Būs papildu telpas 1

Tautsaimniecības komitejas sēdē Alūksnes novada deputāti vakar atbalstīja Alūksnes mākslas skolas priekšlikumu par telpu pielāgošanu mākslas skolas vajadzībām administratīvajā ēkā, kur savulaik atradās kafejnīca.

Tā kā šīs telpas 72,4 kvadrātmetru platībā ilgstoši ir neapdzīvotas, bet mākslas skolas keramikas darbnīca atrodas Jaunās pils ēkā, kolektīvs rosina brīvās telpas pielāgot izglītības iestādes vajadzībām. Tur ierīkotu izstāžu zāli un keramikas darbnīcu ar keramikas apdedzināšanas krāsni. Tādējādi būtu vairāki ieguvumi – labiekārtotu neizmantotās pašvaldības telpas, Alūksnes muzejs varētu paplašināt savas telpas Jaunajā pilī, bet mākslas skolai atvieglotu ikdienas darbu, iestāde netiktu sadalīta teritoriāli, varētu veikt izglītojošu darbu, izmantojot ekspozīcijas, taupītu skolas budžeta līdzekļus un resursus.

Sava izstāžu zāle

“Telpu labiekārtošanai vajadzētu aptuveni 3300 latu. Abas telpas atdalītu bīdāmas stikla durvis, izstāžu zāli varētu apmeklēt ikviens interesents par ziedojumiem, kā arī vērot keramikas darbu tapšanas gaitu. Administratīvās ēkas 4.stāvā mākslas skola pašlaik ir aizņēmusi visas telpas – to pat trūkst,” teica Alūksnes mākslas skolas direktors Ojārs Vēliņš. Starp deputātiem raisījās diskusija, ka mākslas skolai nākotnē tomēr jāatrodas pastāvīgā vietā O.Vācieša ielā, kur jau sākta ēkas rekonstrukcija. Savukārt administratīvajā ēkā savulaik bijusi iecere veidot vienas pieturas aģentūru, kur iedzīvotājiem vienkopus saņemt valsts iestāžu pakalpojumus, kam arī vajadzētu telpas. No valsts puses šī iniciatīva pašlaik gan ir pieklususi. Deputāts Laimonis Sīpols taujāja, kā sokas finansējuma piesaiste mākslas skolas projektam O.Vācieša ielas ēkā. Novada domes priekšsēdētāja vietnieks Dzintars Adlers atzina - pašlaik tas ir noraidīts, bet meklēs citas iespējas. “Šobrīd ne mākslas, ne mūzikas, ne sporta skola Alūksnē neatrodas piemērotās telpās – par to intensīvi domājam. Bet mākslas skola nākotnē būs O.Vācieša ielā,” uzsvēra Dz.Adlers.

Grib izlīgumu
Pašvaldības izpilddirektore Janīna Čugunova atzina – pašvaldība ir uzrunājusi vairākus ēdināšanas uzņēmējus, bet neviens nav ieinteresēts atvērt kafejnīcu administratīvajā ēkā, jo tas nav rentabli. Pašvaldības jurists Arturs Upīts norādīja, ka pašlaik vēl notiek tiesvedība ar iepriekšējiem kafejnīcas telpu īrniekiem  - uzņēmumu “Pajumte”, kas promejot telpas atstāja tādā stāvoklī, kas pašvaldību neapmierina. “Lai iegūtu papildu līdzekļus, pašvaldībai jāuzsāk sarunas ar uzņēmumu par izlīgumu. Ja panāktu izlīgumu, tad kompensācijā pašvaldība neprasītu 7500 latu, bet 5000 latu, ko varētu tērēt šo telpu remontam,” teica A.Upīts. Deputāti vienbalsīgi atbalstīja mākslas skolas priekšlikumu par papildu telpu izmantošanu līdz brīdim, kad varēs sākt apdzīvot ēku O.Vācieša ielā, bet pašvaldība uzsāks sarunas ar “Pajumti” par izlīguma panākšanu.

Komentāri 1

alise

Adlera kungs, nevajag tik daudz domāt (ja nav tādu spēju), bet ieklausīties citos (kas to spēj), bet galvenais vajag sākt darīt. Jūsu apvienība to vien māk kā runāt.

pirms 10 gadiem, 2010.12.16 03:03

Vietējās ziņas