Cīnās ar atkušņa radītajām problēmām 12

Jau vairākas nedēļas Alūksnes tautas nama apmeklētājiem, dodoties uz tualešu telpām, nākas lavierēt starp spaiņu rindām. Tie tur salikti no griestiem pilošā ūdens dēļ, kas parādījies pēc atkušņa sākšanās.

Tualešu telpas radušos problēmu dēļ nav slēgtas, apmeklētājus sagaida netīkama smaka un nepievilcīgs skats: no griestiem pilošā ūdens dēļ atsevišķās vietās griestu seguma plāksnes noņemtas, atklājot ventilācijas iekārtas un bēniņus. Alūksnes tautas nama direktores pienākumu izpildītāja Dārta Veismane stāsta, ka atkusnis skāris arī citas tautas nama telpas. Tā, piemēram, mitrums izsūcies cauri garderobes griestiem un sienām, bojājot tikai pirms dažiem gadiem izremontētās telpas.
Norāda uz neatbilstību normatīviemAlūksnes tautas nama saimnieks Juris Kupčs pieļauj, ka problēmas tualešu telpās radījusi pirms pāris gadiem pārbūvētā ventilācijas iekārta. Lai gan tā kļuvusi spēcīgāka un lieliski kalpo savam mērķim siltākā laikā, nepietiekamās siltumizolācijas dēļ tā karsē jumta telpu, kausējot sniegu un radot mitrumu, kam citur nav kur palikt, kā vienīgi tecēt uz leju caur tualešu telpu griestiem.Līdzīgās domās ir arī Alūksnes novada pašvaldības Plānošanas un attīstības nodaļas būvinženieris Anatolijs Kuzņecovs. Bez ventilācijas cauruļu lielumam nepiemērotās siltumizolācijas viņš min normatīviem neatbilstošo iekārtu, kas kondensācijas procesā rada caur griestiem sūcošos mitrumu. Tāpat savu lomu nospēlējis nekvalitatīvais jumta segums un tā savienojumi, kas rada problēmas citās tautas nama telpās.
Risinājumu meklēs pēc atkušņaApsekojot tautas nama telpas, A.Kuzņecovs sastādījis aktu, kas iesniegts novada domei. Jautāts par iespējamajiem risinājumiem, viņš norāda, ka no līdzīgām problēmām nākotnē varētu izvairīties tikai tādā gadījumā, ja ventilācijas iekārta tiktu pārbūvēta atbilstoši visiem normatīviem, kā arī tautas namam veiktu jumta seguma nomaiņu. „Ja tas viss būtu izdarīts, tad nekādas problēmas nerastos,” viņš uzskata. Tiesa, Alūksnes novada pašvaldības izpilddirektore Janīna Čugunova norāda, ka primārais uzdevums šobrīd ir tikt galā ar uz jumta sakrājušos sniegu un tikai pēc tam var runāt par radušās problēmas risinājumiem. „Kad nokusīs sniegs, tad arī skatīsimies, kas tur īsti ir par vainu un kā to varētu novērst,” viņa saka, piebilstot, ka tautas nams nav vienīgā pašvaldības ēka, kuru skārušas atkušņa radītās problēmas.

Komentāri 12

atkusnis

Redz kā pilij tīra jumtu,malači, bet tautas nama saimnieks nejaudā to izdarīt,ja to nespēj organizēt,lai pats kāpj un tīra ,ja nē , lai dod vietu citiem,kas var un grib strādāt.

pirms 10 gadiem, 2010.03.02 11:36

nopietni

Vadītājs ir vadītājs un viņa pienākumos ietilpst organizēt visus darbus iestādē.Pilnīgi jau pati uzprasās pēc komentāriem.Skaidrs,ka pieredzes trūkums jau tas ir un nav svarīgi ko darīja iepriekšējie vadītāji.Tu te esi un saņem algu.Tak ne jau par kafijas dzeršanu un ar to vajadzētu vismazāk plātīties.Nezināju,ka amata aprakstā ir punkts par kafijas dzeršanu .

pirms 10 gadiem, 2010.03.02 09:56

i negribaas uz to aluuksni braukt peec shitaadiem tautieshu komentaariem. pashi nevar samesties un ko piigiem speekiem sarikteet kaut ko!! nee, visulaiku visi ir nabadzinji ar vieniigajiem darba pienaakumiem - mekleet vainiigos...

pirms 10 gadiem, 2010.03.01 19:12

Pēdējā komentāra autoram vajadzētu vispirms painteresēties, kāpēc kafija te pieminēta, un kāds tam visam sakars ar t/n direktora vietas (a)izpildītāju...

pirms 10 gadiem, 2010.03.01 18:33

dusmīgajai
Interesanti, ko tad , kas padsmitiem gadu vadīja tautas namu un otra vismaz 3.gadi ir sadarījušas tautas nama labā, ka tagad apvainojat jaunu cilvēku, kas ielikts uz laiku šajā amatā. tad pie šiem apstākļiem gribat, lai uzceļ pili. jaunie prot i olas cept, i ja grib dzert tēju vai kafiju nevienam tas nav liegts. Ieciklējušies uz to kafiju - es ar strādāju un dzeru kafiju, amata aprakstā tas nav liegts ujn uzskaitīts, cik bieži drīkst to darīt.

pirms 10 gadiem, 2010.03.01 18:05

Vairāk atbildības vajag prasīt no saimnieka.Arī jauniem cilvēkiem ir jādod iespēja strādāt vadošos amatos nevis tikai jāieceļ savi draugi ar pieredzi ... meitene nav vainīga pie citu neizdarībām.

pirms 10 gadiem, 2010.03.01 17:29

KAD PILSĒTĀ BŪS ĪPAŠUMU APSAIMNIEKOTĀJI, UZTURĒTĀJI PROFESIONĀĻI??? Dzīvojamo fondu apsaimnieko uzņēmumsi, bet iestāžu ēkas? Tagad kādas īpašas adreses (Dārza 11,administrācija, piemēram) Spodra uzturēs? Un pārējās ēkas? Bibliotēkā nav pat saimnieka!

pirms 10 gadiem, 2010.03.01 16:14

,,,,,,

Vai nu bija prāts cilvēkam bez pieredzes uzticēt tādu amatu, kur bez kafijas dzeršanas ir jāpāzin viss nams no bēniņiem līdz pagrabstāvam. Saimniekam jau to visu vajadzēja laicīgi kārtot! Ar runāšanu problēma netiks atrisināta.

pirms 10 gadiem, 2010.03.01 14:51

Jā, interesanti gan. Vaimanā par ventilācijas sistēmas nepilnībām, bet sniega kalnus no jumta novākt nevar... Mazāk būtu sniega uz jumta, mazāk būtu kam kust un bojāt remontētās telpas. Nez kādēļ visur namīpašniekiem par pienākumu ir rūpēties, lai liekais sniegs no juma tiek novākts, pirmkārt garāmgājēju drošībai, otrkārt lai pasargātu jumta konstrukcijas no lieka svara. Uz Alūksnes tautas namu, šķiet, šādas elementāras lietas neattiecas...
Kafijošana un izstādes tomēr primārais...

pirms 10 gadiem, 2010.03.01 14:17

West

Tas brāķis ar dažus jau 5 vismaz gadus atpakaļ arī tika konstatēts, ja nemaldos Pamati lika, kāds var palabot, un nekāda atbildība netika prasīta, kko laikam gan laboja garantijā, bet konkrētāk Juris K. pascīs, bet godīgsakot tas šķunis sen bija jāklapē ciet un jāuzbūvē kkur jauns, piem pretējā pusē - skvērā, iepriekšējas domes nespēja neko viarāk atrisināt šajā jautājumā ,kā vien nemitīgi lāpīt veco, kaut arī skaidrs ,ka šādai kultūras pērlei kā Alūksne - vajadzīgs jauns TN.

pirms 10 gadiem, 2010.03.01 14:17

zaza

Tie kas dazus gadus atpakal uzlika so jumtu lai tagad izlabo savu braki.

pirms 10 gadiem, 2010.03.01 10:39

West

Cienītai jaunkundzei Jurka bija uz jumta jāuzdzen jau pirms pusmēneša un neir ko vaimanāt tagad, komunicēt ar saviem darbiniekiem vairāk derētu un to kafiju kopā dzert pa rītiem.

pirms 10 gadiem, 2010.03.01 09:35

Vietējās ziņas