Deputāti “izsvilpj” pagastu izstrādāto 6

Alūksnes novada domes oktobra sēdē pagājušajā nedēļā no deputātu puses tika “izsvilpts” lēmuma projekts par vienotu darba samaksas sistēmu pagastu pārvaldēs.

Lai gan jau labu laiku pie darba samaksas aprēķināšanas kritēriju izstrādes galvas lauzīja darba grupa, cenšoties sabalansēt līdzvērtīgu atalgojumu, deputāti tomēr saskatīja vēl vairākas nepilnības un “atsvieda” lēmuma projektu izskatīšanai finanšu komitejas novembra sēdē.

Darba grupa bija izstrādājusi vērtēšanas kritērijus un noteikusi koeficientus, ko izmantot darba algu aprēķināšanā. Padotajiem darba algas apmēru bija iecerēts noteikt procentuāli no pagasta pārvaldes vadītāja darba algas, bet koeficientu noteiktu, ņemot vērā darba apjomu, iedzīvotāju skaitu, budžeta lielumu, īstenojamos projektus un citus kritērijus. Tā teritorijas attīstības speciālistam un sekretārei alga domāta 60 procentu apmērā, grāmatvedim - 55, bibliotēkas un tautas namu vadītājiem – 45, kasierim – 40, komunālās saimniecības pārzinim, interneta punkta vadītājam, sporta darba organizatoram, neakreditēto muzeju un novadpētniecības centru vadītājiem, autobusu šoferiem un ceļu uzturēšanas darbu organizatoriem - 35 procentu apmērā. 30 procentus no vadītāja algas iecerēts maksāt lauku tūrisma speciālistiem un mikroautobusu šoferiem, 20 procentus – darba drošības, ugunsdrošības un civilās aizsardzības speciālistiem. Savukārt pašdarbības kolektīvu vadītājiem paredzētas 0,2 slodzes no tautas nama vadītāja darba algas, bet kapu uzraugiem, kurinātājiem, sētniekiem, apkopējiem, daiļdārzniekam-palīgstrādniekam atalgojumu noteiktu atbilstoši valstī noteiktajai likumdošanai un variējot ar darba slodzēm.

Par kritērijiem starp deputātiem izvērtās asas diskusijas.

Vairāk lasiet laikraksta "Alūksnes Ziņas" 1.novembra numurā.

Komentāri 6

Inta C. ir auzas...bet pārējie??? Nav balss tiesību, nav viedokļa? Par ko domā?

pirms 10 gadiem, 2010.11.07 18:19

???????????????

Te var gadīties tā: pagasta priekšniekam biezais piķis, bet kultūrnieks vai sociālais slinko, bet vienalga saņem lielo procentu. Citā vietā atkal , kur pagasta priekšniekam mazāka alga, tas kultūrnieks vai sociālais var rauties kā traks - vienalga par velti. Katram alga jāsaņem par SAVU darbu nevis par priekšnieka.

pirms 10 gadiem, 2010.11.06 09:52

Vai tad valstī nav izstrādāti noteikumi darba samaksai? Kad pašvaldība sakārtos šo jautājumu,lai līdzīgas atbildības speciālisti saņemtu līdzīgu algu visās pašvaldības iestādē ? Kad notiks valstī noteiktā darbinieku darba, atbildības apjoma izvērtēšana un algas noteikšana arī Alūksnes pašvaldībā atbilstoši kritērijiem? Liekas, tas nav izdevīgi domes administrācijai...???Pie mums- jo tuvāk priekšniekiem,jo lielāka alga

pirms 10 gadiem, 2010.11.03 06:37

:)

ja kapu uzraugam maksās, izejot no kapu kopinju skaita, tad shamais būs miljonārs :)

pirms 10 gadiem, 2010.11.02 16:25

pareizi izsvilpj

Kas tas par bardaku? Vai privātkantoris kāds. Vai nav tomēr jāņem vērā likumdošana?
Tagad noteiks, ko kreisās kājas īkšķis gribēs.
Kas par kritēriju - procenti no pagasta pārvaldnieka algas? Kurā likuma pantā ir tāds redzēts..
Te vietā matemātiks stunda, kad kaķus ar zaķiem saskaita.
Un kāpēc kolektīvu vadītājiem pēkšņi ino Tautas nama vadītaju slodzes ?
Bet kapu uzraugiem, atšķirībā no pārējiem , atbilstoši likumdošanai.
Klau, vai mūsu pagastu pārvaldes vispār draudzējas ar saprātu?
Nu gan ir ziepes....

pirms 10 gadiem, 2010.11.01 19:12

Vietējās ziņas