Diskutēs par Alūksnes novada šāgada budžetu

Alūksnes novada domē rīt būs deputātu tikšanās, lai diskutētu par šāgada novada budžeta veidošanas principiem. Novadam tik nozīmīgajā budžeta veidošanas laikā domes priekšsēdētājs Aivars Fomins liktenīgā kārtā kļuvis darbnespējīgs, jo pagājušajās brīvdienās ir lauzis kāju.

Domes priekšsēdētāja vietnieks Laimonis Sīpols atzīst, ka uz viņa pleciem nu gulst dubulti pienākumi, bet darbs pašvaldībā tādēļ netiek traucēts un nav apstājies. “Ceturtdien sasaucam deputātus uz tikšanos, lai  vēlreiz pārrunātu budžeta veidošanas principus un ieviestu skaidrību, pirms šo jautājumu virzām skatīšanai nākamajā Finanšu komitejas sēdē. Esam izveidojuši budžeta projektu, kā sadalītos līdzekļi pagastu pārvaldēm. Izskatīsim arī iesniegtos budžetu pieprasījumus. Izvērtēsim, kādas ir budžeta iespējas, ko novadā finansiāli darīsim kopā, ko - atsevišķi,” saka L.Sīpols.

Novada budžetu pilsētai un pagastiem plānots sadalīt, ņemot vērā iedzīvotāju skaitu un kredītsaistības. “Jo lielāki kredīti kādam pagastam, jo vairāk līdzekļu viņiem būs jāparedz kredītu atmaksai un mazāk atliks citiem tēriņiem. Tādējādi gribam veicināt vienlīdzīgu attīstību – vienus piebremzēt, bet citus rosināt būt aktīvākiem,” norāda L.Sīpols.

Viņš neslēpj, ka joprojām vislielākās domstarpības starp deputātiem ir par pagastu pārvalžu vadītāju skaitu. Kamēr nebūs panākta vienošanās šajā jautājumā, būs grūti arī saplānot novada šāgada budžetu. “Mēs nevaram vienoties, vai jāpaliek 15 pārvalžu vadītājiem vai tikai 6 – kaut kad šim strīdam punkts būs jāpieliek,” saka L.Sīpols.

Vietējās ziņas