Būs zupas virtuve 8

Siltu zupu par brīvu jau šajā piektdienā no pulksten 14.00 līdz 16.00 varēs saņemt Alūksnē, O.Vācieša ielā 2a pirmajā stāvā. Lai aukstajā ziemā divas reizes nedēļā (otrdienās un piektdienās) nodrošinātu zupas porciju mazturīgiem cilvēkiem, nepieciešama iedzīvotāju atsaucība ziedojumiem.

Ar siltu zupu var pabarot 150 cilvēkus
“Zupas virtuves darbību organizē Alūksnes novada pašvaldība un Sociālais dienests kopā ar sadarbības partneriem, starp tiem ir Alūksnes un Apes novada fonds, Sarkanā Krusta Alūksnes komiteja, vietējās draudzes un citas organizācijas. Zupu vārīs sociālās aprūpes centrā “Alūksne”, no kurienes to ar termosiem nogādās norādītajā vietā O.Vācieša ielā. Tur zupu savos traukos varēs saņemt ne tikai pilsētas, bet arī pagastu iedzīvotāji,” stāsta pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka.
Viņa uzsver, ka uz vietas varēs paēst tikai tie cilvēki, kuriem nav mājvietu. Lai ievērotu higiēnas normas, pārējiem zupa tiks dalīta promnešanai līdzatnestajos traukos. “Darba grupā “Zupas virtuve” vienojāmies, ka mums piegādās produktus, no kuriem vārīsim zupu. To ar savu mašīnu termosos nogādāsim sadales vietā. Jāatzīst, ka tādējādi uzņemamies ziedot savu darbu un arī resursus, lai cilvēkiem būtu iespēja kaut pāris reizes nedēļā saņemt siltu zupu,” norāda sociālās aprūpes centra “Alūksne” direktore Rasma Muceniece. Viņa atzīst, ka pavāres uzņemas lielu atbildību. Taču zupas kvalitāte būs atkarīga no ziedojumiem. Lai sagatavotu 100 litrus zupas, nepieciešami apmēram 15 lati produktu iegādei. Ar tādu daudzumu var pabarot apmēram 150 cilvēkus. “Tas ir sākums, bet vērtēsim, vai šis pakalpojums nav nepieciešams vairāk cilvēkiem un kādas ir iespējas palielināt zupas daudzumu,” atzīst darba grupas “Zupas virtuve” vadītāja Marina Ramane.

Aicina ziedot produktus un naudu
“Aicinām nebūt vienaldzīgiem un atbalstīt zupas virtuves darbību, lai palīdzētu tiem iedzīvotājiem, kuriem šobrīd klājas visgrūtāk. Aprēķins ir ļoti vienkāršs – ja 15 cilvēki atvēl pa vienam latam, tad ar siltu zupu var paēdināt apmēram 150 cilvēku,” uzsver E.Aploka. Viņa aicina informēt par cilvēkiem, kuriem būtu nepieciešami zupas virtuves pakalpojumi, zvanot Sociālā dienesta vadītājai pa tālruni 64381347. Tiek liktas cerības uz zemnieku atbalstu, pieļaujot, ka viņi būs gatavi ziedot dārzeņus.  Savukārt uzņēmēji varētu palīdzēt finansiāli vai materiāli. Par savu gatavību ziedot viņi var zvanīt darba grupas “Zupas virtuve” vadītājai M.Ramanei pa telefonu 26567521.

Ziedot zupas virtuvei var Alūksnes novada pašvaldības ziedojumu kontā LV81UNLA 0025104142935 AS “SEB banka” vai Alūksnes un Apes novada fonda kontā LV29LHZB 430010­4692001 Latvijas Hipotēku bankā un kontā LV45PARX000577­544­0002 “Parex” bankā ar norādi “Ziedojums Alūksnes zupas virtuvei”. Vēlāk sabiedriski pieejamās vietās tiks izvietotas ziedojumu kastītes.

Komentāri 8

zuzz

Skumji, ka šādos pasākumos, (līdzīgi, kā sarkanajā krustā) redzamas vienas un tās pašas sejas, un uzzin arī par palīdzību viņi paši pirmie. Nu negrib šie ļaudis neko darīt lai savu stāvokli uzlabotu. Varbūt ir kāda iespēja, kā ierobežot šo dīkdieņu uzturēšanu. Tikai pateicoties šīm sejām palīdzību nesaņem un arī nesaņems tie ļaudis, kuriem tā patiešām ir vajadzīga. Kau7ns tādiem stāvēt blakus.

pirms 11 gadiem, 2010.01.18 09:01

Pilnīgi piekrītu, vēlēšanās deva gan šampanieti, gan visādus labumus, tagad prasa - ziedojiet. Pirmie lai ziedo deputāti no savām krietnajām algām un partiju kasēm.

pirms 11 gadiem, 2010.01.15 07:01

zinošais

Situācija kļūs aizvien drūmāka, Pašvaldībai ar steigu ir jāapzinās bez darba palikušās ģimenes un jāatvēl līdzekļi šai virtuvei, lai cilvēki katru dienu varētu dabūt vismaz siltu zupas bļodu un maizi. Var jau prasīt ziedot, bet ziedotāju kļūs arvien mazāk, jo drīz paši pašvadību darboņi tiks pamatīgi izretināti un palikušie applūkti pliki. Nevajag aizmirst, ka nākamgada valsts budžets jāsamazina par 900 miljoniem LS, tas skars pilnīgi visus! Tāpēc pašvaldībai savlaicīgi ir jāsāk domāt par saviem ļaudīm ne tikai pilsētā, bet arī laukos.

pirms 11 gadiem, 2010.01.14 22:37

andrejs.

labi bet musu kompleksainie cilveki tikai nakti ies est.lai neviens neredz.

pirms 11 gadiem, 2010.01.14 14:04

MĀRA

Piekrītu par dienaszagļu barošanu, bet ir jau arī citas situācijas. Man ir pazīstama ģimene, kur mamma bija vienīgā pelnītāja, tagad palikusi bez darba, ģimenē trīs bērni, tēvs miris! Šai ģimenei noderēs šī zupas virtuve. Tā kā viss nav tikai melns vai tikai balts. Katrs gadījums ir individuāls.

pirms 11 gadiem, 2010.01.14 13:53

zaza

daudzi zupas sanemeji ir specigi (sievietes un viriesi) tikai nodzerusies. Ja viniem ir nauda cigaretem un aliniem, tad tadiem zupa nav jadod. Bet piemums bus acgarni un piekritu, ka neziedosu

pirms 11 gadiem, 2010.01.14 13:46

Es atbalstu ziedošanu un arī ziedoju, bet šoreiz to darīt netaisos. Atkal tiks baroti dzērāji un strādāt negribošie. Būs kā ar pārtikas pakām, kuras tika atdotas par alus pudeli.

pirms 11 gadiem, 2010.01.14 10:54

Katrs kas strādā valdības māja var noziedot tos 15 latus mēnesī, un sanāks zupa visai ziemai. Un tos 15 latus uz saņemtajiem vairākiem simtiem, nemaz nejutīs.

pirms 11 gadiem, 2010.01.14 09:35

Vietējās ziņas