Cepurītes salas skiču konkursā uzvarētāju nav 15

Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka informē, ka Alūksnes novada pašvaldības izsludinātajā skiču konkursā „Cepurītes sala kā tūrisma objekts”, kura mērķis bija rast idejas, kā šo romantisko Alūksnes ezera saliņu padarīt pievilcīgāku tās apmeklētājiem, neviena no sešām iesniegtajām idejām nav atzīta par uzvarētāju.

Viņa stāsta, ka skiču konkursa dalībnieku uzdevums bija izstrādāt salas attīstības koncepciju, kas saglabātu un izceltu tās unikalitāti, vienlaikus palīdzētu radīt jaunu tūrisma objektu. Koncepcijā bija jāparedz risinājumi mākslas objektu vizuālajam izskatam un izvietojumam, ērtai piestātnes izveidei, informācijas stendam un norādēm.

Iesniegtos darbus vērtējot, komisija secinājusi, ka neviens no tiem nevar pretendēt uz pirmo un otro godalgu, jo nav sasniegts konkursa mērķis - neviens no risinājumiem nesniedz norādes par Cepurītes salu kā senu apmetnes vietu un valsts aizsargājamu arheoloģijas pieminekli, kā arī piedāvātie risinājumi paredz ļoti būtisku salas kultūrvēsturiskās vides pārveidi.

"Komisija līdz ar to nolēma piešķirt trešās vietas prēmiju – 200 eiro – pieciem pretendentiem, kas sasnieguši lielāko punktu skaitu. Šo projektu autori ir: Gintars Čerbikovs un Lilija Kukle (devīze „Ar mīlestību savai pilsētai”), Baiba Tīce (devīze „134292”), Lolita Hercoga (devīze „AMP 292134”), Natalija Ņitavska, Artūrs Mengots un Madara Markova (devīze „MAN 2015”) un Normunds Felšs (devīze „Cepurītes sala, radusies un pastāv dēļ mīlestības”). Pretendentam ar mazāko iegūto punktu skaitu pašvaldība saskaņā ar konkursa nolikumu piedāvās atpirkt ideju par pusi no mazākās prēmijas summas, tātad par 100 eiro. Šī piedāvājuma autori ir Atis Sedlenieks, Klāvs Ābele, Mārtiņš Bērziņš un Inese Rudzāte," stāsta E.Aploka.

Ņemot vērā to, ka nevienā no skiču projektu konkursam iesniegtajām idejām nav pilnībā piedāvāti risinājumi pašvaldības izvirzītajām prasībām, pašvaldība plāno projektēt, izvēloties labākos priekšlikumus no skicēs piedāvātajiem un papildinot tos, lai sasniegtu mērķi – padarītu Cepurītes salu tūristiem pievilcīgāku, vienlaikus izceļot tās kultūrvēsturisko vērtību.

Konkursa vērtēšanas komisijas sastāvā bija Valsts Kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas pārstāve Sandra Zirne, arheologs Uldis Kalējs, arhitekte Ināra Caunīte, pašvaldības pārstāvji – domes priekšsēdētājs Arturs Dukulis, projektu koordinatore Anda Lejasblusa, ainavu arhitekte Laura Ozoliņa, Būvvaldes vadītājs – arhitekts Arvīds Račinskis. Komisijas sastāvā bija iekļauta arī ainavu arhitekte Kristīne Dreija, taču viņa nevarēja ierasties un vērtēšanā nepiedalījās.

Alūksnes novada pašvaldība tūrisma nozari ir definējusi par vienu no novada attīstības virzieniem, par tautsaimniecības nozares attīstībai nozīmīgiem, nosakot arī vairākus pašvaldības tūrisma objektus novadā, tostarp Alūksnes ezeru un Cepurītes salu. Alūksnē plānots veidot jaunu tūrisma maršrutu, kurā tiktu iekļauta arī minētā sala, tādēļ pašvaldība izsludināja atklātu skiču konkursu ar mērķi iegūt oriģinālāko un atbilstošāko ideju, kā šo salu padarīt pievilcīgāku tūristiem.

Komentāri 15

Re

Lieciet mieru salai jo viņa ir to pelnījusi nesabojāt

pirms 6 gadiem, 2015.03.18 09:48

blin

...jā,jā...lai aizaug un neviens nevar izkāpt uz salas!

pirms 6 gadiem, 2015.03.18 12:50

to blin

Ja nav aizaugusi tūkstošiem gadu, tad tavā mūžā jau nu neaizaugs, vari nesatraukties. Tev jau tas niks tāds intelektuāli neattīstīts...

pirms 6 gadiem, 2015.03.18 20:50

????

Vai tad to salu beidzot NAv likuši mierā?????

pirms 6 gadiem, 2015.03.18 09:54

Vārds.

Diemžēl nav gan:

"Ņemot vērā to, ka nevienā no skiču projektu konkursam iesniegtajām idejām nav pilnībā piedāvāti risinājumi pašvaldības izvirzītajām prasībām, pašvaldība plāno projektēt, izvēloties labākos priekšlikumus no skicēs piedāvātajiem un papildinot tos, lai sasniegtu mērķi – padarītu Cepurītes salu tūristiem pievilcīgāku, vienlaikus izceļot tās kultūrvēsturisko vērtību."

Tas nozīmē, ka turpinās.

pirms 6 gadiem, 2015.03.18 10:26

xxx

Ko var kerties pie salas. sakartojiet ielas un ietves pilseta vismaz

pirms 6 gadiem, 2015.03.18 09:54

Uzvara

Uzvarētāju nav, bet idejas gan no projektiem savāks,tad saliks kopā un radīs ārprātīgu haosu.

pirms 6 gadiem, 2015.03.18 11:10

summu studijā

Tad lūdzam publicēt to summu, kuru samaksāja katram skiču iesniedzējām, lai būtu klusums! Tauta to zin! Jana, lūdzu uzraksti to summu, ko dome samaksāja, jo tā ir mūsu nodokļu maksātāju nauda. Un tad mēs domāsim no kā to piedzīt atpakaļ. Tā nav, ka nav neviena uzvarētāja un viss noklusis, atkal mūs māna. CIK ILGI.?

pirms 6 gadiem, 2015.03.18 18:22

Jana Z.

to summu studijā
Domes piešķirtā kopējā summa bija 1100Eur, bet ņemot vērā, ka no Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas nebija izņemti īpašie noteikumi, kas būtu bijuši svarīgi konkursa dalībniekiem, vēstot un radot ieceri, tad šādu lēmumu neatbalstīju. Un iespējams, ka tieši tāpēc konkursa dalībnieki neieguva pirmo vietu jeb galveno balvu.

pirms 6 gadiem, 2015.03.18 22:03

ex

Tātad notiks ideju zagšana???

pirms 6 gadiem, 2015.03.18 22:45

dg

varbūt kāds varētu pafilmēt šīs sēdes, konkursa norises klātienē...... palaist netā..... piem jūtūbē.. lai Alūksnes sabiedrība varētu apskatīt savus varoņus???

pirms 6 gadiem, 2015.03.18 13:08

Gatis

bildē redzamajiem sēdētājiem, lēmējiem pašiem šķiet ir vajadzīga palīdzība. Mediķu iespējams, jo visi tādi neveselīgi izskatās ar nespēju koncentrēties!

pirms 6 gadiem, 2015.03.18 17:36

nu

Par veselību viņiem nebūtu jāraizējas, jo pati galvenā daktere sēž kopā ar viņiem un paklausīgi ceļ roku par visām nejēdzībām...

pirms 6 gadiem, 2015.03.19 08:56

psihiatrs

Djebilas nu nekāfdīgi nespēj nomierināties, būs jāmeklē šiem trakokrekls...

pirms 6 gadiem, 2015.03.18 21:27

ome

sakartojiet vispirms pasu pilseetu ,tad vienojieties ko striidaties ,katrs velk sedzinu uz savu pusi....................

pirms 6 gadiem, 2015.03.19 07:26

Vietējās ziņas