Ceļu sāk “Mācību vilciens”

Atbalsta centrs “Saulstariņi” sākuši īstenot projektu “Mācību vilciens”, kas paredz savstarpējas mācības, pieredzes un zināšanu nodošanu starp jauniešiem ar īpašām vajadzībām un veseliem  jauniešiem.

Projekta aktivitātēs iesaistīsies jaunieši ar īpašām vajadzībām vecumā no 15 līdz 30 gadiem, bet  īstenošanā - arī Gulbenes ģimnāzijas 10. līdz 12.klases jaunieši un Bejas pamatskolas audzēkņi. Projekta aktivitātes notiek no augusta līdz nākamā gada janvārim, kad “Mācību vilciens” apstāsies septiņās stacijās – katrā no tām jaunieši gūs ikdienai nepieciešamas zināšanas un prasmes, aktīvi līdzdarbojoties. Atbalsta centra “Saulstariņi” vadītāja Māra Podkalne uzsver – galvenie “pasniedzēji” būs veselie jaunieši, kuri palīdzēs vienaudžiem ar īpašām vajadzībām plānot savu ikdienu, apgūt praktiskas iemaņas. Bet specifiskas nodarbības vadīs profesionāli speciālisti un pedagogi.

“Piemēram, būs “Es – sevis iepazīšanas un pilnveidošanas pietura”, kur runās par ārējo izskatu, viesosies modes, krāsu un stila privātdarbnīcā stilista – vizāžista vadībā, apgūs angļu valodu. Pieturā “Es un veselīgs dzīvesveids” jaunieši mācīsies gatavot veselīgu uzturu, būs kustību māksla un deja, sporta spēles. Pieturā “Es un mani ikdienas darbi” varēs mācīties plānot ienākumus, izdevumus. Būs pietura “Es un vide man apkārt, kurā dzīvoju”, kā arī daudzas citas interesantas pieturvietas,” stāsta M.Podkalne.
Nodarbības notiks dažādās vietās, kur ir atbilstoša vide un aprīkojums, piemēram, pie friziera salonā, Alsviķu profesionālās skolas virtuvē, Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas sporta zālē, Alūksnes tautas namā. M.Podkalne uzsver, ka projekta aktivitātēs var iesaistīties arī dienas aprūpes centra “Saules stars” klienti. Projektam piesaistīts 6110 eiro finansējums no Eiropas fondiem – ES neformālās izglītības programmas “Jaunatne darbībā”. Projektu īsteno sadarbībā ar Jaunatnes starptautisko programmu aģentūru.

Vietējās ziņas