Būs svara ierobežojumi uz autoceļiem 3

Pavasara saulītei katru dienu sildot arvien spožāk, uz autoceļiem jau parādījušās pirmās peļķes un bedres. Pirms vairākām dienām uz ceļa “Alūksne – Kolberģis” bija izveidojusies liela peļķe, apgrūtinot ceļu satiksmi, bet īsā laikā atbildīgie dienesti šo situāciju novērsa.

Valsts akciju sabiedrības “Latvijas valsts ceļi” Vidzemes reģiona Alūksnes nodaļas vadītājs Māris Salmiņš norāda – kā ierasts, pavasara šķīdoņa laikā arī uz Alūksnes un Apes novadu ceļiem uz laiku ierobežos transportlīdzekļu pilno masu.  “Uz ceļiem būs svara ierobežojums 10 tonnas. Plānojam, ka tas būs spēkā no 25.marta, bet, pieļauju, varbūt pat vēlāk – tas atkarīgs no laika apstākļiem. Šogad neierobežosim satiksmi uz trim ceļiem, lai galvenajos virzienos būtu nodrošināta kustība: “Rīga – Sigulda – Igaunijas robeža”, “Litene – Alūksne” un “Alūksne – Ape”. Lai gan ceļš “Alūksne – Ape” ir sliktā stāvoklī, tomēr nevaram uz tā ierobežot kustību uz Rīgu. Bet pa visiem ceļiem bez ierobežojumiem varēs pārvietoties neatliekamie un avārijas dienesti, policija, ugunsdzēsēji, lauksaimnieki, sabiedriskais transports,” stāsta M.Salmiņš.  Tā kā šī ziema bijusi īpaši sniegota, uz ceļiem jau tagad veidojas lielas peļķes, jo caurtekas ir aizsalušas. “Darba būs daudz, jo šīs caurtekas būs jāatrok, lai ūdens varētu noplūst no ceļa – strādāsim,” saka M.Salmiņš. Viņš atzīst, ka vietām uz asfaltbetona seguma ceļiem jau parādās bedrītes, bet grants seguma ceļus vēl klāj sniegs. “Grants seguma ceļus rievojam ar speciālo greideru, lai nebūtu slideni, jo pa dienu saule silda, bet naktīs piesalst. Pils ielā Alūksnē jau ir parādījušās pirmās bedrītes, bet kritiskas bedres uz mūsu novadu ceļiem vēl nav novērotas,” saka M.Salmiņš.  “Latvijas valsts ceļi” uzsver, ka nekādas īpašas atļaujas kravu izvešanai šķīdoņa laikā netiek un netiks izsniegtas.

Komentāri 3

problēmists

Vispirms pacietīgi gaidīja, lai peļķe uz Kolberģa ceļa paliek neizbraucama un tad varonīgi novērsa! Nezinu, bet ceļiniekiem par minēto ilggadīgo peļķi vajadzētu piešķirt kādu sauju ordeņu! Bet varbūt vienkāršāk būtu nomainīt vietējo šefu pret kaut nedaudz saprātīgāku?

pirms 11 gadiem, 2010.03.14 21:35

hi hi

kurai virs 120, to jau nu mašīnā likt nevajadzētu

pirms 11 gadiem, 2010.03.13 16:29

Vietējās ziņas