Būs jauni konteineri no Polijas

Šonedēļ arī Alūksnes novada tautsaimniecības komitejas sēdē raisījās diskusija par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu novadā ar 1.janvāri.

SIA “Rūpe” valdes loceklis Valfrīds Vilks skaidro – joprojām vēl nav zināms, kuros pagastos iedzīvotāji varēs arī turpmāk izmantot esošos konteinerus, bet kuros SIA “Alba” tos paņems un iedzīvotājiem vajadzēs citu. “Polijas rūpnīcā “Rūpe” ir pasūtījusi 400 jaunus sadzīves atkritumu konteinerus, kas jau ir ceļā uz Alūksni. Ja no jauna vajadzēs vēl vairāk konteineru - mums ir arī nelielas rezerves. Konteineri būs visiem un jāmaksā dārgāk nebūs. Ja nu īslaicīgi kādam nebūs konteinera, aizvedīšu “Rūpes” maisu, kur uzglabāt atkritumus, līdz saņems konteineru,” uzsver V.Vilks.

Viņš norāda – ja cilvēks izvēlēsies konteineru nomāt, nevis iegādāties savā īpašumā, tad katrā izvešanas reizē būs jāpiemaksā 20 līdz 25 santīmi par konteinera nomu. Ja konteineru vēlas iegādāties, tā cena atšķiras pēc ietilpības: 140 litru konteiners maksās apmēram 22 latus, bet 240 litru konteiners – aptuveni 30 latu. “Ja gribēs konteineru iegādāties savā īpašumā, summu varēs sadalīt arī vairāku mēnešu maksājumā,” saka V.Vilks.

23. un 24.decembrī SIA “Alba” apmeklēs Alūksnes novada pagastus, lai pēdējo reizi izvestu atkritumus un paņemtu savus konteinerus. Savukārt “Rūpe” jaunos konteinerus no Polijas saņems līdz 23.decembrim. “Kopš 14.decembra “Rūpes” darbinieki apbraukā pagastus, lai uz vietas tiktos ar iedzīvotājiem un slēgtu jaunos līgumus. Konteineru izvešanas biežums būs atrunāts līgumā, bet datums būs noteikts vienots visam pagastam. Ja kādam iedzīvotājam tajā datumā nebūs vajadzības izvest, jo konteiners nebūs piepildīts, tad iepriekš būs jāpiezvana uz “Rūpi”, lai tajā reizē viņa konteineru neņem. Ja nepiezvanīs un “Rūpes” mašīna aizbrauks pakaļ, būs jāmaksā,” norāda V.Vilks. Viņš piebilst – cilvēkus vienmēr uztrauc pārmaiņas, bet šajā gadījumā pakalpojuma kvalitāte un pieejamība nepasliktināšoties.

Vietējās ziņas