Dodas palīgā 7

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Alūksnes brigāde nedēļas nogali aizvadīja spraigā darbā, veicot specifiskus un sarežģītus dzēšanas un glābšanas darbus Alūksnē, Virešos un Ziemeros.

28.maijā pulksten 15.10 saņemts izsaukums uz Ziemera pagasta “Vālodzēm”, ka dīķī iebraucis traktors un tajā joprojām atrodas cilvēks. “Par laimi, traktors dīķī nebija dziļi un nebija apgāzies. Izmantojot palīglīdzekļus, jo no krasta piekļūt nevarēja stāvās malas dēļ, ugunsdzēsēji vadītāju, kurš bija pie samaņas, transportēja krastā un nodeva mediķiem, kas vīrieti nogādāja Alūksnes slimnīcā bez būtiskām traumām,” stāsta VUGD Alūksnes brigādes komandieris Igors Dovgans.

Nodeg māja

28.maija naktī pulksten 3.06 dežūrdaļā saņēma ziņojumu, ka Virešu pagasta “Mežrozēs” deg māja 200 kvadrātmetru platībā. “Tā bija guļbūve, kur atradās arī garāža, pirts un dzīvojamā daļa. Blakus tai atrodas arī dzīvojamā māja un citas būves, tādēļ ugunsdzēsējiem bija ne tikai jādzēš ugunsgrēks, bet arī jāsargā pārējās ēkas no liesmām. Uz notikuma vietu izbrauca Apes posteņa automašīna, Smiltenes posteņa autocisterna un Gaujienas pašvaldības ugunsdzēsēju formējums ar savu autocisternu. “Mežrozēs” ugunsdzēsēji ieradās pulksten 3:32, jo attālums līdz tuvākajai mūsu struktūrvienībai bija 24 kilometri. Šajā gadījumā kā pozitīvs piemērs un palīdzība mūsu dienestam bija gaujieniešu ierašanās. Dzēšanas darbi ilga līdz rītam – ugunsgrēka lokalizācija bija pulksten 4.42, bet likvidācija – 7.16. Pašlaik pieļaujams, ka aizdegšanās iemesls ir elektroiekārtu bojājums garāžā,” saka I.Dovgans. Apes novada domes priekšsēdētājas vietniece Ārija Ceļmillere norāda, ka “Mežrožu” saimniecei – dzejniecei Kornēlijai Apškrūmai iespēju robežās palīdzību sniegs arī pašvaldība.

Deg pagrabs

Savukārt 29.maijā pulksten 18.09 saņemts izsaukums uz Apes ielas 12 piecstāvu māju Alūksnē, kur pagrabstāvā deviņu kvadrātmetru platībā dega dažādi priekšmeti. Iespējamais aizdegšanās iemesls ir neuzmanīga rīcība ar uguni.

“Šis gadījums ugunsdzēsējiem bija sarežģīts, jo degšana notika pagrabstāvā, piedūmojums bija liels, tomēr pusstundas laikā ugunsgrēks jau tika lokalizēts. Elpošanai nepiemērotā vidē ekipēta grupa atrada ugunsgrēka perēkli un veiksmīgi nodzēsa, pieslēdzoties pilsētas hidrantam. Ugunsgrēka lokalizācija bija pulksten 18.44, bet likvidācija – pulksten 19.24. Sākotnēji šķita, ka darbi būs apjomīgāki, jo pagrabstāva konstrukcija ir ar lielu uguns slodzi, bet viss noritēja veiksmīgi – ugunsgrēks netika ielaists, arī lieli zaudējumi nav radīti, cietušo nav. Piedūmojums bija pa visu ēkas pagrabstāvu aptuveni 400 kvadrātmetru platībā. Dūmi ieplūda arī mājas kāpņu telpās un pirmajos stāvos, informējām iedzīvotājus par notiekošo, bet evakuācija nebija vajadzīga,” stāsta I.Dovgans. Šis gadījums rosina iedzīvotājiem pārdomāt ugunsdrošības normas pagrabstāviem un bēniņiem. I.Dovgans uzsver, ka šīm telpām ir jābūt aizslēgtām, lai neiekļūtu nepiederošas personas, tur nevar blīvi izvietot viegli degošus materiālus.

Jārūpējas par savu drošību

Sākoties vasarai, peldēšanas sezonai un skolēnu vasaras brīvlaikam, I.Dovgans vērš iedzīvotāju un vecāku uzmanību, gādājot par savu un savu bērnu drošību. “Kopā ar policiju iesaistāmies akcijā “Droša vasara”, braucot uz skolām un atgādinot par drošības jautājumiem pie ūdens, uz ceļiem, ar elektrību. Arī vecākiem bērnus ir jāinstruē, kā uzvesties peldvietās, jo diemžēl Latvijā jau ir gadījumi šajās nedēļās, kad bērni ir noslīkuši,” saka I.Dovgans.

Komentāri 7

xxx

Apšukrūms!!! paraugies apkārt var būt kādam esi parādā!!!???
Var būt ir laiks apdomāt vecus grēkus un parādus...un nākt pretī cilvēkiem, ko?
Ceru ka tas vēl nav viss kas ar tevi ir noticis!!!(skaties "kontrabandist", krievijā vēl pa zobiem var dabūt...)
!!!Aicinu cilvēkus neziedot naudu tādam "murmulim"!!!;ir daudz citu cilvēku, kam tiešām ir nepieciešama palīdzība...

pirms 10 gadiem, 2010.06.09 12:22

zaza

Sie degpunkta raidijumi nekur nav atrodami, tas vien liecina par kaut ko netiru

pirms 10 gadiem, 2010.06.03 14:38

NIKA

Arī es ziņu ,,Degpunktā,, par ugunsnelaimi uzņēmu ar divējādām izjūtām...

pirms 10 gadiem, 2010.06.03 13:25

.

Cik esmu dzirdejis, tad delins nodarbojas ar kontrobandu, labi situeta gimene ir delam. Rakstniecei pasai ir sava divstavu maja, kur tiek buveta pirts ar baseinu.

pirms 10 gadiem, 2010.06.03 11:43

Tik traki nav - ne jau viņas īstā māja nodegusi, bet blakus, kas tapa no jauna!

pirms 10 gadiem, 2010.06.02 21:15

Nu nu, vai tad tiesam ir tik traki kaa raksta te. Tautiesi, Viresu laudis atsauca! I nezinu, ziedot vai ne.
http://www.ziemellatvija.lv/portals/bizness/raksts.html?xml_id=14984

pirms 10 gadiem, 2010.06.02 17:50

sābris

Līga, nehaltūrē! Arī ugunsdzēsēju depo pagalmā sniegs sen jau kā nokusis un jau gads apritējis, kopš Alūksnē nav VUGD brigāde, bet Vidzemes reģiona brigādes daļa.

pirms 10 gadiem, 2010.06.01 23:07

Vietējās ziņas