Dalās sirds siltumā

Pededzes pagasta rokdarbnieces šonedēļ īsteno nesavtīgu labestības akciju “Dalīsimies sirds siltumā”. Garajos rudens vakaros viņas ir noadījušas daudzus jo daudzus zeķu un cimdu pārus, ko tagad kopā ar daļiņu savas sirds siltuma dāvā Alūksnes novada sociālās aprūpes centra “Alūksne” iemītniekiem un Liepnas internātpamatskolas audzēkņiem.

Ieada arī laba vēlējumus  
Alūksnes un Apes novada fonds un Hipotēku un zemes banka konkursā “Atbalsts iedzīvotāju iniciatīvām” atbalstīja biedrības “Pededzes nākotne” iesniegto projektu “Dalīsimies sirds siltumā”, piešķirot 122 latu finansējumu, bet pārējo daļu veido pašu ieguldījums – darbs.

“Ideja šādai akcijai radās no ikdienišķām situācijām, liekot lietā savas prasmes un darot to, kas patīk pašām. Jūnija beigās par piešķirtajiem līdzekļiem iegādājāmies dziju un Annas dienā izdalījām to pagasta rokdarbniecēm. Savukārt 29.novembrī rokdarbnieces atkal pulcējās kopā un atnesa tapušos adījumus,” stāsta biedrības “Pededzes nākotne” pārstāve Daiga Vītola. Viņa atzīst – šīs abas iestādes par akcijas mērķauditoriju izvēlētas, jo pansionātā dzīvo arī Pededzes pagasta iedzīvotāji, bet Liepnas internātskolā uzturas bērni, kuriem ikdienā pietrūkst mātes mīlestībā adītu cimdu unzeķu. “Ziemassvētku laikā mums gribas dalīties. Katra pededziete adījumos ir ielikusi daļu savas sirds siltuma, gaišas domas un laba vēlējumus,” saka D.Vītola.

Ziemassvētkos iepriecina daudzi

Trešdien pededzietes Antoņina Girs, Daiga Vītola, Inese Volšteine, Tatjana Steklova un mazā Līga Kristiāna, iejūtoties rūķu lomās, apmeklēja sociālās aprūpes centru “Alūksne”. Ar dziesmām un rotaļām viņas ielīksmoja centra iemītnieku sirdis un dāvāja viņiem siltos adījumus un saldumu maisu. Uz aprūpes centru “Alūksne” atveda 26 zeķu pārus un 6 cimdu pārus, bet Liepnas internātpamatskolas audzēkņiem 17.decembrī nogādās 43 zeķu pārus, 15 cimdu pārus, čības un cepures. “Uz Liepnu nogādāsim vēl vairāk adījumu, jo laika gaitā atsaucās vairāk rokdarbnieču, nekā sākumā pieteicās projektā. Līdz šim jau 19 sievietes atnesušas adījumus, turklāt darinātus arī no pašu sarūpētas dzijas,” uzsver D.Vītola.
Sociālās aprūpes centra “Alūksne” iemītnieces Ārija Cimbule un Vija Grūbe atzīst – šonedēļ pansionātā ir sākusies aktīva Ziemassvētku pasākumu programma. “Mums koncerti ir teju katru dienu – ļoti daudzi piesakās mūs iepriecināt. Šonedēļ ar saviem priekšnesumiem mūs jau priecēja Liepnas internātpamatskolas audzēkņi, Alūksnes speciālās pirmsskolas izglītības iestādes “Cālis” bērni un jaukās pededzietes. Gaidāmi vēl vairāki koncerti, kā arī pašiem savs Ziemassvētku pasākums,” viņas stāsta.

Vairāk foto šeit

Vietējās ziņas