Cer, ka arī gadu mija būs mierīga

Ziemassvētku brīvdienas pagājušas mierīgi Alūksnes un Apes novados. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Alūksnes daļa nav saņēmusi nevienu izsaukumu. Arī Vidzemes reģionālās policijas pārvaldes un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta informācija liecina, ka nav reģistrēti smagi ceļu negadījumi vai traumas.

“Ne tikai pie mums, bet arī visā valstī gandrīz nav bijuši ugunsgrēki vai citi negadījumi, kas būtu saistīti ar Ziemassvētku svinībām, eglīšu, adventes vainagu un svecīšu dedzināšanu. Gribas cerēt, ka jauno gadu sagaidīsim tikpat mierīgi. Iespējams, ka cilvēkiem ir pietiekami daudz informācijas, lai viņi gādātu par ugunsdrošības profilaksi,” uzskata Alūksnes daļas vadītājs Igors Dovgans.
Viņš norāda, ka nav bijis jādodas palīgā satiksmes negadījumos cietušajiem. Iespējams, ka svētku dienās mazāk izmantoja automašīnas, jo ceļi bija aizputināti. “Gan jau bija negadījumi uz ceļiem, taču mūsu palīdzība tajos acīmredzot nebija vajadzīga,” atzīst I.Dovgans. Ir zināms, ka Virešos sadūrušās divas automašīnas. Policija vēsta, ka valstī nedaudzajos satiksmes negadījumos ir vainojami automašīnu vadītāji, kuri nebija ievērojuši distanci. Cilvēki nav cietuši.

Lielākās grūtības sniega kupenas sagādāja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbiniekiem. Apes novadā tāpat kā daudzviet viņiem nācās 300 metrus brist pa sniegu, lai nokļūtu pie slimnieka. Annas pagastā 24.decembra vakarā roku pirkstus apsaldējis kāds 47 gadus vecs vīrietis. Viņš, būdams alkohola reibumā, divas stundas gulējis sniegā. Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Vidzemes reģiona centrā informē, ka vairāki vīrieši un sievietes apsaldējušies, jo ilgstoši uzturējušies ārā alkohola reibumā.

Glābšanas dienesta darbinieki un mediķi aicina apdomīgi rīkoties ar pirotehniku, ko parasti šauj gadu mijā. Nedrīkst atstāt bērnus bez uzraudzības uguņošanas laikā. Ieteicams suņus atstāt slēgtās telpās, jo dzīvnieku uzvedība mēdz būt neprognozējama.

Vietējās ziņas