Dabas aizsardzības plānus integrēs teritoriju plānojumos 1

Dabas aizsardzības pārvalde īstenos Norvēģijas finanšu instrumenta finansētu projektu, kas paredz dabas aizsardzības plānus integrēt teritoriju plānojumos, informē pārvaldes sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Rita Jakovļeva. Īstenojot projektu, ir paredzēts izstrādāt 15 īpaši aizsargājamo dabas teritoriju dabas aizsardzības plānus un sākt sarunas ar pašvaldībām par dabas aizsardzības plānu sadaļu iespējamo iekļaušanu pašvaldību teritoriju plānos. Projektā izvēlētās īpaši aizsargājamās dabas teritorijas, kurām tiks izstrādāti dabas aizsardzības plāni, atrodas 15 novadu pašvaldībās, tostarp Alūksnes un Apes novados. Tas ir aizsargājamo ainavu apvidus Veclaicenē un dabas liegums Jaunannā.


Paralēli tiks meklēti risinājumi aizsardzības un ekonomiskās attīstības interešu saskaņošanai un diskutēts, kā dabas aizsardzības jautājumus padarīt sabiedrībai saprotamākus.

Par projekta īstenošanu būs atbildīga DAP, un to īstenos līdz 2016.gada 30.aprīlim. Kopējās projekta izmaksas ir 581 735 eiro.

Komentāri 1

viedoklis

Vot šitā iestāde gan nekam nav vajadzīga! Fondu naudas izfenderētāji un izķinķeletāji. Sabiedrībai no tā nekāda labuma, tikai vēl cenšas privātīpašumus sagandēt.

pirms 7 gadiem, 2014.03.06 17:05

Vietējās ziņas