 gadiem, 2014.02.17 10:04

Vārds.

"Noteikumi paredz, ka visā novada teritorijā aizliegts purināt drēbes vai citus priekšmetus pa logiem, no balkoniem un lodžijām; žāvēt veļu uz balkona vai lodžijas atklātās daļas". Gribētu gan redzēt, kā VISA novada teritorija tiek kontrolēta. Kāpēc pieņemt neloģiskus noteikumus? Vai nebūtu prātīgāk šādus noteikumus attiecināt uz pilsētu un pagastu centriem? Nu gudras mums tās galvas.

pirms 7 gadiem, 2014.02.17 10:43

rūpes

Policeji pieprasīs jaunu vāģi, ar ko uz jsētām braukt brokastīs uz bulciņām, pie reizes atrakstīsies, ka devušies uz Māriņkalnu purinātājus vaktēt, vai vēl labāk uz Vīsikumu, drošo tur kāds no divstāvenes ne to vien purina :)) Ar karogiem un to izkāršanu novada teritorijā, kaut vienos 18nov. svētkos būtu tikuši galā pa visu pastāvēšanas laiku, bet kur nu, ar pilsētu netiek nekādā jēgā, kur nu novadu... Par prātīgumu te nav vietas i runāt, visi noteikumi - muļķiem rakstīti...., lai pārējie var darīt kā vēlas...

pirms 7 gadiem, 2014.02.17 11:02

opis

Kādā veidā pašvaldība kompensēs iedzīvotājiem darbu - uzkopt pašvaldības īpašumu ? Pie mūsu mājas vienmēr esam pļāvuši līdz ietvei, jo pašvaldība nekad nav nākusi un pļāvusi savu teritoriju. Bet zāli mērīt gan reiz bija viens pamuļķis no pašvaldības policijas atskrējis - pēc radinieku uzaicinājuma :) Varbūt pati Šķepastes madāma man ielies degvielu zāles pļāvējā, ko ?

pirms 7 gadiem, 2014.02.17 13:49

x

Neuztraucies, Opi, neviens nekompensēs, sabāzīs savās lielajās kabatās, jo tai alkatība jau nav robežu.

pirms 7 gadiem, 2014.02.17 14:03

toms

Bet ka'pēc tieši 7 metri? Tas nozīmē laikam to, ka visi zālāji tika pārmērīti un lielāka par šo laikam jau skaitās pļava. nu bet tomēr - kāpēc tieši 7 metri???

pirms 7 gadiem, 2014.02.17 15:27

a

Tāpēc, ka viens paskatījās gaisā un viņam iepatikās skaitlis 7. Varēja jau likt vairāk, nebūtu vispār nekas jāpļauj, jeb - Kāpēc darīt, ja var nedarīt????????

pirms 7 gadiem, 2014.02.17 15:43

df

Sito mulkibu jau laikam izdomaja tadel, ka daudzas vietas bija neplauta zale, un spodra neplava, kaut gan tas teritorijas ir bez apbuves. Tagad izdoma to vienkarsako risinajumu. Riga krievu laikos majas saimniekam bija jatira ne tikai trotuars gar savu teritoriju, bet ari 1 metrs ielas [par baltu velti.
Man patiktos ja ari kapos sadi noteikumi butu, ja blakus nav kopts tad tas ari jasakopj. Spodra prieksnieki varetu sedet un sanemt algu. Dazi meritaji mierigi tarpus varetu audzet. Un ka gan tie cetri pasvaldibas polici kontroles zales garumu novada, ja vinu darbiba beidzas tikai lidz pilsetas robezai.

pirms 7 gadiem, 2014.02.17 15:47

NJA

Un dabdiena beidzas 17.00, pēc tam...kaujas, - lai kaujas, nosit kādu, lai nosit, un kur nu tādi sīkumi ka žāle, ja bajadzēs iekasēt kaut ko, 1-2 dienas pabrauks, sodus saliks...
Bet jāpēta jau kas ir īpašnieks, uttt

pirms 7 gadiem, 2014.02.18 11:20

Vietējās ziņas