Dodas vasaras pārtraukumā 1

Zupas virtuve darbību atsāks rudenī
Pēc gandrīz pusgadu ilgas darbības Alūksnes "Zupas virtuve" uz laiku pātrauc darbību. Pagājušās nedēļas otrdienā tā bija atvērta pēdējo reizi šajā vasarā, taču rudens pusē tās darbību plānots atkal atjaunot.

""Zupas virtuve" nekur nepazudīs. Mēs vienkārši uz brīdi ieturēsim pauzi, jo vasara ir tas laiks, kad varam paši daudz ko izaudzēt dārzos vai salasīt mežos. To redzam arī pēc apmeklētāju pieplūduma. Tie, kas patiešām domā par iztikšanu un meklē jebkuru iespēju nodrošināt to paši saviem spēkiem, pēdējās reizes šeit nav bijuši," saka Alūksnes novada domes deputāte un "Zupas virtuves" darba grupas vadītāja Marina Ramane. Atskatoties uz laika posmu, kas pagājis kopš "Zupas virtuves" atvēršanas janvāra beigās līdz pat šim brīdim, deputāte atzīst, ka ar katru nedēļu gūts arvien lielāks apstiprinājums tās nepieciešamībai. "Sākumā rēķinājām, ka priekš vienas reizes būs vajadzīgi simts litri zupas, taču jau pirmajā dienā sapratām, ka ar to būs daudz par maz. Pēdējos mēnešos tie jau bija 150 litri zupas, kas vienā reizē tika izdalīti uz apmēram 300 cilvēkiem," stāsta "Zupas virtuves" koordinatore Nadežda Hercoga.

Izdala 11 472 porcijas

Tieši viņa uzņēmusies par "Zupas virtuves" veiksmīgu darbību. Tas nebūtu izdevies bez pastāvīgajiem "Zupas virtuves" brīvprātīgajiem. Tie ir Irēna Dobelniece, Normunds Korņejevs, Irīna Laipaka, Mirdza Rēdele, Mirdza Sausā, Iveta Siļķēna, Andris Zālītis, Laura Siļķēna, kā arī Selva un Kaspars Bāliņi, no kuriem pēdējie trīs vēl mācās skolā. Līdz šim izsniegtas 11 472 porcijas, ko saņēmuši 589 cilvēki no 263 ģimenēm. Starp viņiem ir 190 bērni un jaunieši vecumā līdz 18 gadiem, kā arī 28 pensionāri.

"Kad piekritu darboties "Zupas virtuvē", mazliet uztrauca, kādi cilvēki šeit nāks, taču, kā atklājās, tam nebija pamata: pie mums, galvenokārt, nāca ģimenes ar bērniem, kuri iepriekš strādājuši un paši sev pelnījuši iztiku, taču apstākļu sagadīšanās dēļ nu nonākuši nelaimē. Tas, ka es ar savu darbu varēju kaut nedaudz viņiem palīdzēt, daudz ko nozīmēja, tāpēc ne reizi uz šejieni nenācu ar sakostiem zobiem. Man prieks, ka varēju šeit strādāt," saka N.Hercoga, kura koordinatores pienākumus veica kā brīvprātīgā.

Nozīmē daudz vairāk par pārtiku

Pie līdzīgiem secinājumiem nonākušas arī brīvprātīgās M.Sausā un M.Rēdele, no kurām abas "Zupas virtuvē" darbojas gandrīz kopš pirmās dienas. "Gadās, protams, ka atnāk kāds vienkārši nākšanas pēc. Pēc principa - ja reiz dod, tad kāpēc neņemt? Tomēr lielākā daļa ir cilvēki, kuriem šī palīdzība tiešām ir vajadzīga un kuri to ļoti novērtē," saka M.Rēdele. Savukārt M.Sausā pauž prieku par pārvērtībām, kas skārušas pašus cilvēkus. "Ja sākumā bija ļoti klusi un pat "paldies" nedzirdējām, tad tagad jau vēlēja veiksmīgi nosvinēt svētkus," viņa salīdzina.

To, ka "Zupas virtuve" tās klientiem daudz nozīmējusi, apliecinājusi kāda saruna. Tajā izskanējusi nožēla, ka tā vairs nestrādās. Kad M.Sausā steigusies paskaidrot, ka tas būs tikai līdz rudenim, sarunas biedri atzinuši, ka visvairāk esot žēl, ka nebūs iespēju satikties ar citiem cilvēkiem un vienkārši parunāties. "Prieks, ka varējām cilvēkiem palīdzēt arī šādi - ar vienkāršu parunāšanos un iknedēļas tikšanos, jo grūti ir dzīvot katram savā stūrītī ar savām bēdām," viņa saka, piebilstot, ka labprāt turpinātu šeit darboties arī rudenī.

Komentāri 1

Un ko es vasarā ēdīšu? Zāli? Jeb gribat piespiest mani iet strādāt un pašam nopelnīt? Velti ceriet, iešu vien pēc pabalsta!

pirms 10 gadiem, 2010.06.29 15:42

Vietējās ziņas