Būs jauni darbinieki 28

Alūksnes novada dome nākamgad iedzīvotājiem sarūpēs divas jaunas darba vietas – informācijas vadības speciālistam un projektu koordinatoram. Par trešo jauno darba vietu –  projektu vadītāju pie jau diviem esošajiem - vēl lems saskaņā ar 2011.gada budžetu.

Divas jaunās štata vietas būs Alūksnes novada domes administrācijā ar 2011.gadu – tā lēma pašvaldība deputāti decembra domes sēdē.

Netiek galā ar darbiem
Deputāts Ainars Melders uzskata, ka projekti ir jāraksta iestāžu vadītājiem, nevis zem novada domes jāalgo trīs projektu vadītāji – tas esot par šerpu. “Alūksnes slimnīcas valdes priekšsēdētāja Maruta Kauliņa kopā ar savu grāmatvedi pašas sagatavoja Eiropas projektu bez galvassāpēm. Mums ir skolu vadītāji, iestāžu direktori – lai viņi gatavo projektus un brauc aizstāvēt uz Rīgu! Turklāt pagastu pārvaldēs ir seši teritorijas attīstības speciālisti, kas arī atbild par projektiem,” saka  A.Melders. Attīstības nodaļas vadītāja Arita Prižavoite norāda – projektu koordinatoram jābūt specifiskām zināšanām, lai veiktu būvniecības projektu tehnisko vadību. “Esošajām projektu vadītājām nav zināšanu būvniecībā, bet pašlaik ir ļoti daudz būvniecības projektu. Šobrīd skaidri redzam, ka viens būvinženieris novadā nevar visam izsekot līdzi. Savukārt trešais projektu vadītājs  nepieciešams, jo divas darbinieces lielā tempā var izdarīt tikai tekošos darbus. Mēs pašlaik vispār neapgūstam finanšu piesaistes iespējas, kas nav saistītas ar Eiropas struktūrfondiem,” secina A.Prižavoite. Viņa norāda – ne visi iestāžu vadītāji spēj sagatavot specifiskus projektus. Ja novadā būs vēl viens projektu vadītājs, tas tāpat neizslēgs esošo praksi, ka projektu rakstīšanas pakalpojumu dome pērk no malas. Priekšsēdētāja vietnieks Dzintars Adlers domā, ka netiks galā arī trīs projektu vadītāji, jo citos lielajos novados ir seši līdz astoņi šādi speciālisti.

Darbs būs katru dienu

Deputāts Laimonis Sīpols uzskata, ka pašlaik netiek pilnībā izmantoti pieejamie resursi. “Tikko tapušajā Alūksnes novada attīstības programmā ir ietverts tāds jēdziens kā konsultatīvā padome ar uzņēmējiem. Visus projektus, ko pašvaldība vēlas ieviest, tur var pārrunāt ar vietējiem uzņēmējiem. Tādējādi mēs varētu sava novada uzņēmējiem dotu plašāku redzējumu par to, kas notiek novadā. Šobrīd būvuzraugus par lielām summām algojam no malas – savus cilvēkus esam atstūmuši malā. Gulbenē, Valmierā tā nenotiek. Bet iespēju algot vēl vienu projektu vadītāju vajadzētu izvērtēt, skatot 2011.gada budžeta iespējas,” domā L.Sīpols.

Savukārt datorspeciālisti pašlaik novada domē ir divi – viens atbild par tehniskajām lietām, bet otrs - par pašvaldības interneta mājas lapas administrēšanu un pašvaldības informatīvā izdevuma salikšanu. Pašvaldības kancelejas vadītāja Viktorija Avota norāda - jaunajam informācijas vadības speciālistam būšot jāatbild par jauno dokumentu vadības sistēmu “Namejs” un grāmatvedības programmu “Pakalns”, ko ar janvāri novadā ieviesīs. “Abas programmas ir ļoti grūtas un sarežģītas – garantēju, ka pirmajā gadā speciālistam katru dienu būs, ko darīt, kamēr visi darbinieki iestrādāsies,” saka V.Avota. Pašvaldības izpilddirektore Janīna Čugunova norāda – 2011.gadā novada budžetā būs teju 10 procentu samazinājums, tādēļ atkrītot iecere par izpilddirektora vietnieku jeb Alūksnes pilsētas pārvaldes vadītāju ar nākamo gadu, par ko rudenī domē diskutēja.

Komentāri 28

Katrai sekretārei sekretāru, kas spēj apgūt un strādāt ar lietvedības programmu!

pirms 10 gadiem, 2011.01.06 12:20

TRoja

Redz, kas par brīnumiem! Arī domē kā izrādās kaut vienu gadu kādam būs ko darīt (lasi - strādās) KATRU DIENU!

pirms 10 gadiem, 2011.01.05 18:40

ZZZ

Ja jau projektu vadītājas netiek galā ar darbime, tas nozīmē, ka nav piemērotas darbam (šābrīža specifikai) - tātad jāatbrīvo un jāpieņem citi, kuri prot to,ko vajag. Kafijas vārītāji nav jāatstāj uz vietas, pieņemot projektspējīgus cilvēkus.

pirms 10 gadiem, 2011.01.05 18:30

Skaidrs, ka katru dienu būs , ko darīt - jāsagrābj un jāsadara viss, ko tie nejēgas nav savā nesaprašanā padarījuši.
Tur vajadzētu kādu gudru spečoku, lai sāk tās lietas bīdīt uz labo pusi.Tāpat neviens pārbaudūt nespēs.Itīpaši vajadzētu tai stulbajai, ķērcošajai grāmatvedei kādu piekomandēt.

pirms 10 gadiem, 2011.01.03 11:39

aina

vai konkurss uz vakanci arī tiks rīkots jeb jau pavēle par iecelšanu amatā jau parakstīta?

pirms 10 gadiem, 2011.01.03 07:58

Kamēr tur sēdēs tādi adleri, fomini, malēji un čugungalvas, kuriem paniskas bailes no gudrākiem par viņiem, tikmēr nekas te nemainīsies. Kamēr tauta būs pērkama par piečuku, tikmēr šitie muļķi novadu būs piebeiguši.Uz Alūksnes ielām vairs nav cilvēku, vairums jau ir aizmukuši, pārējie drīz arī būs projām.

pirms 10 gadiem, 2011.01.03 01:35

Dziņas murgus kaut kā nesapratu! Tas, ka es nobalsoju par šitiem "labajiem, pareizajiem, visu saprotošajiem" pilsētniekiem- uzņēmējiem, kas vispār nerubī pašvaldību darbu, NOŽĒLOJU!!! Cerams, ka nākošajās vēļēšanās tie sprukstiņi tuvumā netiks laisti, neko labu nevar pateikt ne viņi, ne par viņiem!!! Tāpēc esam tur, kur nu esam, viss iestrēdzis, neviens neko nezin, nav kam prasīt atbildību.

pirms 10 gadiem, 2011.01.02 23:41

Tur jau tas stulbums arī ir,ka uz stulbeņiem jāpalielina štats, redz budžeta samazinājums 10% kāda laime izpilddirektrei nebūs vietnieka, bet vai viņa pati tādu grib??? Pasmejies...

pirms 10 gadiem, 2011.01.02 21:46

Tas ir labais. Pašas atzīst savu stulbumu! :)) Lai vācas prom, ja nevar apgūt lietas, kas tikai atvieglo darbu. :)) Kur var tāds stulbms būt! Kauns paliek dzīvot Alūksnē.

pirms 10 gadiem, 2011.01.02 21:38

Dziņa

Nu ko jūs cepaties vai tad visi no laukiem ir aizimrsuši kā vēlējāt savus pagast večus un vecenes ne jau pēc viņu zināšanām bet par labo sirdi uzklausīt, palīdzēt, saprast, jo nauda jau nāca no tā saucamās valsts kases vai pagasta budžeta un to lielākajiem bļāvējiem sadalīt lai mazliet pieveras nebija lielas mākslas. Bet tagad ir tas parko runā un runā viens deputāts bet viņu neviens naklausa tagad, bet kad paies kāds laiks nu īsi pirms vēlēšanām viņam atkal būs tasnība un tā arī būs.
Priekšlikums novada domei uzdot esošajem projektu menedžeriem tuvākajā laikā uzrakstīt projektus par mūsu novada svarīgākajiem jautājumiem trīs pēdējos atbrīvot, bet vietā pieņemt ,,vajadzīgos" spečokus godīga konkurence, un arī novadniekiem uzdot uzrakstīt projektus nu kā līdzīgi ar saieta laukumu. VESELĪGA KONKURENCE UN NEIES RUNA PAR SILTĀS VIETAS SILDĪŠANU. JAUNĀ GADĀ JAUNA GĀZE????? Jo cik pasākumu iestrēdzis - Mūz sk, Māksl sk, stad, Kult nam, Bazn - viņi bankrotē mums jāpalīdz???, Jaun halle, peldbaseins, laivu būdas , jahtu piestātne, helihoptera nosēšanās laukums u.c. nav ko sēņot.

pirms 10 gadiem, 2011.01.02 21:08

Alūksnē ieguvums ir katra darba vieta! Vai būs labāk, ja šie cilvēki diedelēs pabalstus vai pat zags un laupīs?

pirms 10 gadiem, 2011.01.02 19:44

jēziņ

" garantēju, ka pirmajā gadā speciālistam katru dienu būs, ko darīt,"- labs citāts! sanāk, ka tagad viņiem tur katru dienu nav ko darīt?!!!! jāaa čugunovai vietnieku vajagot- lai reizi nedēļā darbā rādītos vai tāpēc ka ir tik glupa kā visi par viņu raksta?

pirms 10 gadiem, 2011.01.01 18:15

trakster

Malēnija!!! Uz kurieni mēs ejam!?! Tas, ka projektu vadītāji nepieciešami ir fakts, bet par tām programmām,,,tad varbūt jāpadzen darbinieki, ja tie nevar iemācīties!!!

pirms 10 gadiem, 2011.01.01 17:26

Debīlus grāmatvežus, kuri šodien nespēj apgūt jaunākās datorprogrammas ar steigu jāpadzen. Paprasiet VND, tur jums iedos jau gatavus un zinošus kadrus.
Kapēc Priživoitene pati neraksta projektus, tikai tēlo nez ko? Tāpēc ka ir duma un nekā no tā nesaprot, toties ambīcijas kā visiem oranžajiem.

pirms 10 gadiem, 2011.01.01 16:06

Laikā, kad pašvaldībās būs arī jāsamazina štati, šitie pamuļķi tikai cep šos klāt.

pirms 10 gadiem, 2011.01.01 15:56

Nezinu gan, vai kāds no lielajiem kritizētājiem pats būtu pat par 1000 latiem domē ar mieru strādāt...pie šādiem deputātiem, kas neko nejēdz, toties izliekas par nedaudz gudriem un maisās visur pa vidu!

pirms 10 gadiem, 2010.12.31 16:11

Varbūt var izsludināt konkursu uz lietvežu, grāmatvežu vietām (nu tām, kurām būs jāstrādā ar tām programmām), kurā jāpiedalās arī esošajiem lietvežiem, grāmatvežiem. Un tad atlasīt tos, kuri spēj strādāt. Un veikli strādāt.

pirms 10 gadiem, 2010.12.31 15:32

Nezinu gan nevienu citu vietu, kur ir tik stulbi (atvainojos, bet tas izriet no augstāk minētā) darbinieki, kuri nevar apgūt datorprogrammas!!!! Man ir nācies apgūt diezgan daudz dažādu programmu, jo katram darba devējam ir savs jājamzirdziņš, bet to gan darīju pašmācības ceļā, gadījās, protams, pastrādāt sākumā arī ārpus darba laika, toties pēc tam ir gandarījums, ka kaut kam deru!!! Pat neviens dators neuzgāja gaisā! Un, ja pretendē kādā konkursā uz vakancēm, tad gan nekādas žēlastības nav, ja esi stulbs... Bet tas jau neattiecas uz mūsu pašvaldību.

pirms 10 gadiem, 2010.12.31 15:25

Nezinu gan nevienu citu vietu, kur ir tik stulbi (atvainojos, bet tas izriet no augstāk minētā) darbinieki, kuri nevar apgūt datorprogrammas!!!! Man ir nācies apgūt diezgan daudz dažādu programmu, jo katram darba devējam ir savs jājamzirdziņš, bet to gan darīju pašmācības ceļā, gadījās, protams, pastrādāt sākumā arī ārpus darba laika, toties pēc tam ir gandarījums, ka kaut kam deru!!! Pat neviens dators neuzgāja gaisā! Un, ja pretendē kādā konkursā uz vakancēm, tad gan nekādas žēlastības nav, ja esi stulbs... Bet tas jau neattiecas uz mūsu pašvaldību.

pirms 10 gadiem, 2010.12.31 15:24

Parasti jau ir tā, jo vairāk tehnoloģiju, jo mazāk strādājošo. Bet mēs jau esam malēnieši, pie mums viss otrādāk. Malači, deputāti. Tā tik turpiniet. Un projektu vadītājus variet pieņemt kaut divdesmit, tāpat par lauku kultūras namu televizoriem, galda spēlēm un atpūtas stūrīšiem tālāk netiksiet. Un tas mums iet uz urāā.

pirms 10 gadiem, 2010.12.31 15:19

Vietējās ziņas