Būvējam mazāk 2

Būvniecībā apgūto līdzekļu ziņā pērn Alūksnes un Apes novados esam būvējušies iepriekšējo gadu līmenī, bet ekspluatācijā nodoto objektu un izsniegto būvatļauju skaita ziņā ir ievērojams kritums – vismaz par trešdaļu.

Lielākā daļa būvdarbu notikuši, izmantojot dažādu Eiropas fondu finansējumu, jo valstij un pašvaldībai nav brīvu līdzekļu. Kopumā pērn Alūksnes un Apes novados būvniecībā apgūti gandrīz 10 miljoni latu – 9 763 565 lati.

Būvniecību vienkāršo
Alūksnes novada pašvaldības būvvaldes vadītāja – galvenā arhitekte Līga Šķepaste to skaidro ar vienkāršotās renovācijas un rekonstrukcijas ieviešanu, kas ir valstī atļauta kopš pagājušā gada. Līdz ar to ir sašaurināts objektu loks, kam nepieciešama būvatļauja, bet palielinājies izsniegto apliecinājuma karšu skaits – it īpaši Alūksnes pilsētā.
“Logu, fasādes un jumta nomaiņai ēkām, kas nav valsts nozīmes kultūras pieminekļi, vairs nevajag būvatļauju, bet pietiek ar apliecinājuma kartes izstrādāšanu. Tas ekonomē gan laiku, gan līdzekļus. Visvairāk saņemam pieteikumus investīciju piesaistei un dzīvokļu remontiem. Tautai nauda vēl ir ietaupīta, par ko veikt dzīvokļu remontus. Patīkami, ka dzīvokļu remontus vairs necenšas veikt “pa kluso”,” saka L.Šķepaste. Viņa aicina iedzīvotājus neklausīties apgalvojumos, ka pirms remonta uzsākšanas nevajag sakārtot dokumentāciju. “Diemžēl arī mūsu novadā ir uzņēmumi, kas nav pat reģistrējušies būvkomersanta reģistrā, bet veic būvniecības darbus. Tādēļ rosinu iedzīvotājiem konsultēties būvvaldē par izvēlēto būvnieku, lai nenāktos vilties,” saka L.Šķepaste.

Turpinās iesāktie darbi
Alūksnes novada pašvaldības būvvaldes būvinspektore Aina Kaukala stāsta, ka pērn izsniegtas 56 būvatļaujas, bet ekspluatācijā nodoti 46 objekti, kas nav daudz.

“Vadošie būvētāji ir “Latvijas valsts meži”, kas mūsu novados arī pērn veica apjomīgus meža ceļu remontus. Ekspluatācijā nodots daudz pašvaldību objektu, tostarp vēl izmantojot 200 000 latu valsts mērķdotāciju novadu izveidei. Viens no lielākajiem pašvaldību objektiem ir Apes vidusskolas sporta zāle. Nodots ekspluatācijā arī Virešu saieta nams. Liels ieguvums novadam ir Alūksnes pansionāta apkures sistēmas rekonstrukcijas pabeigšana,” stāsta A.Kaukala.
Būvatļauja izsniegta, bet vēl nav nodots ekspluatācijā Annas tautas nams pēc remonta, Alūksnes bērnudārzu “Pienenīte” un “Sprīdītis” fasāžu siltināšana un logu nomaiņa, Alsviķu kultūras nama rekonstrukcija un modernizācija, kā arī brīvdabas estrādes būvniecība, Māriņkalna tautas nama rekonstrukcija, Apes hokeja laukuma būvniecība, Zeltiņu pagasta sporta un atpūtas parka izveide, Malienas pagasta tautas nama rekonstrukcija un piebūves celtniecība.

Būvējas “ar odziņām”
“Finansiāli apjomīgi darbi notiek Liepnas pagastā, pirmajā kārtā izbūvējot un rekonstruējot autoceļus. Būvatļauja izsniegta arī avārijas izejas un ārējo kāpņu izbūvei Alūksnes pilsētas sākumskolā, baznīcas būvniecībai Apē, ūdens un kanalizācijas sistēmas rekonstrukcijai Trapenes pagastā. Zemnieki nelielos apjomos ir būvējuši piena mājas ar Lauku atbalsta dienesta finansējuma piesaisti. Ir uzbūvētas trīs jaunas privātmājas – viena Apes novadā, divas Alūksnē,” saka A.Kaukala.
Ekspluatācijā nodots arī bērnudārzs “Zemenīte” Strautiņos, kur veikta apjomīga rekonstrukcija, paplašinot bērnudārza telpas. “Ēka rekonstruēta ļoti kvalitatīvi un kļuvusi mūsdienīga. Bejas pamatskolā veikta sanitāro un siltummezglu sakārtošana. Vērienīgi darbi veikti, uzbūvējot Liepnas multifunkcionālo sporta zāli un rekonstruējot Ilzenes sporta, kultūras un mūžizglītības centru “Dailes”. SIA “Valdis” ir veicis veikala noliktavu būvniecību, SIA “Ozoli AZ” nodeva ekspluatācijā jaunu kokapstrādes cehu, ir rekonstruēta Sikšņu pamatskola, Jaunannas tautas nams un Mālupes saieta nams. Jāuzsver, ka Mālupes saieta nams ir ar īpašām “odziņām” un ļoti savdabīgs – to apkurina ar zemes siltumu, iekārtota savdabīga zāle. Ir nodoti ekspluatācijā arī zivju dīķi Apes novadā,” klāsta A.Kaukala.

Komentāri 2

hrum

"...Tādēļ rosinu iedzīvotājiem konsultēties būvvaldē par izvēlēto būvnieku, lai nenāktos vilties,” saka L.Šķepaste."

Smiekli nāk! Protams, Šķepastes k-dze ieteiks pašu labāko būvuzņēmēju, kuru izvēloties nebūs nekādu problēmu ar projekta saskaņošanu, būvatļaujas saņemšanu un ēku nodošanu ekspluatācijā.

pirms 11 gadiem, 2010.01.28 16:45

Vietējās ziņas