Būs viens nodokļu maksātājs 1

Alūksnes novadā tomēr būs centralizētas grāmatvedības modelis – tā lēma Alūksnes novada domes deputāti augusta sēdē. Tas nozīmē, ka no nākamā gada 1.janvāra novadam būs viens Valsts ieņēmumu dienesta reģistrācijas kods un grāmatvedības bilanci veidos novada centrā, nevis katrā pagastā kā pašlaik.

Balsošanai uz domes sēdi bija virzīti vēl divi grāmatvedības modeļi – ar vienu VID kodu uz tām pagastu pārvaldēm, kur ir viens vadītājs, un ar savu VID kodu katrai pagasta pārvaldei, bet par tiem pat nebalsoja.

Visi paliks vienlīdzīgi
Deputāts Andis Zariņš “Alūksnes Ziņām” uzsver – centralizētas grāmatvedības modelī katrā pagastā paliks uzskaitvedis un būs pieeja datiem par sava pagasta budžetu, bet bilanci veidos centralizēti Alūksnē. “Kāpēc apgrūtināt novada grāmatvedību ar 16 bilancēm kā pašlaik, ja budžets un novads mums ir viens? Tagad būs viena bilance, bet katram pagastam tāpat būs savs budžets. Pagastos uz vietas joprojām iedzīvotāji varēs veikt nodokļu un citus maksājumus. Visā novadā strādās ar vienotu grāmatvedības programmu caur internetu - tas būs lētāk un vienkāršāk. Ar katru pavadzīmi no pagastiem nevajadzēs braukt uz Alūksni – to varēs iereģistrēt kopīgajā programmā un no centra visu varēs pārlūkot. Nepiekrītu, ka tādējādi novada centrā palielināsies štatu skaits – Finanšu nodaļai tikai to pareizi organizatoriski jāsakārto. Dokumentu aprite mūsdienās ir tehnisks jautājums – to var vienkāršot. Ja būtu otrais modelis, tad viens no pagastiem būtu dominējošais, bet pārējie – tikai pakalpojumu sniegšanas vietas. Tagad visi pagasti paliks vienlīdzīgi un katrs varēs iestāties par sevi,” pārliecināts A.Zariņš.

Vairāk lasiet laikraksta "Alūksnes Ziņas" 30.augusta numurā

Komentāri 1

......Ar katru pavadzīmi no pagastiem nevajadzēs braukt uz Alūksni – to varēs iereģistrēt kopīgajā programmā.....
Protams, nevajadzēs braukt uz Alūksni ar katru, savāks divas trīs, lai dienā neiznāk vairāk kā pāris braucieni uz novada centru!

pirms 10 gadiem, 2010.08.31 08:10

Vietējās ziņas