Dienesta auto - tikai darbam 22

Viens no jaunajiem šā gada nodokļiem ir “dienesta auto” nodoklis, tādēļ “Alūksnes Ziņas” skaidroja, kā to ievēro Alūksnes un Apes novados.

Samazina limitusApes novada domes priekšsēdētāja Astrīda Harju atzīst, ka visām dienesta automašīnām ir noteiktas degvielas normas un izmantošanas kārtība. “Privātām vajadzībām neviens dienesta auto neizmanto – vakaros tās tiek novietotas garāžās. Apes komunālās nodaļas un Gaujienas pagasta pārvaldes rīcībā ir “Citroen Berlingo” automašīnas. Apes novada dienesti un iestādes izmanto pašvaldības automašīnu “Volvo”, skolai ir arī mikroautobuss “Opel Vivaro”. Gan Trapenes, gan Virešu pagasta pārvaldēm ir arī vieglās automašīnas un pasažieru autobusi līdz 16 sēdvietām. Arī novada pašvaldības policists izmanto automašīnu “Volvo” - ja viņš vakarā brauc reidā, tad pašvaldība viņam dod atļauju tam,” stāsta A.Harju. Viņa uzsver, ka pašvaldības janvāra sēdē deputāti pieņēma lēmumu par degvielas normu un tālruņu limitu samazināšanu Apes novadā. “Finansējums ir ierobežots, tādēļ atsevišķās pozīcijās samazinājums ir pat uz pusi vai trešdaļu. Piemēram, domes priekšsēdētājai mobilā tālruņa limits mēnesī noteikts 20 latu, iepriekš tas bija 30 latu,” saka A.Harju. 
Neizmanto kopš janvāraAlūksnes novada pašvaldības izpilddirektore Janīna Čugunova norāda – kopš janvāra dienesta automašīnas privātām vajadzībām pašvaldības darbinieki neizmanto, jo tās atrodas garāžās Alūksnē - administratīvās ēkas pagalmā un Brūža ielā. “Nenoliedzu – vēl pērn ar dienesta auto braucu mājās no darba un no mājām uz darbu, bet kopš janvāra kategoriski ir noliegts ikvienam pašvaldības darbiniekam tā rīkoties – arī pagastu pārvaldēs.Tā kā pie pagastu pārvaldēm nav garāžu, kur glabāt automašīnas, tad ar rīkojumu ir noteikta vieta pagastā, kur automašīna tiek glabāta zem jumta ārpus darba laika,” stāsta J.Čugunova.Pašlaik valstī gan vēl nav noteikti jaunā nodokļa iekasēšanas nosacījumi un kārtība, toties zināms, ka Valsts ieņēmumu dienests speciālas kontroles jaunā nodokļa iekasēšanai neplāno. Ja darba devējs jauno nodokli nemaksās un ziņas nesniegs, dienests pieņems, ka darbinieki dienesta automašīnas privātām vajadzībām neizmanto.

Komentāri 22

protams, ka visur nav vienādi cilvēki, atrodas arī godīgi, bet tie kuriem kauna nav, darija to, dara, un darīs.viss tāpat redzams, tikai jautājums cik ilgi tas viss vilksies.

pirms 10 gadiem, 2010.02.10 19:52

spoks

Es arī zinu pagastu, kur pašvaldības autobuss tiek izmantots mednieku vajadzībām... Bet ko izdarīsi, taisnība ir tiem, kam kauna nekāda un morāle vispār ir svešvārds...

pirms 10 gadiem, 2010.02.09 20:51

novadnieks

Nu interesanti gan te viens izteicās, ka degvielas limiti valsts iestādēs ir uzskrūvēti un pietiek pat priekš personīgām vajadzībām...
Skaidri zinu, ka VMD mežsargi izmanto savas privātās automašīnas darba vajadzībām pilnīgi bez atlīdzības un saņem tikai degvielas limitu no VMD. Atvainojiet gudrīši, bet gribētu redzēt, kā jūs veiktu savus dienesta pienākumus ar 120 litriem mēnesī, ja darbs būtu 11000 ha meža apgaitā, Tas nav braukt no mājām uz ofisu un atkal atpakaļ, tas reāli ir lauzt savu auto pa grants ceļiem, mežiem un neceļiem. Pus mēnesim tās degvielas nepietiek, a te kādam sev atliekot... Moš vari padalīties, ja tik daudz?

pirms 10 gadiem, 2010.02.09 20:08

nu un kurš to kontrolē Alūksnē - neviens...tikai amatus un krēslus dara. tie amati arī ir acu aizmālēšanai. priekšnieki lielie , smiekli nāk Alūksne ir maza viss kā uz delnas, bet visi klusē. lai jau dzīvo zaļai pa mūsu nodokļu naudiņu. Vai mums žēl!?

pirms 10 gadiem, 2010.02.08 19:09

:)

cik zinu, tad valsts iestādēs lielākoties izmanto privāto, bet degvielu atmaksā valsts. Un tā nav maza nauda, jo pat brīvdienām vēl pietiek savām vajadzībām par valsts naudu ielieta degviela, limiti ir diezgan lieli.

pirms 10 gadiem, 2010.02.08 09:58

:)

cik zinu, tad valsts iestādēs lielākoties izmanto privāto, bet degvielu atmaksā valsts. Un tā nav maza nauda, jo pat brīvdienām vēl pietiek savām vajadzībām par valsts naudu ieleita degviela, limiti ir diezgan lieli.

pirms 10 gadiem, 2010.02.08 09:58

:))

žēl ka tikai šodien kāds ievēro ka Ardītis visur brauc ar Kangoo, visu pagājušo gadu vai tad kājām staigāja?

pirms 10 gadiem, 2010.02.06 12:22

hā hā

Alūksne perfekti zin, kuram vispār amats tikai priekš tam, lai tiktu pie auto un krūmiem...

pirms 10 gadiem, 2010.02.06 09:27

Jaunannas pagasta busiņš arī tiek izmantots privātajām vajadzībam,bet vai tāpēc viņiem ir sliktāk?!Jo neviens jau neko nevar izdarīt.....

pirms 10 gadiem, 2010.02.05 08:33

Pūkainai Apei diez kāpēc priekšniece pārvietojas ar privāto, bet ar volvo ne. Vai tad izmanto privāto degvielu?Nez kātas iznāk galā...

pirms 10 gadiem, 2010.02.05 01:49

Kaķis

Gan jau piena memme ar brauc, te tik daiļi runāja....

pirms 10 gadiem, 2010.02.04 20:47

zinošais

štrunts par dienesta auto, ja ar vienu rāvienu dome var pa*** milzu summas! Skat, Pededzē ceļu remontu atgrūda Sormam par 92 tūkst. Ls!!! Zinot tā ceļa stāvokli, pie šodienas cenām, tādu ceļu var saremontēt augstākis par 30 tūkst Ls. Te apakšā vai nu deputātu superstulbums, bet drīzākgan gan superkorupcija un liekā nauda tiks salikta pa lobētāju kabatām.Par šo naudu varēja tādus 3 ceļus saremontēt. Cik ilgi zagsim?

pirms 10 gadiem, 2010.02.04 20:10

zinošais

štrunts par dienesta auto, ja ar vienu rāvienu dome var pa*** milzu summas! Skat, Pededzē ceļu remontu atgrūda Sormam par 92 tūkst. Ls!!! Zinot tā ceļa stāvokli, pie šodienas cenām, tādu ceļu var saremontēt augstākis par 30 tūkst Ls. Te apakšā vai nu deputātu superstulbums, bet drīzākgan gan superkorupcija un liekā nauda tiks salikta pa lobētāju kabatām.Par šo naudu varēja tādus 3 ceļus saremontēt. Cik ilgi zagsim?

pirms 10 gadiem, 2010.02.04 20:09

atkal no J.........

1.02.plkst.8.10 pāvaldes vadītājas nepilngadīgais dēls ar pagastam piederošo auto, mājās no nakts dežūras transportēja savu ''nogurušo'' tēti !

pirms 10 gadiem, 2010.02.04 20:04

:)

jānobrauc paskatīt šovakar vai Ardim pie dzīvesvietas pilsētā nestāv Kangoo?... šams laikam tad kājām sācis staigāt, nu lab ja tā...

pirms 10 gadiem, 2010.02.04 19:19

Juris

Apes novadā kā vienmēr viiss kārtībā-visi pūkaini un balti un neviens dienesta auto savām vajadzībām nelieto.

pirms 10 gadiem, 2010.02.04 18:41

@

Kleksi , sāc satraukties, tu būsi pirmais, jo pats pieteicies. Tas nekas, ka tava dienestam paredzētā automašīna ir trafarēta. Tai ir arī gaismiņas un mūzika.

pirms 10 gadiem, 2010.02.04 16:28

#

Tās valsts iestāžu un pašvaldību mašīnas jānotrafarē, tad gan tauta varēs pati skatīties līdzi kur kurš kretīns traikška tautas naudu. Nu nevarēs vairs savas resnās pakaļas vizināt kur sirds vēlas. Tautas modrā acss visur un zvans uz KNAB bezmaksas telefonu garantēts.

pirms 10 gadiem, 2010.02.04 14:56

@

ļĻoti labi izdomāti lēmumi pieņemti.Vairs neviens nekur un nekad nebrauks ar valsts mašīnu.Acis visiem var aizmālēt.Bet ikdienā tā gan nenotiek.Lai nu būtu,ka šos lēmumus ikdienā pielietotu,bet tas gan laikam neattiecas uz sen minēto Jaulaicenes pagastu.Tur viss notiek tikai personīgām interesēm.Automašīna tiek izmantota braukt uz darbu,no darba,uz otru darbu Gaujienā,kā arī personīgām lietu kārtošanām visai ģimenei izbraucienos.Tas vēl nebūtu nekas ,bet izmanto automašīnu arī pārejie ģimenes locekļi.KO tad darīt,ja ģimenē vienīgais transporta līdzeklis.Žēl pagasta cilvēku,kad viņiem kāda vajadzība,tad automašīnas pagastam nav,jo tā taču ir tikai personīgā.Labi,ka mūsu pagastā tā nav. Vai tad novadam par to nekas nebūtu sakams, bet ko tad ar viņiem,paši nevar vien sadalīt lielo naudas maku.Žēl.

pirms 10 gadiem, 2010.02.04 12:37

Vietējās ziņas