Ceļus tīra un kaisa 11 tehnikas vienības 2

Alūksnes un Apes novadā vakar tikai pēcpusdienā pārstāja snigt, bet naktī jau atkal putināja. Šādos laika apstākļos VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs” Alūksnes ceļu rajona sniega tīrītājiem un kaisītājiem jāstrādā intensīvi, turklāt darbs jāsāk, tiklīdz beigusies snigšana.

“Vakar apmēram pulksten 14.00 sniega tīrītāji izbrauca uz visām pusēm. Pirms tam visu laiku sniga, tāpēc nebija nozīmes sākt tīrīt. A2 šoseju Rīga – Veclaicene tīrīja un kaisīja atkārtoti. No rīta šoseja tika iztīrīta, bet jau pēc stundas tā atkal bija piesnigusi. Par laimi, sniega kārta nav izveidojusies tik bieza, lai kaut kur nevarētu izbraukt autobusi vai cits transports,” informē Alūksnes ceļu rajona ziemas dežurante Ināra Pedece.

Viņa atzīst, ka līdz vakaram 11 tehnikas vienības paspēj iztīrīt visus ceļus. Taču pēc nakts snigšanas viss ir jāsāk tīrīt atkal no jauna. Sinoptiķi prognozē, ka pagājušajā naktī un šodien atsevišķos rajonos varētu izveidoties 14 līdz 17 centimetrus bieza sniega sega.

Valsts ceļu pārvaldītāja “Latvijas valsts ceļi” valdes priekšsēdētājs Ivars Pāže atzīst, ka ceļu tīrīšanai pēc puteņiem ir gatava gan tehnika, gan darbinieki. Pietiekamā daudzumā esot iegādāta arī sāls, lai kaisītu ceļus un mazinātu to slīdamību. Tomēr autovadītāji tiek aicināti braukt lēnām un uzmanīgi. Kopumā ceļus šoziem paredzēts uzturēt līdzīgi kā pērn. Sniega tīrīšanai un ceļu kaisīšanai atvēlēta līdzīga summa – 15,4 miljoni latu.

Komentāri 2

jcrunchux13

vajag kaisiit ar saali un pipariem lai zveeri nenaak uz cela ,jo kad kaisa ar saali tad tiesi zveeri naak uz celiem laiziit to..

pirms 10 gadiem, 2010.12.13 21:16

braucejs

Man nav pretenziju pret Alūsknes ceļu tīrītājiem. Protams, ka intensīvas snigšanas laikā tīrīt ir bezjēdzīgi. Un ļoti labi, ka netiek kaisīta sāls! Pilnīgi pietiek ar tīru smiltiņu

pirms 10 gadiem, 2010.12.13 19:19

Vietējās ziņas