Būvvaldes vadītāja-galvenā arhitekta amatā stājies Arvīds Račinskis 16

Ar 1.augustu novada domes būvvaldes vadītāja-galvenā arhitekta amatā stājies Arvīds Račinskis.

Pašvaldība konkursu uz vakanci izsludināja vairākkārt, bet A.Račinskis bija vienīgais pretendents, kas līdz noteiktajam datumam pieteicās.

“A.Račinskis savā pieteikumā raksta, ka ir kārtīgs un atbildīgs, bet pats 2009.un 2010.gadā Valsts ieņēmumu dienestā nebija iesniedzis amatpersonas ienākumu deklarāciju. Prasīju arī Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektorei sniegt skaidrojumu, vai viņš ir izpildījis savas prasības pret valsti, bet atbildi vēl neesmu saņēmusi,” domes sēdē uzsvēra deputāte Jana Zilkalne.

Pārējie deputāti balsoja “par” A.Račinska apstiprināšanu amatā, bet sēdē nepiedalījās Modris Lazdekalns.

A.Račinskis nav Alūksnes novada iedzīvotājs. Internetā lasāms, ka savulaik viņš šādu amatu ieņēmis Jelgavā.

Komentāri 16

Raivis

vai tik nebūs ar Arturu kopā študējis Jelgavā.

pirms 6 gadiem, 2014.08.01 22:46

ss

bet , protams........ kas viņš tāds? kāds vispār viņu zin?
kārtīgs , atbildīgs un ļoti cienījams cilvēks ...... bet viņi visi tādi ir..... ha ha ha

pirms 6 gadiem, 2014.08.01 16:02

kas tā par lietu?

Vai malēniešu domāšana pie vainas,bet pēc fotogrāfijas var spriest,ka amatā stājies ir portfelis,vai tad amatpersonu nevarētu redzēt no vaiga?

pirms 6 gadiem, 2014.08.01 19:00

degu

VID «medī» Ozolnieku domnieku Arvīdu Račinski
Raksts publicēts: 2011.06.06. 16:28:18
Raksta autors: Rolands Bartaševics

Nosūtīt
Ziņa redaktoram
Sagatavot izdrukai
Valsts ieņēmumu dienests (VID) pašlaik «strādā» ar Ozolnieku novada Domes deputātu Arvīdu Račinski (TB/LNNK - VL), lai panāktu, ka viņš iesniedz valsts amatpersonas deklarācijas par 2009.gadu un 2010.gadu, informējusi VID sabiedrisko attiecību daļa. Tā kā tas nav izdarīts, viņam var draudēt ne tikai administratīvā atbildība, bet arī kriminālatbildība.

VID uzsvēra, ka Račinskis ir valsts amatpersona un viņam bija jāiesniedz valsts amatpersonas deklarācijas par iepriekšējiem diviem gadiem, raksta delfi.lv, atsaucoties uz ziņu aģentūru LETA. Tā kā viņš to nav izdarījis, VID vērtējumā par šāda rakstura pārkāpumiem var iestāties ne tikai administratīva atbildība, kas paredz piemērot naudas sodu līdz 250 latiem, bet pat kriminālatbildība.
Krimināllikuma 219.pants par likumā noteiktās ienākumu, īpašuma, darījumu vai citas mantiska rakstura deklarācijas neiesniegšanu pēc tās valsts institūcijas brīdinājuma, kura ir tiesīga pieprasīt šādas deklarācijas iesniegšanu, paredz kā sodu piemērot brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai naudas sodu līdz 60 minimālajām mēnešalgām.

Arhitekts Račinskis regulāri neapmeklē lielāko daļu domes sēžu, taču kavējumos cenšas nepārsniegt robežu, kas varētu viņam atņemt deputāta mandātu.

To apliecināja Ozolnieku novada Domes sekretāre Anita Bībere - A.Račinskis regulāri neapmeklē lielāko daļu domes sēžu, taču «pavisam pazudis viņš neesot». Račinskis ik pa laikam ierodoties uz kādu domes vai Attīstības un tautsaimniecības komitejas sēdi, bet kavējumi tiekot attaisnoti ar darba pienākumiem, kas savukārt domei liedzot likumā paredzētajā kārtībā lemt par deputāta mandāta anulēšanu.

Maija sākumā deputāts bija ieradies uz novada domes sēdi, kur pārējiem domniekiem solījis sēdes apmeklēt biežāk un regulāri. Sarunā ar deputātiem Račinskis pārmetis pastiprināto interesi saistībā ar viņa kavējumiem, jo, viņaprāt, tie esot politiski mēģinājumi izslēgt viņu no domes, lai vietā dabūtu citu «tēvzemieti». Taču pirms gada laikrakstam «Zemgales Ziņas» Račinskis bija paudis, ka pats pieļaujot iespēju atteikties no deputāta mandāta.

Iepriekš Račinskis darbojies vienlaikus astoņu pagastu būvvaldēs. 2008.gada augustā Ozolnieku novada Domes deputāti nolēma atbalstīt viņa - novada arhitekta un Būvvaldes vadītāja - lūgumu atbrīvot no darba pēc paša vēlēšanās no tā paša gada septembra, bet 2009.gada pašvaldību vēlēšanās A.Račinski ievēlēja Ozolnieku novada Domē kā šim novadam pievienotā Sidrabenes pagasta Būvvaldes vadītāju.

Pirms pašvaldību reformas Račinskis strādāja vienlaikus astoņu pagastu būvvaldēs - Ozolnieku novadā un Vilces, Sesavas, Lielplatones, Vircavas, Cenu, Svētes un Sidrabenes pagastos, liecina Valsts Būvinspekcijas dati. Ozolnieku pašvaldībā viņš strādāja kopš 2005.gada.

Pirms tam - no 2001.gada 18.jūnija līdz 2004.gada 17.jūnijam - viņš bijis Jelgavas pašvaldības galvenais arhitekts, liecina vecāki amatpersonas deklarāciju dati VID.

Račinskim pilnībā pieder SIA «A.R. Projekts», tāpat viņš ir 33% līdzīpašnieks SIA «Ziemeļrietumu investīcijas kompānija», kur pārējās daļas pieder Ivaram Baltrumam un Sergejam Gorodeckim. Kā liecina īpašnieku vēstures dati Uzņēmumu reģistrā, Račinskis savulaik savas daļas iegādājies no Ģirta Kēlera. Pēdējā laikā šajos uzņēmumos nav bijusi vērā ņemama finanšu aktivitāte, liecina pieejamie dati.

Tāpat Račinskis ir dalībnieks mednieku biedrībā «Lija 8» un līdzīpašnieks automašīnu garāžu īpašnieku kooperatīvā «Kamene 2003», kur viņam pieder 16,67%.

Savulaik, būdams SIA «Kanis» arhitekts, A.Račinskis projektējis ledus halles Tukumā un Jelgavā.

pirms 6 gadiem, 2014.08.01 22:45

ss

ar tadu reputaciju vinjam vajadzētu atvērties tikai sētnieka vakance!
bet nē...... malēnijā , laipni lūgtum!
tieši tāpēc mēs esam tur kur esam!

pirms 6 gadiem, 2014.08.02 13:46

D

Katram laikam ir vajadzīgi savi cilvēki un ledus halle mums ir vajadzīga arī esmu bijis abas labu labas, katram māksliniekam ir savas vajibas tur neko nepadarisi. nodokli nu ka teikt aluksne visi ir godigi nodoklu maksataji taka arhitekts ari labosies....Laba bus Laba,,,,,

pirms 6 gadiem, 2014.08.04 10:22

Jelgava

Tomēr atrada...ja ne gluži duračoku, tad siņugu gan....parakstīs visus mēslus, ko traktoristam ar vistkopi vajadzēs. Nez kā varēs apmeklēt darbu, ja pat uz domes sēdēm nespēja aiztenterēt?

pirms 6 gadiem, 2014.08.01 23:00

cvbc

Народ, нашла новую фишку по заработку - просто читать смс и получать за это деньги, я зарабатываю 20-30$ в день просто читая смс, времени не занимает вообще и возраст не имеет значения, деньги получала на карточку не однократно.Вот сами попробуйте, вот ссылка - http://mphone.2sms.ru

pirms 6 gadiem, 2014.08.04 22:27

ARRR

Oi, šitais spruksts atkal ielīdis vadošā amatā.Dzērājs, sliņķis.Pus pasaulei naudu parādā, slēpjās nevar atdot. Tagad aizlaidies uz Alūksnu. Nu , nu ....vismaz cilvēki zinās kā sazvanīt un kur meklēt to krāpnieku. Jelgavā jau vair nekur viņu neņem. Alūksne pamatīgi iegrābā, bet nu cits jau nebija pieteicies......

pirms 6 gadiem, 2014.09.10 18:15

jabut

Jelgavā nemaz nevar rādīties. Atradis vietu kur paslēpties.
Raksta, ka kārtīgs, atbildīgs. Oi smiekli nāk. Uzkāps uz korķa un uz darbu neies.Pēdējais plencis.

pirms 6 gadiem, 2014.09.10 18:24

BBkvadrātā

Nesen iepazinos-labs,inteliģents cilvēks izskatās.Kur karavāna,tur suņi,lai viņam veicas !

pirms 6 gadiem, 2014.09.15 18:37

bb

Izskats šim cilvēkam ir mānīgs! Ātrāk atbrīvojieties no viņa! Viņš visu pasauli ir apskrējis, visi viņam slikti, bet pats nekāds!! Palasiet ziņas, tad sapratīsiet, ka spar putnu!!

pirms 6 gadiem, 2014.09.28 17:55

a7

Pagaidiet, gan viņa īsto dabu drīz redzēsiet. Jelgavā bij nodzīvojies līdz bomža līmenim.
Alūksnē neviens nepazīst. Noteikti kādai vecenei uz kakla uzsēdies, lai tā iekārto darbā un , lai ir kur dzīvot. Tās viņš prot izmantot. Hitrijs žuks un ņaudētājs. Lai tik sakrāj naudu un parādās Jelgavā, tur cilvēki viņu gaida, lai atgūtu savu naudu no šī meļa un krāpnieka.

pirms 6 gadiem, 2014.10.13 17:39

Vietējās ziņas