Būs jaunas algas 19

Alūksnes novada domes sēdē vakar deputāti nolēma veikt izmaiņas pašvaldības darba samaksas nolikumā, kas paredz samazināt algu administrācijas un iestāžu darbiniekiem, palielināt deputātiem, kuri vada komitejas, bet neskartas atstāt domes priekšsēdētāja un viņa vietnieka algas.

Turpmāk deputāts, kurš vada domes patstāvīgo komiteju, papildus jau esošajiem 26 procentiem no domes priekšsēdētāja algas saņems vēl 12 procentus, kas kopsummā veidos 478 latu algu. Savukārt izpilddirektora alga samazināta par 10 procentiem un turpmāk būs 80 procenti no priekšsēdētāja algas jeb 1008 lati. Līdz ar to tiks samazinātas arī visu to novada iestāžu darbinieku algas, kas bija piesaistītas izpilddirektora algai, tostarp domes administrācijas nodaļu vadītājiem.  Savukārt pagasta pārvaldes vadītājam, kura pārvaldāmajā teritorijā iedzīvotāju skaits ir līdz 1500 cilvēkiem, algu noteiks robežās no 50 līdz 65 procentiem no izpilddirektora algas. Ja iedzīvotāju skaits ir 1500 līdz 2000 – 55 līdz 75 procenti, ja virs 2000 iedzīvotāju – 60 līdz 80 procenti no izpilddirektora algas. Pagastu vadītāju algas sastāvēs no pamatlikmes un mainīgās likmes, ko aprēķinās atkarībā no darba kvalitātes, kvalifikācijas un citiem kritērijiem. No nolikuma svītrots punkts, kas paredzēja bērna piedzimšanas gadījumā deputātam izmaksāt pabalstu minimālās algas apmērā.  
Rosina atliktDeputāte Elita Laiva pauda uzskatu – deputātu ievēl uz četriem gadiem, viņš nav speciālists visās jomās, viņam tāpat vajag administrācijas speciālistu konsultāciju, tādēļ komiteju vadītājiem nevajag paaugstināt algas. “Lai mainītu visiem novada darbiniekiem algas, būtu jāveic personāla novērtēšana un tad domāt par algu izmaiņām. Algas novadā ir jāsamēro, bet to jādara pēc rūpīgas izpētes. Man ir bažas, ka šādi rīkojoties varam novadā pazaudēt labus speciālistus,” sacīja E.Laiva. Deputāts Verners Kalējs daļēji piekrita E.Laivai, norādot – darba algu jāsaņem par padarīto darbu. “Neesmu pret to, ka saņem labu darba samaksu adekvāti padarītajam, bet ir pārsteidzīgi jau iepriekš lemt par algu konkrētiem pienākumiem,” sacīja V.Kalējs. Viņš rosināja atlikt šo jautājumu līdz nākamajai domes sēdei, rūpīgi izvērtējot darba pienākumus un maksāt pēc padarītā.
Kurš kuram kalpo?Deputāts Ainars Melders atzina – izmaiņās daudz kur pavīd politika, tomēr tās ir optimālas, pēc kā būtu jāvadās arī citiem novadiem. “Izņemot Sociālo un Kultūras, izglītības, sporta komiteju, pārējās tikai pieņem lēmumus, kuriem nav pat risinājumu. Tad deputātiem no malas ir jāiejaucas. Uzskatu, ka novadam jāstrādā pēc tāda pat modeļa, kā Saeimā – ražošanas sēdēs regulāri tiekas domes priekšsēdētājs, vietnieks, komiteju vadītāji un pagastu pārvalžu vadītāji, kas kopā risina novada globālās problēmas, pie kā strādāt. Šobrīd mums katrs kaut ko kārto, bet ne visi to zina un daudzas lietas “karājas gaisā”. Es varu nevadīt Sociālo komiteju – lai to dara kāds cits, varbūt viņš būs labāks? Ja gribam kādu darbu virzīt uz priekšu, to jādara politiski pareizi un jābūt politiskajai atbildībai,” pārliecināts A.Melders.  Deputāts Andis Krēsliņš uzsvēra – šobrīd valsts pārvaldē strādājošo atalgojums ir samazināt par 35 – 40 procentiem, pašvaldībā – vien par 10 – 20 procentiem. “Pašvaldībā strādājošajiem nez kādēļ šķiet, ka ir svarīgāki par visiem pārējiem strādājošajiem, kas sapelna naudu, ko tērē pašvaldībā. Mēs esam aizmirsuši, kurš kuram kalpo,” piebilda V.Kalējs.

Komentāri 19

mīļie, suņi rej, bet karavāna iet tālāk. Tikai lieka klaviatūras taustiņu klabināšana, viņi darīs tā, kā viņiem patiks un pieņemiet to. Tautai nekad nav bijusi teikšana šeit Latvijā. Kāpēc vispār nav nekāda likuma vai nolikuma, kas paredz algu griestus tam un tam, un tam. Lai būtu pēc kā vadīties.

pirms 10 gadiem, 2010.03.24 11:19

Ko lai tur saka!!! Absurds! šajā krīzes laika palielināt algas deputātiem, kuri "strādā" tikai dažās stundas mēnesī un neviens ne par ko personīgi neatbild. Tikai vāvuļo. Jo visi lēmumi ir kolektīvi, naidīgi novada cilvēkiem. Iznīcinās pēdējos izglītotos cilvēkus laukos. Ko A.M. dara savā tā saucamajā darbavietā "Rūpē" ? Par kādiem "dižiem darbiem" Alūksnes iedzīvotāji jau ilgāku laiku maksā viņam algu?

pirms 10 gadiem, 2010.03.22 21:56

aina

Izskatās, ka uzņēmēji sāk no savu algu gala lietas kārtot. kas beidzot tie dižie, pirms vēlēšanām, solītie darbi sāksies.vai visi deputāti tiešām apzinās pašvaldību iestāžu reālās problēmas un būs tie, kuri meklēs risinājumus...Kādi būs deputrātu REĀLI PADARĪTĀ darba kritēriji, vai tikai sēžu steidzīga atsēdēšana, jo daudziem taču ir pamatdarbs....

pirms 10 gadiem, 2010.03.22 12:28

viņiem pēc ievēlēšanas un amatu iegūšanas viss pie vienas vietas... Tieši tā IR!!! Un neviens viņiem NEKO neizdarīs......

pirms 10 gadiem, 2010.03.22 12:15

tik daudz prātīgu domu, bet vai deputāti reizēm ieklausās arī tautas viedoklī, vai vienkārši viņiem pēc ievēlēšanas un amatu iegūšanas vis pie vienas vietas...

pirms 10 gadiem, 2010.03.22 09:44

balsotājs

Balsoju par SCP un kas tagad izrādījās! Nu Adlersl ar Melderu bučojas, laukus gremdē nost un uz tā rēķina deputāti sev algas peiliek! Kurš vēl taisās balsot tupmāk par SCP?

pirms 10 gadiem, 2010.03.22 09:44

Vai neatceraties, kā priekšvēlēšanu laikā viena partija solīja, ka strādās divreiz vairāk par divreiz mazāku atalgojumu (varbūt tie cipari bija pat lielāki...)...

pirms 10 gadiem, 2010.03.22 08:56

Zupu par brīvu vajadzētu visiem dot, cik tur tālu līdz Mel_era mājai aiznest!

pirms 10 gadiem, 2010.03.21 20:12

*****

Paši vainīgi. Par konfektes paciņu balsojat par viņam. Cit reiz vajag domāt un balsot par
tiem cilvēkiem, kas tiešam pildīs savus solījumus.

pirms 10 gadiem, 2010.03.21 16:42

Atcerēsimies,kuru partiju un apvienību deputāti šo lēmumu pieņēma: Sabiedrība citai politikai, Tēvzeme/LNK, Saskaņa centrs. Domāsim par ko balsojām un par ko turpmāk balsosim???? Deputāti, kuriem pašiem nav "pietiekošas" izglītības, grib aizņemt speciālistu vietas, tā vietā, lai novadā izveidotu vajadzīgās izpildstruktūras, piemēram, novada nekustāmo īpašumu apsaimniekošanas pārvaldi vai tamlīdzīgi, kas darbu veiktu kvalitatīvi. Joprojām haoss, nestabilitāte,nepamatotas reformas visā lēmējvaras darbā.

pirms 10 gadiem, 2010.03.21 16:29

Dažs labs patiešām ir aizmirsis kurš kuram kalpo-vispār jau deputātiem it kā būtu jākalpo tautai.Tas tā,vienkārši pārdomām...

pirms 10 gadiem, 2010.03.21 12:53

bija no kā

Paskatoties novada deputātu ienākumu ciparus.... mūsu pašvaldība pat tuvu nestāv...un vēl bilst par to, ka valsts iestādes stipri cietušas, par 30-40% samazināts atalgojums....

pirms 10 gadiem, 2010.03.21 12:44

Jauna partija pie vadības, tak vajaga arī labas algas. Nu malači uzņēmēji. Tā tak ir - kas tad tas par uzņēmēju, ja nesaņem kārtīgu "piķi". Te nu lūk ir uzņēmēju partija. Faktiski pareizi jau saka šeit diskusijā - mēs tak varam nabaga jaunajai partijai noziedot kādu latu, neesam jau nabagi, minimālo algu taču saņemam.

pirms 10 gadiem, 2010.03.21 12:39

divkosiba

kurš kuram kalpo! ak politiskā atbildība! visā valstī par to vien runā jau kopš mazotnes, bet kaut kā tie darbi nesaskan ar runām! arī šajā rakstā minētajai personai!

pirms 10 gadiem, 2010.03.20 20:11

heri

ak nabaga deputātiņi, kā viņi ir nostrādājušies! turpiniet tik iepriekšējās domes iesāktos darbiņus - cīņu par savām algām un darba vietiņām priekš savējiem! un tiešām varbūt izlikt ziedojumu lādītes šiem trūkumcietējiem :)))

pirms 10 gadiem, 2010.03.20 20:02

PENSIOĀRE

Pensionāri! Ziedosim kādu latu no savām pensijām mūsu mīļajiem deputātiem! DEPUTĀTI - MĒS AR JUMS!
PROTIETIES KAUNU JAUNĀS MĀMIŅAS, DAUDZBĒRNU VECĀKI UN VISI, KURI SAŅEMIET MINIMĀLĀS ALGAS, ZIEDOJIET MŪSU IZKĀMĒJUŠAJIEM, DARBĀ NOGURUŠAJIEM DEPUTĀTIEM!

pirms 10 gadiem, 2010.03.20 17:45

Pieticīgā

Man žēl, ka viņi -nabadziņi- tā pūlas ,nepārtraukti cīnīdamies ap tām savām algām. Tik grūts darbs ir šī cīņa! Un tik maz saņem! Cīnieties stiprāk, mīļie! Mēs - ar jums. Ja vajag - es no saviem 220 latiem ar varu ko ziedot. Lai tik jūsu vaidziņiem nezustu treknais spīdums.

pirms 10 gadiem, 2010.03.20 17:13

Vietējās ziņas