Dekoderus izpērk ātri 6

Pirms televīzijas programmas “LTV7” pārejas no virszemes apraides analogajā formāta uz apraidi ciparu formātā bija dzirdamas daudzu iebildes, ka nevarēs iegādāties dekoderus un neredzēs Latvijas televīzijas programmas. Tomēr Alūksnes veikalos šobrīd daudzi pērk ne tikai dekoderus, bet arī jaunus televizorus.

“Tagad cilvēki nāk konsultēties, kādu dekoderu labāk iegādāties. Bet gadās, ka arī sūdzas, ja ar dekoderu ir grūtības uztvert kanālus vai ir slikta redzamība. Parasti gan pēc tam izrādās, ka problēmu nav, kad nomaina antenu vai kabeli. Vairumā gadījumu tieši dekodera iegāde ir ne tikai devusi iespēju skatīties “LTV7” un ”LTV5” bez maksas, bet arī uzlabojusi citu kanālu attēla kvalitāti. Sevišķi tas attiecas uz “LNT”, jo Alūksnes novadā bija vietas, kur to redzēja ļoti slikti. Arī es pats lauku mājā tādā kvalitātē iepriekš neredzēju “LNT”,” skaidro SIA “EET Vidzeme” valdes priekšsēdētājs Aldis Zelčs.

Laba redzamība ir 30 kilometru rādiusā
Testi liecina, ka 20 līdz 30 kilometru rādiusā ap Alūksni, kur atrodas televīzijas tornis, labi var uztver visus signālus arī ar istabas antenu, kurai ir signāla pastiprinātājs. “Mums ir paveicies, ka ir savs tornis, jo istabas antenu var izmantot arī Apē un citviet,” saka A.Zelčs. Arī daudzi klienti viņam atzinuši, ka ar dekoderu attēls ir labāks pat vecajos televizoros. “Pārdošanā nav tikai “Lattelecom”, bet arī citi dekoderi.  Viss atkarīgs no nepieciešamības, jo ir gan lētāki, gan dārgāki modeļi. Ja var atļauties maksāt viedkartes abonēšanas maksu 3,50 latus, tad ir  iespējas skatīties vairāk kanālu,” norāda A.Zelčs. Bez 5 bezmaksas kanāliem, šobrīd lauku novados raida vēl 13 maksas kanālus par minēto abonēšanas maksu.

Dekoders ir vajadzīgs uz laiku
Viņš skaidro, ka iespējams iegādāties dekoderu, kas var darboties arī kā pleijeris. Kad dekoders vairs nebūs vajadzīgs, tas noderēs kā atskaņotājs. “Tagad visus televizorus ražo jau ar  iebūvētiem dekoderiem. Agri vai vēlu vecie televizori tiks nomainīti. Tāpēc jau tagad jaunus televizorus pērk tie, kuriem ir tāda iespēja,” secina A.Zelčs.
Lai gan dekodera iegāde šobrīd ir lētāka, tomēr daudzi trūcīgie iedzīvotāji nevar iegādāties dekoderu. Tāpēc “Lattelecom” ir nosūtījis Satiksmes ministrijai  priekšlikumu, kurā apliecina gatavību maznodrošinātos iedzīvotājus apgādāt ar bezmaksas dekoderiem, kā arī samazināt apraides izmaksas Latvijas nacionālajiem televīzijas kanāliem. Uzņēmums varētu subsidēt dekoderus 70 000 maznodrošināto. Pagaidām gan nav zināms, vai šī iecere tiks īstenota.

Komentāri 6

Raivo

Tagad dekoderi,bez maksas - http://internetslatvija.wordpress.com/2010/06/14/virszemes-tv-dekoders-bez-maksas/

pirms 10 gadiem, 2010.06.20 23:16

tā nu ir

...visās vietās dekoderi neder,nerāda, tautā tiek izplatīti meli ar avīzes starpniecību..
..viena no tādām vietām ir Alsviķi,slēdz kā gribi

pirms 10 gadiem, 2010.03.16 07:02

rāda un kā vēl, tiesa radiuss ap torni nav noteicošais, bet gan reljefs, koki utt.

pirms 10 gadiem, 2010.03.15 21:16

Vietējās ziņas