Dāvā gaismu, atverot sirdis labestībai

Saziedo vairāk nekā 5000 latus jaunajiem talantiem un operācijai

Apes tautas namā labdarības koncerts "Uz gaismu", iekļaujot sirsnības un labestības lokā cilvēkus, guva nedalītu atsaucību un atbalstu trim projektiem. Pasākuma laikā tika saziedoti 1244 lati, lai Apes jaunieši radītu gaismu, lai Ilzenes jaunieši radītu brīnumu un lai Mairis visu to varētu redzēt. Vairāk foto šeit.

Ieeja labdarības koncertā bija par ziedojumiem. Tika izsolīti mākslas darbi, ko ziedojuši vietējie mākslinieki un novadnieki. Loterijai savus darinājumus piedāvāja abu novadu mākslas skolu audzēkņi, rokdarbnieces, kulinārijas un konditorejas meistares. Labdarības tirdziņā dažādus produktus gādāja mājražotāji, kā arī SIA "Unti". Katrs varēja izvēlēties, kādā veidā labāk ziedot. Alūksnes un Apes novada fonda valdes priekšsēdētāja Dzintra Zvejniece uzsvēra, ka šajā pasākumā ar lielu atsaucību iesaistījās visi, kurus viņa uzrunāja. Trim projektiem bija nepieciešami 4763 lati. No tiem 4000 latu Mairim, lai veiktu acs radzenes transplantāciju. Atsaucība bija tik liela, ka ka finansējums būs visiem trim projektiem.

Par saziedoto naudu - 500 latiem - Apes jaunieši iegādāsies gaismas tehniku, lai varētu ne tikai gaismot un skaņot pasākumus, bet arī veidot muzikālus gaismas uzvedumus.

Tika demonstrēta bērnu un jauniešu veidotā multiplikācijas filma "Ilzenieši", kas jauniešu animācijas filmu festivālā "Debesmanna" ieguva pirmo vietu. Lai šo procesu varētu turpināt un attīstīt, ir nepieciešamas dažādas ierīces, bet visvairāk - gaismas galds. Ilzenieši pēta sava pagasta vēsturi. Filmā attēlotā teika par līvu nokļūšanu Ilzenē, vietvārdu karte ar skaidrojumiem ir tikai pirmie soļi šajā ceļā. Ar zīmētas multiplikācijas filmām šis process iegūs īpašu atspoguļojumu.

Labdarības pasākuma beigās Alūksnes un Apes novada fonds pirmo reizi pasniedza balvu nominācijā "Labdaris". To saņēma Māris Vīgups, kurš jau 8 gadus piedalās labdarības akcijās. Protams, viņš nav vienīgais labdaris, kurš pelnījis pateicību.

(Vairāk lasiet 17.novembra "Alūksnes Ziņās" vai par maksu portālā.)

Vietējās ziņas