Dod karavīra zvērestu un gatavojas parādēm

Kājnieku skolā Alūksnē piektdien bija profesionālā militārā dienesta pamatapmācības kursa noslēgums un zvēresta ceremonija. Paralēli tam pašlaik notiek arī intensīvs darbs, gatavojoties militārajām parādēm valsts svētkos.


Piektdien izlaidums bija 33 kursantiem, kas šeit pavadīja 12 nedēļas intensīvā apmācību procesā.

Zvērestu dod 33 karavīri

“Kursu uzsāka 46 kursanti – beidz labākie. Šis kurss iepriecināja ar saliedētību un motivēto attieksmi pret mācību procesu. Esmu pārliecināts, ka šie karavīri godam nesīs tālāk Kājnieku skolas labo slavu un īstenos karavīra sūtību,” saka Kājnieku skolas komandiera pienākumu izpildītājs majors Māris Simsons.

Uzrunājot kursantus, viņš uzsvēra, ka karavīru veido dzelžaina disciplīna, māka pakļauties pavēlēm un komandām. “Bet karavīrs – tas nav tikai formas tērps, kuru jūs novelkat pēc pulksten 17.00, iekarat skapī un jūs esat civilpersona – nē. Jūs esat karavīrs 24 stundas dienā un septiņas dienas nedēļa. Pēc ikviena no jums spriež par Bruņotajiem spēkiem kopumā. Arī karavīra zvērests nav tikai tukši vārdi. Jūsu pienākums ir sargāt Latvijas valsti un tās neatkarību,” sacīja M.Simsons.

Zvēresta ceremonijā piedalījās arī 1.Kājnieku bataljona komandieris majors Uģis Romanovs un Mācību vadības pavēlniecības štāba pārstāvis. Majors U.Romanovs vēlēja karavīriem prast atšķirt patiesās vērtības no apšaubāmajām un apdomīgi rīkoties ar varu un līdzekļiem, kas būs viņu kā karavīru rokās.

Gatavojas militārajām parādēm

Pašlaik Kājnieku skolā notiek arī intensīvs darbs, lai gatavotos valsts svētku militārajām parādēm. Jau 1.novembrī devās uz Rēzekni, lai piedalītos pirmajā parādes ģenerālmēģinājumā. “Rēzeknē parāde notiks 16.novembrī – mēs tajā soļosim kā pirmā parādes vienība kopējā ierindā, kas ir liels gods. Bet 17.novembrī būs parādes ģenerālmēģinājums Rīgā plānotajai 18.novembra parādei. Tajā piedalīsies arī NATO valstu bruņotie spēki. Šogad tā būs grandioza – iesaku ikvienam apmeklēt to klātienē Rīgā. Rīgā soļosim, parādot sevi no vislabākās puses,” saka M.Simsons.

Kājnieku skolas parādes vienība tiek komplektēta no topošajiem virsniekiem – kadetu kandidātiem, kas Kājnieku skolā iziet profesionālo militāro apmācību. Kopumā parādē piedalīsies 32 kadetu kandidāti, kā arī vada komandieri, karoga grupa un komandieris. “Gatavošanās notiek ļoti rūpīgi un intensīvāk, nekā citos gados,” saka M.Simsons.

Alūksnē parāde būs krāšņāka

Alūksnes garnizona vienību militārā parāde Alūksnē būs 11.novembrī pie Jaunās pils. Būs arī kopīgs karavīru lāpu gājiens ar skolēniem.

“Pirms parādes būs militārās tehnikas izstāde, kurā alūksnieši varēs apskatīt Kājnieku skolas autotehniku. Pēc tam tehnikas vienības dosies arī parādē – tas, salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem, ir jauninājums. Šajā dienā būs arī Kājnieku skolas 16.gadadienas svinības. Diemžēl mūs šoreiz nevarēs atbalstīt 31.Zemessardzes bataljona Alūksnes rota, jo viņiem šajā dienā jāpiedalās novada militārajā parādē Daugavpilī,” atzīst M.Simsons.

Bet no 12.līdz 14.novembrim Kājnieku skolā būs atvērto durvju dienas. “Organizēsim ieroču un ekipējuma izstādi, būs Kājnieku skolas infrastruktūras objektu apskate,” saka M.Simsons.

Vietējās ziņas