Cer uz finansiālo atbalstu 2

Alūksnes novada pašvaldība saņēmusi skolotāju kora “Atzele” iesniegumu, kurā pašvaldība lūgta finansiāli atbalstīt viņu dalību I starptautiskajā koru konkursā Vācijā.

Šis jautājums tika izskatīts pagājušajā nedēļā Izglītības, kultūras un sporta jautājumu komitejas sēdē. Kora pārstāve Una Zadumina uzsvēra, ka dalība starptautiskos konkursos palīdz uzturēt kolektīva līmeni, tāpēc šāda prakse tiek piekopta regulāri.

Atbalstu saskata transporta izdevumu segšanā
Pēdējais ārvalstu brauciens noticis pirms pāris gadiem, tāpēc, neņemot vērā ekonomisko krīzi, kolektīvs nolēmis, ka pienācis īstais brīdis mēģināt doties kaut kur atkal, lai pauze no viena brauciena līdz nākamajam neieilgtu.

Šobrīd tiek lēsts, ka brauciena kopējās izmaksas varētu būt nedaudz vairāk kā 7000 latu, kas no katra korista prasītu apmēram 200 latu lielus izdevumus. U.Zadumina norāda, ka daļai kolektīva dalībnieku šī summa pārsniedz viena mēneša darba algu, tāpēc tiek lūgts pašvaldības atbalsts.

Tas tiek saskatīts transporta izdevumu kompensēšanā, kas ir 2160 latu apmērā. Dodoties braucienos ārpus valsts robežām, “Atzele” izmanto pašmāju uzņēmuma SIA “TU Vidlauto” pakalpojumus, tāpēc, kā uzsver U.Zadumina, piešķirtie līdzekļi paliktu pašu cilvēkiem.

Rosina izstrādāt kārtību kolektīvu atbalstam
Atbalstu kora iniciatīvai devusi gan pašvaldības Kultūras un sporta nodaļas vadītāja Sanita Eglīte, gan Alūksnes tautas nama vadītāja Dārta Veismane, tomēr, kā abas uzsver, ne tautas nama, ne kultūras budžetā šādu līdzekļu nav. “Ja šo naudu var atrast lielajā budžetā, tas būtu tikai apsveicami,” pauž S.Eglīte.

Tiesa, viņa vērš uzmanību uz kāda cita kolektīva ieceri doties ārpus valsts robežām. Tas ir Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas pūtēju orķestris, kurš šogad plāno doties uz Portugāli. S.Eglīte uzskata, ja tiek atbalstīts viens kolektīvs, tad līdzekļi finansiālajam atbalstam būtu jāatrod arī otra gadījumā.

Tāpat viņa rosina nākamā gada budžetā paredzēt līdzekļus šādiem braucieniem, izstrādājot kārtību, kādos gadījumos kolektīvs var pretendēt uz finansiālo atbalstu un pēc kādiem kritērijiem izvērtēt, kuram šos līdzekļus piešķirt un kuram ne.
Šo ierosmi atbalstīja arī Izglītības, kultūras un sporta jautājumu komitejas deputāti, kas jautājumu par finansiālo atbalstu skolotāju korim “Atzele” novirzīja izskatīšanai Finanšu komitejas sēdē.

Komentāri 2

Vasarā ārpus valsts robežām dodas ne tikai ''Atzele'',Ģimnāzijas pūtēju orķestris, bet arī citi kolektīvi. Konkrēti man zināms, ka f.k. ''Putnis'' un Alsviķu deju kol. ''Jandāls'', kur paši pašdarbnieki sedz ceļa izdevumus. Ja nu visiem, tad visiem!

pirms 10 gadiem, 2010.05.18 13:13

Ģimnāzija publiski lūdz ziedot jubilejas pasākumam, bet pašdarbniekiem latiņi atradīsies....

pirms 10 gadiem, 2010.05.18 12:17

Vietējās ziņas