Datorzināšanas aktīvi apgūst arī Alūksnes novada seniori

Lattelecom sociālās atbildības iniciatīvas Pieslēdzies, Latvija! bezmaksas datorkursiem pieteikušies vairāk kā 250 Vidzemes reģiona seniori, ar lielāko aktivitāti Alūksnes, Cēsu un Vecpiebalgas novados, kam seko Valmieras novads, informē "Lattelecom" sabiedrisko attiecību nodaļas projektu vadītāja Zanda Šadre.

Z.Šadre stāsta, ka katrs trešais Vidzemē reģistrētais mācību dalībnieks ir pirmspensijas vecumā, apliecinot mūsdienu tehnoloģiju neatsveramo lomu konkurētspējas celšanai darba tirgū. Vairāk nekā trešdaļa projekta dalībnieku ir vecumā no 63 līdz 70 gadiem, un ceturtdaļa apņēmusies pārvarēt digitālo plaisu jau cienījamos brieduma gados – virs 71 gada.

"Visvairāk – piektā daļa - no Vidzemē reģistrētajiem Pieslēdzies, Latvija! dalībniekiem datorzināšanas vēlas apgūt Alūksnes novadā, savukārt vecākais Vidzemes reģiona dalībnieks – 84 gadus vecais Jānis Polis - ir valmierietis,” norāda projektu vadītāja.

„Pat pēc sešiem iniciatīvas darbības gadiem divas trešdaļas vidzemnieku šogad mācības sāks pirmajā mācību līmenī – bez priekšzināšanām un saskarsmes ar datoru. Tas apliecina, ka sociālā iekļaušanās, profesionālās kvalifikācijas pilnveide un informācijas sabiedrības attīstība ir vitāli svarīgas jomas cilvēkiem pēc 50 gadu vecuma,” skaidro Līga Bite, Lattelecom sociālās atbildības iniciatīvas Pieslēdzies, Latvija! vadītāja.

Bezmaksas datorapmācības notiks līdz pat oktobrim.

Bezmaksas apmācībām aicināts pieteikties ikviens interesents pēc 50 gadu vecuma, darba dienās no plkst. 8:00 līdz 21:00 zvanot pa bezmaksas tālruni 80000822 vai aizpildot reģistrācijas anketu internetā www.piesledzieslatvija.lv. Zvanot pa norādīto tālruni, joprojām aicināti pieteikties arī pasniedzēji.

Pieslēdzies, Latvija! apmācības latviešu un krievu valodas grupās notiks visā Latvijā pēc iespējas tuvāk senioru dzīvesvietām.

Vietējās ziņas