Būs tikai 6 pagastu pārvalžu vadītāji 27

Vakar ar Alūksnes novada domes lēmumu tika izbeigtas ilgās diskusijas par pagastu pārvalžu vadītāju skaitu – no 1.aprīļa novadā būs tikai 6 pagastu pārvalžu vadītāji.

Sludinās pretendentu pieteikšanosPar to balsoja 8 opozīcijas deputāti, bet pret – Tautas partijas, Zaļo un zemnieku savienības, LPP/LC deputāti. Esošās 15 pagastu pārvalžu vadītāju vietas likvidēs ar 1.aprīli, tā vietā izveidojot 6. Viens vadītājs būs atbildīgs par Alsviķu, Ilzenes un Zeltiņu pagastiem, otrs - Kalncempju, Annas un Jaunannas, trešais - Mālupes un Liepnas, ceturtais - Mārkalnes un Pededzes, piektais - Jaunalūksnes un Malienas, sestais – par Jaunlaicenes, Veclaicenes un Ziemera pagastiem. Nolemts arī izveidot piecas jaunas amata vietas teritorijas attīstības speciālistiem pagastu pārvaldēs. Pašvaldības izpilddirektorei Janīnai Čugunovai uzdots līdz 1.martam organizēt darba līgumu uzteikumu sagatavošanu un izsniegšanu esošajiem pagastu pārvalžu vadītājiem, kā arī organizēt atklātu pretendentu pieteikšanās izsludināšanu uz pagastu pārvalžu vadītāju un teritorijas attīstības speciālistu amata vietām. Papildus arī noteikts, ka līdz 1.maijam pilnībā veicama pagastu pārvalžu darbinieku amata vietu izvērtēšana un apstiprināšana un stājas spēkā pagastu pārvalžu jaunais štatu saraksts. Līdz 1.jūnijam pilnībā veicama pagastu pārvalžu grāmatvedības centralizācija. 
Būs dažāds iedzīvotāju skaits Deputāte Elita Laiva interesējās, vai ir zināms iedzīvotāju skaits, kāds būs jāpārvalda katram vadītājam. Deputāts Ainars Melders uzsvēra, ka komitejās par to jau ir runāts. Deputāte Sandra Zeltiņa piekrita, ka 15 pārvaldes novadā nevar būt, bet 6 vadītāju modelī ir nesamērojams iedzīvotāju skaits. “Mārkalnes un Pededzes pārvaldē būs 1274 iedzīvotāji, bet Alsviķu, Ilzenes un Zeltiņu pārvaldē – 2455 iedzīvotāji. Piemēram, ar Kalncempju, Annas un Jaunannas pārvaldi mums starpība būtu 1113 iedzīvotāji, Mālupes un Liepnas – 715 iedzīvotāju. Piekrītu, ka ir ļoti grūti samērot, tomēr arī 6 vadītāju modelī vieni būs apdalītāki par otriem gan iedzīvotāju, gan iestāžu ziņā. Manuprāt, loģiskāks variants būtu par 8 pagastu vadītājiem,” vērtē S.Zeltiņa. Deputāte Marina Ramane interesējās, vai ir ņemta vērā teritorijas platība, attālums starp apdzīvotajiem centriem. A.Melders norādīja, ka modelī daudz kas ir pakārtots ceļu infrastruktūrai. Deputāts Ēriks Mediss to salīdzināja ar vairāku mazturīgu kolhozu apvienošanu. “Alsviķi ir turīgākais pagasts – piedodiet, būs jāpavelk arī abi mazturīgākie pagasti,” sacīja Ē.Mediss. 
Pašlaik strīds tikai par krēsliemDeputāts Andis Krēsliņš domā – jebkuras struktūras veidošana ir zināms kompromiss un ideāli nekad visiem nebūs. “Alsviķiem ir daudz plusu, piemēram, pilsētas tuvums, tādēļ šai pagasta pārvaldei, salīdzinot ar citām, darbs ir vieglāks. Lēmumu par struktūras maiņu vajadzēja pieņemt jau agrāk. Tagad pagastos būs arī pieci teritorijas attīstības speciālisti, kas palīdzēs iedzīvotājiem. Viņu amata vietu radīšana būs veids, kā varēsim stimulēt uzņēmējdarbību pagastos,” uzskata A.Krēsliņš. Deputāte Zinaida Silirava iebilda, ka no Mārkalnes līdz Pededzei ir 20 kilometru attālums, līdz Jaunalūksnei – tikai 10 kilometri. Turklāt vēsturiski Mārkalne ir bijusi pie Jaunalūksnes. A.Melders aizrādīja, ka par vadītāju vietu skaitu diskutē jau otro mēnesi – bija iespēja savus priekšlikumus izteikt agrāk. “Katrā pagastā pakalpojumu centrs paliks! Puse Latvijas jau ir veikusi izmaiņas administrācijā, jo pašlaik strīds ir tikai par pagastu vadītāju krēsliem – pārējais nemainīsies,” sacīja A.Melders.Deputāts Jānis Nīkrencis secināja - tagad visgrūtākais uzdevums būs atrast tolerantus cilvēkus – pagastu vadītājus, kuri nedos priekšroku vienam pagastam, bet gādās par visiem.

Fakti:
Alūksnes novadā viens vadītājs pārvaldīs vairākus pagastus.
Alsviķu, Ilzenes un ZeltiņuKalncempju, Annas un JaunannasMālupes un LiepnasMārkalnes un PededzesJaunalūksnes un MalienasJaunlaicenes, Veclaicenes un Ziemeru pagasts

Komentāri 27

cik viss vienkaarshi-saskaitaam cilveekus un nosprauzam robezas...tieshaam kaa kokus mezaa,kauns Kreeslin!

pirms 11 gadiem, 2010.02.22 10:34

flipers

Prātiņ nāc mājās Jaunalūksne kopā ar Malienu ,lai gan vēsturiski Kolberģis vienmēr ar Mārkalni saistīts.

pirms 11 gadiem, 2010.02.22 10:03

super!!!

nu re, Nīkrencim amats gandrīz rokā... Nu tik pagastu ļaudis gaidat....šitik smuki runāt..ja tik Jums izdosies kādreiz satikt....
Jāaa, dzīve ies uz augšu. Kaut kāds stulbums, pat lielāks kā var būt pie mums - Malēnijā...

pirms 11 gadiem, 2010.02.21 18:15

jaaa, tam sveshajam ieliktenim gan lloti interesees pagasta laudis,lllooottttiiiiii!

pirms 11 gadiem, 2010.02.21 13:53

Ko jūs pārvalžu vadītāji pukstat, jums pagastos strādā gan mātes ,gan sievas un vīri, bērni vārdu sakot pagastu pārvalde daudzās vietās ir ģimenes bizness, bet ne jau jums interesē pagasta ļaudis, bet gan savs darbs,nu nebūs jums vairs to silto vietiņu, ko darīt, liki mainās

pirms 11 gadiem, 2010.02.21 13:43

Stulbi un nav ar galvu domāts. Par ierinndas cilvēkiem netiek domāts. Nezinu, bet tas atgādina 'tos laikus, kad nāca pavēle āboliņu nesēt, bet kukurūzu un mazās fermas likvidēt, bet celt tā saucamos kompleksus. Kas akli nesekoja visam tam bija, ko lopiņiem priekšā likt un īpaši neaizrāvās ar kompleksiem un ganāmpulks vairojās. Bet kas biis bijis, bet prāta darbs gan nav samazināt pārvaldnieku skaitu un apvienot pagastus. Kurā pagastā tad viņam būs cilvēku pieņemšana vai visi sēdēs Alūksnē un noteiktās dienās izbrauks uz pieņemšanu? Kā tās lietas notiks un vai tas pārvaldnieks zinās svešā teritorijā mājas un cilvēkus? Kur nu mums mazajiem par to spriest, bet kur nav saimnieka uz vietas, tur...

pirms 11 gadiem, 2010.02.20 22:05

andris

Es uzturu sevi pats,esmu uznemejs un pie manis strada 17 cilveki.12 no tiem ir pilsetnieki,jo pilseta ir apzinigaki un stradigaki cilveki.Iespejams ari parejie bus janomaina.

pirms 11 gadiem, 2010.02.20 13:17

Tas, ka izņemot trīs četrus pagastus, citi dzīvo uz pilsētas rēķina, bija pat šeit publicētajā rakstā un kaut cik zinošiem par budžeta veidošanos, nav nekāds noslēpums.

pirms 11 gadiem, 2010.02.20 12:07

andris

Pac esmu laucinieks,bet tas ka pilsetnieki uztur lauciniekus ir taisniba.Sen jau vajag slegt tos kantorus.

pirms 11 gadiem, 2010.02.20 10:49

Negaidīti

Pelēkais KARDINĀLS sāk darboties. ''KĀZAS MALINOVKĀ'' turpinās!!!

pirms 11 gadiem, 2010.02.20 10:39

Negaidīti

Pelēkais KARDINĀLS sāk darboties. ''KĀZAS MALINOVKĀ'' turpinās!!!

pirms 11 gadiem, 2010.02.20 10:39

..."Šitādu ''oriģinālu'' domu izlasīt ''pilsētneki uztur lauciniekus'', negadās bieži dzirdēt?! Komentētājs laikam dabūjis ar lāsteku pa galvu, staigājot pa nekoptajām pilsētas ielām"....

Tur gan nav nekā oriģināla! Apmeklē kādreiz domes sēdi. Melders un daži citi deputāti, domes ekonomisti utt. šito dažādās formās atkārto ļoti regulāri!

pirms 11 gadiem, 2010.02.20 10:10

Šitādu ''oriģinālu'' domu izlasīt ''pilsētneki uztur lauciniekus'', negadās bieži dzirdēt?! Komentētājs laikam dabūjis ar lāsteku pa galvu, staigājot pa nekoptajām pilsētas ielām.

pirms 11 gadiem, 2010.02.20 09:33

un kā ir citur? piemēram, Gulbenes rajonā vai Balvu rajonā, un vēl Liepājas? Kaut kas te galīgi stulbi notiek. Bet tā jau Malēnija. Te visam arī stulbi jānotiek. Jo nedomā jau ar galvu, bet ar..

pirms 11 gadiem, 2010.02.20 00:31

Tas ir pilnīgi stulbs lēmums, nekompetences un netālredzīgas domāšanas klasisks paraugs. Kāda starpība 6 vai 15 pārvaldnieki! Sēklas tiesa ir atstāta un kamēr tagad pēc Sīpola padzīšanas un Fomina slimošanas laikā deputāti bīdīs savas biznesa šeftes un dalīs amatus savējiem domē un citur pilsētā, tikmēr tie pārvaldnieki laukos savairosies kā sēnes pēc lietus un tad būs nevis 15 bet 25 un ar tādiem darba līgumiem, ka neviens vairs viņus aiztikt nevarēs.
Vajadzēja atlaist pilnīgi visus, arī visas pagastu sekretāres, grāmatvedes, uzskaitvedes, kasieres, daiļdārznieces, teritoriālplānotājas... pagastmājas fiksi pārdot privātuzņēmējiem. Tāpat ir nekavējoši jāslēdz nerentablās pustukšās lauku skolas, bibliotēkas, tautas, saieta un visādi citādi nami, pārējās mistikās iestādes un kantori. Tikai tad nezāles būs izravētas ar visu sakni un nodokļu maksātāji tiks atbrīvoti no laucinieku uzturēšanas.

pirms 11 gadiem, 2010.02.19 18:57

Pagastos vienmēr ir valdījis princips - savējais vienmēr tiks pie amata un kārtīga atalgojuma. Par Apes novadu komentārā trāpīts desmitniekā.Tur nauda plūst kā Vaidavas straume. Nav krīzes, tik fantastiskas algas.Galvenā grāmatvede pat saņem pilnu algu novada domē, gan arī plus vēl tik pat pašvaldībā. Kur skatās KNAB.

pirms 11 gadiem, 2010.02.19 18:45

Alūksnē nevajag pilsētas pārvaldi. Pilsēta ir sadalīta ietekmes zonās un sfērās.

pirms 11 gadiem, 2010.02.19 18:02

VP

Nabadziņš! Būs vien viņam jāprasa stipendija no Eiropas Ls 100 mēnesī. Darbi taču atradīsies priekš viņa. Tāds smuks un talantīgs. Tīri vai prieks bija paskatīties :)

pirms 11 gadiem, 2010.02.19 14:00

aleksis

es domaaju, ka arii seshi ir par daudz !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pirms 11 gadiem, 2010.02.19 13:55

Vietējās ziņas